Get our toolbar!
برای دسترسی آسان به امکانات
و
اخبار وب سایت لطفا نوار ابزار
  فوق را نصب نمائید

نمونه گواهینامه ای ایی سی

بازدید کننده محترم، برای نمایش
بهترمتون
و رنگها در  وب سایت از
مرورگرفایرفاکس استفاده
نمائید.
درصورت نیازمی توانیداین
مرورگر
را از آدرس زیر دانلود نمائید.


  • Today Visit: 316
  • Yesterday Visit: 740
  • Week Visit: 8360
  • Month Visit: 38094
  • Years Visit: 616954
  • Total Visit: 1825781


EUROPEAN  CERTIFICATION  GROUP
New Logo/ Trade Mark for European Certification Group

استاندارد جدید برای صنعت لبنیات

 استاندارد جدید برای صنعت لبنیات استاندارد جدید لبنیات، دقت میلیون ها آزمون روزانه شیر را بهبود می بخشد

حاصل کار مشترک ISO و فدراسیون بین المللی لبنیات (IDF)، به روز رسانی یک استاندارد تحلیلی کلیدی برای بخش لبنیات در دنیا است.

استاندارد ISO 9622|IDF 141 شامل دستورالعمل هایی برای سنجش شیر و محصولات آن با ابزارهای mid-infrared می باشد. این ابزارها به صورت گسترده در آزمایشگاه ها و کارخانجات لبنیات در سراسر جهان استفاده می شوند. بنابر اظهار دو کارشناس فعال در تدوین این استاندارد، Paul Sauve و Harrie van den Bijaart، نسخه جدید، استفاده از Fourier Transform InfraRed (FTIR) که ارتقا دهنده آنالیزهای ترکیبی معمول شیر می باشد را به خوبی پوشش می دهد.

نتایج آزمون دقیق تر

کارشناس تدوین استاندارد در مرحله IDF، Paul Sauve گفت: "آنالیزهای FTIR طیف های کامل نیمه مادون قرمز را اندازه گیری می کند، در حالیکه توضیحات استاندارد قدیمی محدود به طول موج های سنتی می شد.

این به این معناست که در مورد اندازه گیری چربی و پروتئین و نیز سنجش ترکیباتی از جمله اوره و آب اضافه شده، می توانیم دقیق تر عمل کنیم."

دقت افزایش یافته در محصولات صادراتی و همچنین تجارت مهم است و به تنظیم قیمت گذاری در طرح های پرداخت بهای شیر کمک می کند، چنانچه قیمت گذاری شیر وابسته به میزان چربی و پروتئین آن می باشد و این موضوعی است که Harrie van den Bijgaart، رئیس کمیته فنی تدوین کننده این استاندارد، ISO/TC 34/SC 5، به آن توجه نموده است.

"علاوه بر آن، منجر به پیشرفت ابزارهای جدیدی می شود که به تولید کنندگان مواد لبنی کمک می کند تا مدیریت گله های خود را بهینه سازی نمایند".

همچنین، اندازه گیری همزمان پارامترهای متعدد، هزینه آزمایشگاه ها را کاهش می دهد.

"استانداردها: دستیابی به اجماع و مستند سازی آن"

فدراسیون بین المللی لبنیات و ISO سال های زیادی برای تدوین و انتشار روش های استاندارد تحلیل و نمونه برداری از شیر و دیگر محصولات لبنی، با یکدیگر همکاری داشته اند.

در مورد اهمیت این همکاری، Harrie vab deb Vuhgaart می گوید: "اهمیت استانداردهای مشترک بین المللی در پیشگیری از دوباره کاری در امر تدوین استانداردها و پرهیز از عدم تجانس آنهاست. تمام آنچه که استانداردها انجام می دهند، دستیابی به اجماع در میان ذی نفعان در وسیع ترین مفهوم آن و مستند سازی این اجماع می باشد.

 

 منبع: سایت ISO

 مترجم:‌پریسا فقیهی

ویراستار:‌کیواندخت پیرمحمدی(www.isiri.org)

pdf استاندارد جدید برای صنعت لبنیات print استاندارد جدید برای صنعت لبنیات
share save 171 16 استاندارد جدید برای صنعت لبنیات

اطلاعیه مهم

با توجه بهره برداری برخی افراد سود جو از اسامی و علائم شرکت ای ایی سی (IEC) و معرفی خود به عنوان نماینده این موسسه و ایجاد مشکل برای مشتریان و متقاضیان ای ایی سی، از تمامی متقاضیان و مشتریان درخواست می گردد برای اطمینان از صحت اطلاعات، مدارک و درخواستهای اعلام شده از سوی سایر اشخاص صرفا با تلفن ها، نمابر و یا ایمیل زیر تماس حاصل نموده و موارد را به اطلاع این دفتر برسانید. تلفن: 44001698 | 44001699 | 44050841 | 44050842 | 44017202 | 44017203 | 44040159 نمابر: 44066502 پست الکترونیک: info@ieciran.ir بکارگیری عناوینی مانند موارد اشاره شده زیر در غبر از این وب سایت و یا توسط سایر اشخاص جهت بهره برداری در اسناد و مدارک به عنوان نماینده انحصاری یا دفتر غیر مجاز بوده و دارای پیگرد قانونی می باشد.

Independent European Certification

European Certification Group

IEC

EC

ECG