Get our toolbar!
برای دسترسی آسان به امکانات
و
اخبار وب سایت لطفا نوار ابزار
  فوق را نصب نمائید

نمونه گواهینامه ای ایی سی

بازدید کننده محترم، برای نمایش
بهترمتون
و رنگها در  وب سایت از
مرورگرفایرفاکس استفاده
نمائید.
درصورت نیازمی توانیداین
مرورگر
را از آدرس زیر دانلود نمائید.


  • Today Visit: 324
  • Yesterday Visit: 740
  • Week Visit: 8368
  • Month Visit: 38102
  • Years Visit: 616962
  • Total Visit: 1825789


EUROPEAN  CERTIFICATION  GROUP
New Logo/ Trade Mark for European Certification Group

ایمنی و بهداشت چشم کودکان

iec iran3 ایمنی و بهداشت چشم کودکانایمنی و بهداشت چشمان کودکان و اهمیت انجام معاینات چشم پزشکی برای حفاظت از قدرت بینایی نسل آینده بر همگان آشکار است. موسسه ملی استاندارد آمریکا (ANSI) و فدراسیون اعضای این موسسه چندین استاندارد در زمینه محصولات و فناوریهایی که منجر به افزایش ایمنی و بهداشت چشم می شود را تدوین کرده اند. 

اقدام مهمی که برای تضمین حفاظت از قوه بینایی کودکان بر عهده والدین قرار دارد، انجام منظم معاینات ادواری چشم است. این معاینات سبب می شود تا از بروز بیماریهای جدی و بالقوه چشم و آسیبهای مرتبط با آن در سنین ابتدایی جلوگیری شود و بعضاً این موارد تحت درمان قرار گیرند و از خطرات احتمالی در سنین بزرگ سالی کاسته شود. استاندارد ANSI Z80.21-2010 راهنمای مربوط به تابلوهای مورد استفاده در مطب چشم پزشکان برای معاینه چشم،‌همچنین تصاویر الکترونیکی و کانونی را تنظیم می کند. این استاندارد توسط شورای بینایی آمریکا و عضو تائید صلاحیت شده موسسه ملی استاندارد آمریکا تدوین شده است.

علی رغم تنوع علل بروز اختلالات بینایی مانند عوامل ژنتیکی، آلودگی باکتریایی، اثرات جانبی مصرف داروها، یکی از عوامل مهم اثر گذار بر انسانها فارغ از سابقه بیماری و ژنتیک، تابش اشعه ماوراء بنفش خورشید است. خوشبختانه دو استاندارد بین المللی ایزو در این زمینه وجود دارد. استاندارد ISO 12311:2013 و استاندارد ISO 12312-1:2013 که توسط کمیته فنی ISO/ TC 94/SC6  تدوین شده اند.

انجام منظم معاینات چشم و استفاده از عینکهای آفتابی مناسب نقش فراوانی در سلامت چشمان کودکان دارند. پس از گذشت دوران کودکی و رسیدن به دوره بزرگسالی مشکلات عدیده ای در رابطه با ایمنی چشمان بوجود خواهد آمد. استاندارد CSA Z94.3-2007 (R2014)‌دستورالعمل های حفاظت از چشم و پوشش محافظ صورت در محیطهای آموزشی مانند کارگاه های آموزش نجاری و محل کار را ارایه می دهد.

این استاندارد سایر خطرات همچون فلزات مذاب، ذرات معلق در هوا، پاشیدن مایعات و غیره را نیز شامل می شود. البته کودکان صرفاً در محیطهای آموزشی و ورزشی در معرض خطر اصابت اجسام با چشم قرار ندارند. استاندارد ASTM F1776-12 الزامات ابزارهای پوششی چشم،‌صورت و سر برای بازیکنان پینت بال را ارایه می کند.

معاینات منظم و مراقبت خوب از چشم، یک مسیر طولانی برای محافظت از قوه بینایی کودکان است. این استانداردها متحدان ارزشمندی در انجام امور و پشتیبانی از فعالیتها و فناوریهای لازم برای حفاظت از ایمنی و بهداشت چشم به شمار می آیند.

 مترجم: سعید حسنی

 منبع: وبسایت موسسه ملی استاندارد آمریکا

 
pdf ایمنی و بهداشت چشم کودکانprint ایمنی و بهداشت چشم کودکان
share save 171 16 ایمنی و بهداشت چشم کودکان

اطلاعیه مهم

با توجه بهره برداری برخی افراد سود جو از اسامی و علائم شرکت ای ایی سی (IEC) و معرفی خود به عنوان نماینده این موسسه و ایجاد مشکل برای مشتریان و متقاضیان ای ایی سی، از تمامی متقاضیان و مشتریان درخواست می گردد برای اطمینان از صحت اطلاعات، مدارک و درخواستهای اعلام شده از سوی سایر اشخاص صرفا با تلفن ها، نمابر و یا ایمیل زیر تماس حاصل نموده و موارد را به اطلاع این دفتر برسانید. تلفن: 44001698 | 44001699 | 44050841 | 44050842 | 44017202 | 44017203 | 44040159 نمابر: 44066502 پست الکترونیک: info@ieciran.ir بکارگیری عناوینی مانند موارد اشاره شده زیر در غبر از این وب سایت و یا توسط سایر اشخاص جهت بهره برداری در اسناد و مدارک به عنوان نماینده انحصاری یا دفتر غیر مجاز بوده و دارای پیگرد قانونی می باشد.

Independent European Certification

European Certification Group

IEC

EC

ECG