Get our toolbar!
برای دسترسی آسان به امکانات
و
اخبار وب سایت لطفا نوار ابزار
  فوق را نصب نمائید

نمونه گواهینامه ای ایی سی

بازدید کننده محترم، برای نمایش
بهترمتون
و رنگها در  وب سایت از
مرورگرفایرفاکس استفاده
نمائید.
درصورت نیازمی توانیداین
مرورگر
را از آدرس زیر دانلود نمائید.


  • Today Visit: 148
  • Yesterday Visit: 5194
  • Week Visit: 14156
  • Month Visit: 36610
  • Years Visit: 623320
  • Total Visit: 1817569


EUROPEAN  CERTIFICATION  GROUP
New Logo/ Trade Mark for European Certification Group

نهضت ضد رشوه خواری اکوادور

iec نهضت ضد رشوه خواری اکوادور

رشوه خواری، ریسک تجاری بزرگی در بسیاری از کشورها و گروه ها محسوب می شود. رشوه خواری سیستماتیک سبب کاهش رشد اقتصادی و دلسرد کردن سرمایه گذاران می شود. سازمان ملی استاندارد اکوادور این پدیده شوم را در کشور ریشه کن می سازد.

رشوه دادن و رشوه گرفتن در اکوادور عملی غیرقانونی محسوب می شود و می تواند تا سقف ۵ سال زندان مجازات در پی داشته باشد. با این وجود این پدیده همچنان معضلی بزرگ در اکوادور و سراسر دنیا است که حتی جان انسان ها را تهدید کرده و اقتصاد را دچار فساد می کند.

فساد یکی از موانع اصلی است که بر سر راه توسعه پایدار اجتماعی، سیاسی، اقتصادی در کشورهای در حال توسعه، نوظهور و توسعه یافته قرار دارد. به طور کلی، رشوه خواری از میزان بهره وری کاسته و نابرابری را افزایش می دهد. تخمین ها نشان می دهد که هزینه فساد بیش از ۵ درصد از کل تولید ناخالص جهانی (۶/۲ تریلیون دلار آمریکا، مجمع جهانی اقتصاد) با بیش از ۱ تریلیون دلار آمریکا که سالانه به عنوان رشوه پرداخت می شود (بانک جهانی) می باشد.

رشوه می تواند پول اندکی باشد که به افسر راهنمایی و رانندگی برای فرار از دریافت برگ جریمه به خاطر سرعت غیرمجاز داده می شود، یا مبلغ هنگفتی که برای برنده شدن در یک مناقصه پرداخت می شود. در پایان، این قشر ضعیف جامعه هستند که بیشترین آسیب را از فساد اقتصادی می بینند. در ادامه، سازمان ملی استاندارد اکوادور از تجربیات خود در این زمینه سخن می گوید.

جلوگیری از فساد
فساد مشکلی فراگیر در هر دو بخش خصوصی و دولتی است. فساد حاکمیت مردم و به تبع آن اساس دموکراسی را تضعیف می کند. زمانی که خدمات عمومی پایه به دلیل وجود فساد به شهروندان ارائه نمی شود، دولت به تدریج اعتبار خود را از دست می دهد. در نتیجه، شهروندان سرخورده ممکن است دست به اقداماتی همچون مهاجرت و یا قیام بر علیه دولتی که آن را فاسد می پندارند انجام دهند.
در سال های اخیر، دولت اکوادور تلاش های ضد رشوه خواری خود را افزایش داده است. این موضوع به تأسیس کمیسیون قانون کنترل مدنی فساد انجامیده است. به رغم تمام تلاش های انجام شده، فساد در اکوادور همچنان معضلی بزرگ است. در سال ۲۰۱۶، سازمان ملی استاندارد اکوادور، اقدام به تأسیس یک کمیته متناظر ملی برای مشارکت در تدوین استاندارد ضد ارتشاء ISO 37001 نمود. اوایل سال جاری، این کمیته اولین نشست خود را با  حضور ۱۱۰ نماینده از هر دو بخش خصوصی و دولتی برگزار کرد.
جای شگفتی نخواهد بود اگر ISO 37001 سیستم های مدیریت ضد رشوه خواری، با استقبال جوامع اکوادور و دیگر کشورهای جهان روبرو شود.  

pdf نهضت ضد رشوه خواری اکوادورprint نهضت ضد رشوه خواری اکوادور
share save 171 16 نهضت ضد رشوه خواری اکوادور

اطلاعیه مهم

با توجه بهره برداری برخی افراد سود جو از اسامی و علائم شرکت ای ایی سی (IEC) و معرفی خود به عنوان نماینده این موسسه و ایجاد مشکل برای مشتریان و متقاضیان ای ایی سی، از تمامی متقاضیان و مشتریان درخواست می گردد برای اطمینان از صحت اطلاعات، مدارک و درخواستهای اعلام شده از سوی سایر اشخاص صرفا با تلفن ها، نمابر و یا ایمیل زیر تماس حاصل نموده و موارد را به اطلاع این دفتر برسانید. تلفن: 44001698 | 44001699 | 44050841 | 44050842 | 44017202 | 44017203 | 44040159 نمابر: 44066502 پست الکترونیک: info@ieciran.ir بکارگیری عناوینی مانند موارد اشاره شده زیر در غبر از این وب سایت و یا توسط سایر اشخاص جهت بهره برداری در اسناد و مدارک به عنوان نماینده انحصاری یا دفتر غیر مجاز بوده و دارای پیگرد قانونی می باشد.

Independent European Certification

European Certification Group

IEC

EC

ECG