Get our toolbar!
برای دسترسی آسان به امکانات
و
اخبار وب سایت لطفا نوار ابزار
  فوق را نصب نمائید

نمونه گواهینامه ای ایی سی

بازدید کننده محترم، برای نمایش
بهترمتون
و رنگها در  وب سایت از
مرورگرفایرفاکس استفاده
نمائید.
درصورت نیازمی توانیداین
مرورگر
را از آدرس زیر دانلود نمائید.


  • Today Visit: 148
  • Yesterday Visit: 5194
  • Week Visit: 14156
  • Month Visit: 36610
  • Years Visit: 623320
  • Total Visit: 1817569


EUROPEAN  CERTIFICATION  GROUP
New Logo/ Trade Mark for European Certification Group

توسعه استاندارد اندازه گیری پروتئین

 توسعه استاندارد اندازه گیری پروتئین سازمان ایزو و فدراسیون بین المللی لبنیات (IDF) برای توسعه دامنه یک استاندارد بین الملی که برای اندازه گیری میزان پروتئین در شیر گاو در سراسر دنیا به طور گسترده مورد استفاده است، با یکدیگر همکاری می کنند. اکنون روش Kjeldahi اندازه گیری پروتئین در نمونه های شیر حیوانات دیگر و نیز محصولات لبنی که در استانداردهای سازمان کدکس به آنان اشاره شده را نیز شامل می شود. استاندارد بازنگری شده (IDF 20-1: 2014) ISO 8968-1: 2014 "اهمیت حیاتی روش Kjeldahi در هماهنگ سازی تجارت و حفاظت از مصرف کنندگان مجدداً تاکید می ورزد.

نقش کلیدی در تجارت

روش Kjeldahi در تجارت ملی و بین المللی نقش کلیدی دارد. برای مثال در پرداخت قیمت شیر خام به دامداران، کنترل فرآیندهای تولید و پایش انطباق با قوانین و مقررات این روش اهمیت اساسی خود را نشان داده است.

دکتر Harrie Van den Bijggaart، رئیس کمیته فرعی شیر و فرآورده های آن (ISO TC 34/SC5) اظهار می دارد این استاندارد در مورد یکی از با اهمیت ترین ترکیبات شیر یعنی ماده ای که بیش از ۵۰ درصد از ارزش شیر به آن وابسته است، می باشد.

این واقعیت که مطالعات بین المللی مشترک در زمینه این روش فقط برای شیر گاوی پرچرب صورت پذیرفته، نیاز به وسیعتر کردن روشی برای در برگرفتن محصولاتی به جز شیر گاو را منعکس می سازد.

طبق گفته دکتر Jaap Evers رئیس گروه هماهنگ سازی استانداردهای IDF، کارشناسان دو سازمان با موفقیت روش مذکور را اصلاح کرده اند به نحوی که اکنون طیف گسترده ای از محصولات لبنی را پوشش می دهد.

علاوه بر شیر چرب مایع، روش Kjeldahi برای شیر کم چرب تر، شیر خام گوسفند، پنیر، شیر خشک و محصولات آن، کنسانتره پروتئین شیر، کنسانتره پروتئین آب پنیر، کازئین نیز کاربرد خواهد داشت.

هماهنگی بیشتر

تأثیر جهانی روش های تحلیل IDF/ISO با این واقعیت که بسیاری از این روش ها در مقررات ملی و منطقه ای مورد استناد قرار می گیرند و بیش از ۶۰ روش در کدکس پذیرفته شده اند، بازتاب می یابد. در آزمون شیر و محصولات لبنی روش های IDF/ISO به مراجع بین المللی تبدیل شده اند.

قدم بعدی در این مسیر تایید روش اصلاح شده توسط سازمان کدکس است. یکی از مزایای پذیرش بین المللی این روش آنست که هماهنگی بیشتری در آنالیز پروتئین در دنیا ایجاد شده، خطر حاصل از تفاوت نتایج حاصل از روش های مختلف و تأثیر ان بر تجارت به حداقل می رسد.

با افزایش تقاضای جهانی برای شیر و فرآورده های شیری، استاندارد سازی با هدف تضمین ایمنی غذایی، کیفیت و عادلانه بودن قیمت آن در تجارت بین المللی اهمیت ویژه می یابد. استاندارد سازی موجب با فراهم آوردن هماهنگی بیشتر، از موازی کاری اجتناب کرده و بازده کار و سهولت دسترسی مصرف کننده به محصولات را افزایش می دهد.

منبع: سایت ایزو

مترجم: کیواندخت پیرمحمدی(isiri.org)

pdf توسعه استاندارد اندازه گیری پروتئین print توسعه استاندارد اندازه گیری پروتئین
share save 171 16 توسعه استاندارد اندازه گیری پروتئین

اطلاعیه مهم

با توجه بهره برداری برخی افراد سود جو از اسامی و علائم شرکت ای ایی سی (IEC) و معرفی خود به عنوان نماینده این موسسه و ایجاد مشکل برای مشتریان و متقاضیان ای ایی سی، از تمامی متقاضیان و مشتریان درخواست می گردد برای اطمینان از صحت اطلاعات، مدارک و درخواستهای اعلام شده از سوی سایر اشخاص صرفا با تلفن ها، نمابر و یا ایمیل زیر تماس حاصل نموده و موارد را به اطلاع این دفتر برسانید. تلفن: 44001698 | 44001699 | 44050841 | 44050842 | 44017202 | 44017203 | 44040159 نمابر: 44066502 پست الکترونیک: info@ieciran.ir بکارگیری عناوینی مانند موارد اشاره شده زیر در غبر از این وب سایت و یا توسط سایر اشخاص جهت بهره برداری در اسناد و مدارک به عنوان نماینده انحصاری یا دفتر غیر مجاز بوده و دارای پیگرد قانونی می باشد.

Independent European Certification

European Certification Group

IEC

EC

ECG