Get our toolbar!
برای دسترسی آسان به امکانات
و
اخبار وب سایت لطفا نوار ابزار
  فوق را نصب نمائید

نمونه گواهینامه ای ایی سی

بازدید کننده محترم، برای نمایش
بهترمتون
و رنگها در  وب سایت از
مرورگرفایرفاکس استفاده
نمائید.
درصورت نیازمی توانیداین
مرورگر
را از آدرس زیر دانلود نمائید.


  • Today Visit: 318
  • Yesterday Visit: 740
  • Week Visit: 8362
  • Month Visit: 38096
  • Years Visit: 616956
  • Total Visit: 1825783


EUROPEAN  CERTIFICATION  GROUP
New Logo/ Trade Mark for European Certification Group

استاندارد مقابله با فرسایش زمین، یک گام نزدیک تر به انتشار

IEC news6 استاندارد مقابله با فرسایش زمین، یک گام نزدیک تر به انتشارما در جهانی زندگی می کنیم که جمعیت در حال افزایش، الگوهای اقلیمی در حال تغییر و رشد بی رویه، روزانه خساراتی را به زمین وارد می نمایند. خشکسالی، سیل، کشت بی رویه، جنگل زدایی و تخلیه منابع آبی زیر زمینی و به طور کل اقدامات ناپایدار به معنای واقعی کلمه زمین را غارت می کنند.

اما یک استاندارد جدید در حال تدوین با هدف مبارزه با این معضلات به مرحله حساس رسیده است.

فرسایش خاک، کاهش باروری، کاهش تنوع زیستی و کاهش منابع آب همگی نشانه های اصلی تخریب زمین هستند و تخمین زده می شود بر ۲۰ درصد از مناطق خشک جهان و ۲۵ درصد از زمین های زراعی، مراتع، جنگل ها و بیشه زارها تاثیر منفی داشته باشد.

همه و در هر جایی می توانند قربانی باشند، چرا که فرسایش زمین، غذا و آب سالم را تهدید می کند و تاثیر قابل توجهی بر اقتصاد به ویژه در کشورهای توسعه نیافته دارد.

استاندارد ISO/DIS 14055-1 با عنوان مدیریت زیست محیطی – راهنمایی هایی برای ایجاد شیوه های خوب برای مبارزه با تخریب زمین و بیان زدایی – قسمت ۱: چارچوب اقدامات برتر، جزئیات دستور العمل برای ایجاد شیوه های خوب برای مبارزه با فرسایش زمین؛ به تازگی به مرحله پیش نویس استاندارد بین المللی رسید.

این استاندارد برای متخصصان، کارشناسان فنی، سازمان ها و سیاست گذاران در سراسر جهان که علاقمند به مبارزه با اثرات تخریب زمین هستند سودمند خواهد بود. این استاندارد همچنین مکمل و در حمایت از فعالیتهای کنوانسیون مبارزه با بیان زایی سازمان ملل متحد (UNCCD) در مناطق خشک، نیمه خشک و خشک نیمه مرطوب خواهد بود.

تخریب زمین یک مشکل مهم در بسیاری از نقاط جهان است و می تواند به طور مستقیم به فقر، تضعیف اقتصاد منتهی شود.

انتظار می رود این استاندارد در اوایل سال ۲۰۱۷ منتشر شود.

 

منبع: ایزو

مترجم: سعید حسنی

 

 

pdf استاندارد مقابله با فرسایش زمین، یک گام نزدیک تر به انتشارprint استاندارد مقابله با فرسایش زمین، یک گام نزدیک تر به انتشار
share save 171 16 استاندارد مقابله با فرسایش زمین، یک گام نزدیک تر به انتشار

اطلاعیه مهم

با توجه بهره برداری برخی افراد سود جو از اسامی و علائم شرکت ای ایی سی (IEC) و معرفی خود به عنوان نماینده این موسسه و ایجاد مشکل برای مشتریان و متقاضیان ای ایی سی، از تمامی متقاضیان و مشتریان درخواست می گردد برای اطمینان از صحت اطلاعات، مدارک و درخواستهای اعلام شده از سوی سایر اشخاص صرفا با تلفن ها، نمابر و یا ایمیل زیر تماس حاصل نموده و موارد را به اطلاع این دفتر برسانید. تلفن: 44001698 | 44001699 | 44050841 | 44050842 | 44017202 | 44017203 | 44040159 نمابر: 44066502 پست الکترونیک: info@ieciran.ir بکارگیری عناوینی مانند موارد اشاره شده زیر در غبر از این وب سایت و یا توسط سایر اشخاص جهت بهره برداری در اسناد و مدارک به عنوان نماینده انحصاری یا دفتر غیر مجاز بوده و دارای پیگرد قانونی می باشد.

Independent European Certification

European Certification Group

IEC

EC

ECG