Get our toolbar!
برای دسترسی آسان به امکانات
و
اخبار وب سایت لطفا نوار ابزار
  فوق را نصب نمائید

نمونه گواهینامه ای ایی سی

بازدید کننده محترم، برای نمایش
بهترمتون
و رنگها در  وب سایت از
مرورگرفایرفاکس استفاده
نمائید.
درصورت نیازمی توانیداین
مرورگر
را از آدرس زیر دانلود نمائید.


  • Today Visit: 318
  • Yesterday Visit: 740
  • Week Visit: 8362
  • Month Visit: 38096
  • Years Visit: 616956
  • Total Visit: 1825783


EUROPEAN  CERTIFICATION  GROUP
New Logo/ Trade Mark for European Certification Group

استاندارد جدید ایزو، اعتبارسنجی روش های آزمون میکرواورگانیسم ها برای صنعت غذا

iec news2 استاندارد جدید ایزو، اعتبارسنجی روش های آزمون میکرواورگانیسم ها برای صنعت غذادر دسترس بودن غذای سالم و مغذی امری ضروری است. گوشت، ماهی، لبنیات، تخم مرغ، صدف و ... حاوی فلور میکروبی خاصی هستند که می تواند بر سلامتی انسان تأثیرگذار باشد. بنابراین، شناسایی میکرواورگانیسم ها (ریزجانداران) برای حفظ سلامت غذا بسیار حائز اهمیت است اما فلور میکروبی همچنین می تواند بر کیفیت غذا و عمر مفید آن تأثیر گذارد و حتی آن را در کنترل خود درآورد. خواه تولید کننده یا مصرف کننده روش های آزمون میکروبی باشید، مایلید تا روش های شما به خوبی مورد آزمون قرار گرفته و معتبر و مناسب برای استفاده باشد.

 

ایزو ۱۶۱۴۰:۲۰۰۳ که موضوع آن اعتبارسنجی روش های جایگزین میکروبی است به تازگی تجدید نظر شد. این استاندارد جدید چند قسمتی، پروتکل و راهنمای ویژه ای برای روش های اعتبارسنجی کالاهای تجاری و غیرتجاری می باشد. روش های کالاهای تجاری به طور کلی ارزان تر و سریع تر از روش های سنتی هستند و از آنجایی که به مهارت های فنی کمتری نیاز دارند، اجرای آن ها ساده تر می باشد. علاوه براین، بیشتر آن ها تا اندازه ای یا به طور کامل خودکار هستند و بنابراین به کارگیری آن ها در آزمایشگاه های کم تجربه تر مانند آزمایشگاه های کارخانه ها که از منابع انسانی فنی کمتری بهره مند هستند، آسان تر است.

 

دو قسمت از استاندارد ایزو ۱۶۱۴۰ تا کنون منتشر شده است

 

ایزو ۱-۱۶۱۴۰، میکروبیولوژی زنجیره غذایی – روش اعتبارسنجی – قسمت ۱: اصطلاحات، به توصیف مجموعه اصطلاحات به کاررفته در آزمون میکروبی می پردازد، در حالیکه ایزو ۲-۱۶۱۴۰، میکروبیولوژی زنجیره غذایی – روش اعتبارسنجی – قسمت ۲: پروتکل اعتبارسنجی روش های جایگزین در مقایسه با یک روش مرجع، به روش های اعتبارسنجی میکروبی کالاهای تجاری اختصاص دارد.

 

بیش از صد روش جایگزین بر اساس نسخه قبلی استاندارد ایزو ۱۶۱۴۰ اعتبارسنجی شده است و برای گنجاندن دیدگاه های جدید که حاصل مطالعات انجام شده در این زمینه است، این استاندارد به روز رسانی شد. امروزه، روش های جایگزین بسیاری وجود دارد که برای ارزیابی کیفیت میکروبی مواد خام و محصولات نهایی مورد استفاده قرار می گیرد و بر روند تولید نظارت می کند. تولید کننده، مصرف کننده نهایی و مسئولان به یک پروتکل مشترک قابل اعتماد نیاز دارند تا این روش ها را اعتبارسنجی نمایند.

 

تدوین مجموع استانداردهای ایزو ۱۶۱۴۰

 

پل اینت ولد، رابط کارگروه ۳ روش اعتبارسنج(که دبیرخانه آن در سازمان استاندارد هلند قرار دارد) که مسئول تدوین مجموعه استانداردهای ایزو ۱۶۱۴۰ است در این باره می گوید: "اعتبارسنجی مطابق با استاندارد ایزو ۱۶۱۴۰ به نتایج آزمونی با درجه اعتبار بالاتر می انجامد و نتیجه آزمون سریع تر به دست کاربر می رسد و به احتمال زیاد، در ارتقاء سلامت غذا نقش مؤثری خواهد داشت."

 منبع: ایزو 

مترجم: مریم صالحی

 

 
pdf استاندارد جدید ایزو، اعتبارسنجی روش های آزمون میکرواورگانیسم ها برای صنعت غذاprint استاندارد جدید ایزو، اعتبارسنجی روش های آزمون میکرواورگانیسم ها برای صنعت غذا
share save 171 16 استاندارد جدید ایزو، اعتبارسنجی روش های آزمون میکرواورگانیسم ها برای صنعت غذا

اطلاعیه مهم

با توجه بهره برداری برخی افراد سود جو از اسامی و علائم شرکت ای ایی سی (IEC) و معرفی خود به عنوان نماینده این موسسه و ایجاد مشکل برای مشتریان و متقاضیان ای ایی سی، از تمامی متقاضیان و مشتریان درخواست می گردد برای اطمینان از صحت اطلاعات، مدارک و درخواستهای اعلام شده از سوی سایر اشخاص صرفا با تلفن ها، نمابر و یا ایمیل زیر تماس حاصل نموده و موارد را به اطلاع این دفتر برسانید. تلفن: 44001698 | 44001699 | 44050841 | 44050842 | 44017202 | 44017203 | 44040159 نمابر: 44066502 پست الکترونیک: info@ieciran.ir بکارگیری عناوینی مانند موارد اشاره شده زیر در غبر از این وب سایت و یا توسط سایر اشخاص جهت بهره برداری در اسناد و مدارک به عنوان نماینده انحصاری یا دفتر غیر مجاز بوده و دارای پیگرد قانونی می باشد.

Independent European Certification

European Certification Group

IEC

EC

ECG