Get our toolbar!
برای دسترسی آسان به امکانات
و
اخبار وب سایت لطفا نوار ابزار
  فوق را نصب نمائید

نمونه گواهینامه ای ایی سی

بازدید کننده محترم، برای نمایش
بهترمتون
و رنگها در  وب سایت از
مرورگرفایرفاکس استفاده
نمائید.
درصورت نیازمی توانیداین
مرورگر
را از آدرس زیر دانلود نمائید.


  • Today Visit: 308
  • Yesterday Visit: 740
  • Week Visit: 8352
  • Month Visit: 38086
  • Years Visit: 616946
  • Total Visit: 1825773


EUROPEAN  CERTIFICATION  GROUP
New Logo/ Trade Mark for European Certification Group

تدارکات سازگار با محیط زیست یک گام به استاندارد شدن نزدیک شد

iso 14001  تدارکات سازگار با محیط زیست یک گام به استاندارد شدن نزدیک شددر "یک خرید سازگار با محیط زیست"، "خرید مسئولانه" یا "تدارکات سازگار با محیط زیست"، همه می خواهند اقدامات تدارکاتیشان سازگار با محیط زیست باشد.

اما مانعی در این میان وجود دارد. بنابر اعلام آژانس حمایت از محیط زیست ایالات متحده آمریکا (EPA)، دلیل افزایش تعداد استانداردها برای محصولات سبز در سال های اخیر، افزایش تقاضای بازار برای محصولات سازگار با محیط زیست است. علی رغم این بازار در حال تغییر، نگرانی در مورد green washing[1] و عدم اطمینان در مورد اینکه به کدام ادعاهای مربوط به استانداردها و برچسب های می توان اعتماد نمود، وجود دارد.

اما چگونه یک کارخانه می تواند مطمئن باشد که از یک محک قابل اعتماد استفاده می کند؟ آیا یک استاندارد جامع وجود دارد که همه کارخانه ها از آن استفاده کنند؟ در ادامه به صورت اجمالی به بررسی "تدارکات سازگار با محیط زیست" می پردازیم.

تدارکات سازگار با محیط زیست چیست؟

فرایندی که توسط آن سازمان ها نیازهای خود برای کالا، کار و تاسیسات را به روشی برآورده می سازند که منجر به ایجاد ارزش مالی می شود، این کار از نظر فرایند تولید به گونه ای است که نه تنها برای سازمان بلکه برای اجتماع و اقتصاد مفید  است در حالی که آسیب به محیط زیست را به حداقل می رساند.

چرا یک استاندارد ایزو

استاندارد آتی ISO 18617 دستورالعمل هایی را استاندارد می کند که ارزشی فراتر از تدارکات و جامعه خرید به همراه می آورد و این کار را از طریق کمک به انتشار اقدامات CSR که در استاندارد ISO 26000:2010 ذکر شده اند انجام می دهد. پروژه ISO/PC 277 نیز به منظور تدوین استاندارد تشکیل شده و ۲۰ کشور در آن مشارکت دارند.

چگونه یک استاندارد ایزو مشارکت می کند

استاندارد آتی ISO 18617 دستورالعمل ها و اصول را برای همه ذینفعانی که با فرایند سفارشگذاری داخلی و خارجی سر و کار دارند، استاندارد می نماید، این کار به عنوان بخشی از تلاش برای نشان دادن اقدامات بهینه در زمینه خرید سازگار با محیط زیست است.

کلیه سازمان های کوچک و بزرگ از طریق ائتلاف در اصول و موضوعات مربوط به مسئولیت اجتماعی همراه با فرایند خرید از این استانداردها متنفع خواهند شد.

 منبع: سایت ایزو

 مترجم:‌ پریسا فقیهی


[۱] انتشار اطلاعات گمراه کننده توسط یک سازمان به منظور پنهان نمودن سوءاستفاده از محیط زیست با هدف ارائه یک تصویر عمومی مثبت

pdf  تدارکات سازگار با محیط زیست یک گام به استاندارد شدن نزدیک شدprint  تدارکات سازگار با محیط زیست یک گام به استاندارد شدن نزدیک شد
share save 171 16  تدارکات سازگار با محیط زیست یک گام به استاندارد شدن نزدیک شد

اطلاعیه مهم

با توجه بهره برداری برخی افراد سود جو از اسامی و علائم شرکت ای ایی سی (IEC) و معرفی خود به عنوان نماینده این موسسه و ایجاد مشکل برای مشتریان و متقاضیان ای ایی سی، از تمامی متقاضیان و مشتریان درخواست می گردد برای اطمینان از صحت اطلاعات، مدارک و درخواستهای اعلام شده از سوی سایر اشخاص صرفا با تلفن ها، نمابر و یا ایمیل زیر تماس حاصل نموده و موارد را به اطلاع این دفتر برسانید. تلفن: 44001698 | 44001699 | 44050841 | 44050842 | 44017202 | 44017203 | 44040159 نمابر: 44066502 پست الکترونیک: info@ieciran.ir بکارگیری عناوینی مانند موارد اشاره شده زیر در غبر از این وب سایت و یا توسط سایر اشخاص جهت بهره برداری در اسناد و مدارک به عنوان نماینده انحصاری یا دفتر غیر مجاز بوده و دارای پیگرد قانونی می باشد.

Independent European Certification

European Certification Group

IEC

EC

ECG