Get our toolbar!
برای دسترسی آسان به امکانات
و
اخبار وب سایت لطفا نوار ابزار
  فوق را نصب نمائید

نمونه گواهینامه ای ایی سی

بازدید کننده محترم، برای نمایش
بهترمتون
و رنگها در  وب سایت از
مرورگرفایرفاکس استفاده
نمائید.
درصورت نیازمی توانیداین
مرورگر
را از آدرس زیر دانلود نمائید.


  • Today Visit: 340
  • Yesterday Visit: 740
  • Week Visit: 8384
  • Month Visit: 38118
  • Years Visit: 616978
  • Total Visit: 1825805


EUROPEAN  CERTIFICATION  GROUP
New Logo/ Trade Mark for European Certification Group

ایزو در خدمت اهداف روز جهانی معلولان

 ايزو در خدمت اهداف روز جهاني معلولاناز سال ۱۹۹۲ سازمان ملل روز سوم دسامبر، ۱۲ آذر، را به عنوان "روز بین المللی معلولان" نامگذاری کرده و همه ساله شعاری را که بازتاب نیازها و ضرورت های معلولان است بر می گزیند. "با رفع موانع و گشودن درها، جامعه ای فراگیر برای همه بسازیم" شعار روز جهانی ۲۰۱۳ است.

طبق گزارش سازمان ملل ۱۵ درصد از جمعیت دنیا با انواع مختلف معلولیت دست به گریبانند که رقمی چشمگیر را شامل می شود. افراد معلول به عنوان بزرگترین اقلیت بشری برای مشارکت همه جانبه در جامعه اغلب با مشکلاتی روبرو هستند که معمولا از شکل فیزیکی محیط تا گستره فناوری های ارتباطی را در بر می گیرد.

سازمان بین المللی ایزو نیز با درک رسالت خود به عنوان یک نهاد پیشرو در استاندارد سازی همراستا با دیگر سازمان ها اقدامات چشمگیری را برای تحقق اهداف این روز در دستور کار خود دارد. نگاهی به کمیته های فنی ایزو و استانداردهای تدوین شده گواه این مدعاست.

علاوه بر کمیته های فنی نظیر TC22 (خودرو)، TC172 (اپتیک) و دیگر کمیته ها که با تدوین استاندارد یا استانداردهایی سهم خود را در مشارکت در این امر پرداخته اند، کمیته ها یا گروه های کاری در ایزو تشکیل شده که مستقیماً به مسایل معلولان می پردازد.

کمیته فنی ۱۷۳ با عنوان "وسایل توانبخشی برای معلولان (Assistive products for persons with disability) تاکنون ۷۲ استاندارد بین المللی در زمینه هایی نظیر صندلی چرخدار، عصا، سیستم های فنی و ارتباطی، و کیسه های ادرار منتشر کرده و تدوین ۲۱ استاندارد دیگر را نیز پیگیری می نماید.

افزون بر این در TC 122 (بسته بندی) گروه کاری ۹ "طراحی مناسب برای بسته بندی" مسئول طراحی بسته بندی کالاهای مختلف با هدف تسهیل استفاده افراد سالخورده و معلول از آن هاست.

با توجه به آگاهی روزافزون جامعه از نیازهای معلولان، تدوین استانداردهای کاربردی در طراحی فضاها، تولید کالا و ارایه خدمات به این افراد به بخشی از اولویت های سازمان ایزو و به تبع آن سازمان های ملی استاندارد در کشورهای دنیا تبدیل شده است. "به امید ساختن دنیایی با فرصت های برابر، برای همه".

 

نویسنده: کیواندخت پیرمحمدی(isiri.org)

pdf ايزو در خدمت اهداف روز جهاني معلولانprint ايزو در خدمت اهداف روز جهاني معلولان
share save 171 16 ايزو در خدمت اهداف روز جهاني معلولان

اطلاعیه مهم

با توجه بهره برداری برخی افراد سود جو از اسامی و علائم شرکت ای ایی سی (IEC) و معرفی خود به عنوان نماینده این موسسه و ایجاد مشکل برای مشتریان و متقاضیان ای ایی سی، از تمامی متقاضیان و مشتریان درخواست می گردد برای اطمینان از صحت اطلاعات، مدارک و درخواستهای اعلام شده از سوی سایر اشخاص صرفا با تلفن ها، نمابر و یا ایمیل زیر تماس حاصل نموده و موارد را به اطلاع این دفتر برسانید. تلفن: 44001698 | 44001699 | 44050841 | 44050842 | 44017202 | 44017203 | 44040159 نمابر: 44066502 پست الکترونیک: info@ieciran.ir بکارگیری عناوینی مانند موارد اشاره شده زیر در غبر از این وب سایت و یا توسط سایر اشخاص جهت بهره برداری در اسناد و مدارک به عنوان نماینده انحصاری یا دفتر غیر مجاز بوده و دارای پیگرد قانونی می باشد.

Independent European Certification

European Certification Group

IEC

EC

ECG