Get our toolbar!
برای دسترسی آسان به امکانات
و
اخبار وب سایت لطفا نوار ابزار
  فوق را نصب نمائید

نمونه گواهینامه ای ایی سی

بازدید کننده محترم، برای نمایش
بهترمتون
و رنگها در  وب سایت از
مرورگرفایرفاکس استفاده
نمائید.
درصورت نیازمی توانیداین
مرورگر
را از آدرس زیر دانلود نمائید.


  • Today Visit: 342
  • Yesterday Visit: 740
  • Week Visit: 8386
  • Month Visit: 38120
  • Years Visit: 616980
  • Total Visit: 1825807


EUROPEAN  CERTIFICATION  GROUP
New Logo/ Trade Mark for European Certification Group

ساختمان های ایمن با سیستم های ارتقا یافته هشدار دهنده

  ساختمان هاي ايمن با سيستم هاي ارتقا يافته هشدار دهندهاستاندارد جدید ایزو در زمینه طراحی و نصب سیستم های شناسایی و اطفا حریق به نجات زندگی افراد و حمایت از اموال و محیط زیست کمک می کند.

هدف اینگونه سیستم ها، شناسایی حریق در داخل یا خارج از سازه ها در کمترین زمان ممکن می باشد. در گذشته، طراحی و نصب سیستم های ضعیف و نیز نگهداری نامناسب آنها، مانع عملکرد مناسب تجهیزات می شد.

به منظور کارکرد مناسب، باید یک سیستم شناسایی و اطفا حریق نصب و به درستی توسط افراد با تجربه نگهداری شود و اینجاست که استاندارد ISO 7240-14:2013 به کمک می آید.

ایزو در مصاحبه خود با Peter Parsons، رئیس کمیته فنی ISO/TC 21/SC 3، تدوین کننده استاندارد ISO 7240-14، در مورد اهمیت این استاندارد جدید پرسیده است:‌

دلیل اهمیت تدوین ISO 7240-14 چیست؟

بخش ۱۴، قسمت گمشده این معما است. برای اولین بار،‌ مجموعه ای از استانداردها را داریم که هم با تجهیزات و هم با نصب و تنظیمات آنها سرو کار دارد و با کمک این مجموعه، سیستم های پیش بینی و اطفا حریق به سرعت ساکنان ساختمان را از خطر آگاه می گردند.

مزایای ISO 7240-14 کدامند؟

جمع آوری استانداردهای مختلف سیستم هشدار و اطفا حریق در قالب یک استاندارد سیستم طرح و نصب، کار بزرگی است. با اطفا هرچه سریعتر آتش، شانس بیشتری برای کاهش ضررهای مادی و انسانی وجود دارد. این استاندارد به نجات جان ساکنان ساختمان ها کمک می کند.

چه کسانی از مزایای این استاندارد بین المللی متنفع می شوند؟

کارشناسانی از سراسر جهان دانسته های خود را در این استاندارد با هم به اشتراک گذاشته اند تا به ما راه حلی را به صورت سیستم ایمنی ارائه دهند، که می تواند به صورت گسترده پذیرفته شود، به ویژه در کشورهایی که آتش سوزی، مرگ و خسارات زیادی به بار می آورد.

هرچند بسیاری از کشورهای توسعه یافته دارای استانداردهای ملی برای سیستم های شناسایی حریق در ساختمان ها هستند، ISO 7240-14 به صورت ویژه مناسب کشورهایی با اقتصاد در حال ظهور است و راه حلی را ارائه می کند که می تواند به آسانی به عنوان استاندارد ملی پذیرفته شود.

 

 منبع: سایتISO

 مترجم:‌ پریسا فقیهی

ویراستار:‌ کیواندخت پیرمحمدی(ISIRI.org)

pdf ساختمان هاي ايمن با سيستم هاي ارتقا يافته هشدار دهندهprint ساختمان هاي ايمن با سيستم هاي ارتقا يافته هشدار دهنده
share save 171 16 ساختمان هاي ايمن با سيستم هاي ارتقا يافته هشدار دهنده

اطلاعیه مهم

با توجه بهره برداری برخی افراد سود جو از اسامی و علائم شرکت ای ایی سی (IEC) و معرفی خود به عنوان نماینده این موسسه و ایجاد مشکل برای مشتریان و متقاضیان ای ایی سی، از تمامی متقاضیان و مشتریان درخواست می گردد برای اطمینان از صحت اطلاعات، مدارک و درخواستهای اعلام شده از سوی سایر اشخاص صرفا با تلفن ها، نمابر و یا ایمیل زیر تماس حاصل نموده و موارد را به اطلاع این دفتر برسانید. تلفن: 44001698 | 44001699 | 44050841 | 44050842 | 44017202 | 44017203 | 44040159 نمابر: 44066502 پست الکترونیک: info@ieciran.ir بکارگیری عناوینی مانند موارد اشاره شده زیر در غبر از این وب سایت و یا توسط سایر اشخاص جهت بهره برداری در اسناد و مدارک به عنوان نماینده انحصاری یا دفتر غیر مجاز بوده و دارای پیگرد قانونی می باشد.

Independent European Certification

European Certification Group

IEC

EC

ECG