Get our toolbar!
برای دسترسی آسان به امکانات
و
اخبار وب سایت لطفا نوار ابزار
  فوق را نصب نمائید

نمونه گواهینامه ای ایی سی

بازدید کننده محترم، برای نمایش
بهترمتون
و رنگها در  وب سایت از
مرورگرفایرفاکس استفاده
نمائید.
درصورت نیازمی توانیداین
مرورگر
را از آدرس زیر دانلود نمائید.


  • Today Visit: 320
  • Yesterday Visit: 740
  • Week Visit: 8364
  • Month Visit: 38098
  • Years Visit: 616958
  • Total Visit: 1825785


EUROPEAN  CERTIFICATION  GROUP
New Logo/ Trade Mark for European Certification Group

روش های تحلیلی جدید برای آزمایش ریز مغذی های غذای نوزاد

IEC news15 روش های تحلیلی جدید برای آزمایش ریز مغذی های غذای نوزادهشت استانداردهای بین المللی جدید برای تعیین روش آزمایش ویتامین ها و سایر ریز مغذی ها در غذای نوزاد کمک می کند تا از ترکیبات مغذی مطابق با آنچه اظهار شده اطمینان یابیم.

جهت رشد مناسب و تکامل کودکان، مواد مغذی (شامل ویتامین ها و مواد معدنی) باید در غذای نوزاد تامین شده باشند. به همین دلیل کیفیت تغذیه ای غذای نوزاد در استانداردهای بین المللی و مقررات ملی درج شده است.

برای حصول اطمینان از وجود کلیه مواد مغذی در غذای نوزادان، نیاز به روش های آزمون تحلیلی دقیق است. تدوین این روشهای آزمون همواره در دست تکامل است ولی تاکنون روشهای زیادی برای ریزمغذی ها به صورت بین المللی هماهنگ نشده است. به دلیل تعدد روشهای مختلف مورد استفاده در کشورها که منجر به نتایج گوناگون می گردد، نبود هماهنگی نیز می تواند سبب بروز مشکل در تجارت بین المللی شود.

اگر چه برخی از روشهای فهرست شده و توصیه شده در استانداردهای کدکس برای غذای نوزاد و مصارف پزشکی خاص درخصوص تحلیل و نمونه برداری قدیمی هستند یا به صورت بین المللی هماهنگ نشده اند.

ایزو به همراه سازمانهای IDF و SPIFAN به این موضوعات خواهد پرداخت. در این پروژه، انتشار استاندارد بین المللی هماهنگ شده ایزو در دست اقدام است و به تولید کنندگان غذای نوزاد و آزمایشگاه های کنترل کمک خواهد کرد تا انطباق غذای تولیدی با مقررات را مورد سنجش قرار دهند.

نتیجه این همکاری ایجاد ۸ روش برای آزمون مواد مغذی ذیل در غذای نوزاد شد: ویتامین های A و E، ویتامین B12، اینوزیتول، ید، اسیدهای چرب، نوکلئوتیدها، اسید پانتوتنیک و مواد معدنی (مانند کروم، مولیبدن و سلنیوم).

این استاندارد جدید ایزو به کمیسیون کدکس غذایی ارایه خواهد شد تا به عنوان مرجع بین المللی جهت رفع اختلافات بین المللی مورد استفاده قرار گیرد.

نتیجه این اقدام تعیین هر چه دقیق تر کیفیت مواد مغذی غذای نوزاد و اختلافات کمتر در تجارت بین المللی به علت نتایج آزمون متفاوت خواهد بود. علاوه بر این، این روشها مقیاسهای قابل اتکایی برای کالیبراسیون روشهای جاری فرایند تولید ارایه خواهند کرد.

منبع: ایزو

مترجم: سعید حسنی    

pdf روش های تحلیلی جدید برای آزمایش ریز مغذی های غذای نوزادprint روش های تحلیلی جدید برای آزمایش ریز مغذی های غذای نوزاد
share save 171 16 روش های تحلیلی جدید برای آزمایش ریز مغذی های غذای نوزاد

اطلاعیه مهم

با توجه بهره برداری برخی افراد سود جو از اسامی و علائم شرکت ای ایی سی (IEC) و معرفی خود به عنوان نماینده این موسسه و ایجاد مشکل برای مشتریان و متقاضیان ای ایی سی، از تمامی متقاضیان و مشتریان درخواست می گردد برای اطمینان از صحت اطلاعات، مدارک و درخواستهای اعلام شده از سوی سایر اشخاص صرفا با تلفن ها، نمابر و یا ایمیل زیر تماس حاصل نموده و موارد را به اطلاع این دفتر برسانید. تلفن: 44001698 | 44001699 | 44050841 | 44050842 | 44017202 | 44017203 | 44040159 نمابر: 44066502 پست الکترونیک: info@ieciran.ir بکارگیری عناوینی مانند موارد اشاره شده زیر در غبر از این وب سایت و یا توسط سایر اشخاص جهت بهره برداری در اسناد و مدارک به عنوان نماینده انحصاری یا دفتر غیر مجاز بوده و دارای پیگرد قانونی می باشد.

Independent European Certification

European Certification Group

IEC

EC

ECG