بازدید کننده محترم، برای نمایش
بهترمتون
و رنگها در  وب سایت از
مرورگرفایرفاکس استفاده
نمائید.
درصورت نیازمی توانیداین
مرورگر
را از آدرس زیر دانلود نمائید.


نمونه گواهینامه ای ایی سی

  • بازدید امروز: 496
  • بازدید دیروز: 1150
  • بازدید هفته: 6072
  • بازدید ماه: 21860
  • بازدید سال: 255090
  • کل بازدیدها: 5091293


EUROPEAN  CERTIFICATION  GROUP
New Logo/ Trade Mark for European Certification Group

یک استراتژی برای آغازی دوباره

IEC news4 یک استراتژی برای آغازی دوبارهسال ۲۰۱۶، دوره زمانی حساسی برای ایزو است، چرا که استراتژی جدیدی را در پیش گرفته ایم که دستور کار ۵ سال آتی را مشخص می کند. این استراتژی راهی برای تحقق اهداف بلندمدت در فضای "اتفاقات خوب با اتفاق نظر جهانیان رخ می دهد" به دست می دهد.
استانداردهای بین المللی به زبان مشترک اقتصادهای قرن ۲۱ تبدیل شده است. بدون آن ها مردم به کالاها و خدمات مورد نیاز خود دسترسی نخواهد داشت، پیشرفت فناوری به رشد اقتصادی منجر نمی شود، و کشورها نخواهند توانست در یک جامعه جهانی به هم پیوسته با یکدیگر به رقابت بپردازند. از طراحی و تولید گرفته تا توزیع و بازاریابی، تمام جنبه های محصولات و خدمات یک صنعت به نوعی تحت تاثیر استانداردسازی گرفته و شاهد افزایش چشمگیری در بهره وری خواهد بود. به گزارش موسسه استاندارد بریتانیا که نماینده این کشور در ایزو می باشد، در حدود ۴/۳۷ درصد از رشد بهره وری در بریتانیا حاصل استانداردها است. این رقم در حدود ۴/۲۸ درصد رشد ناخالص سالانه و معادل ۲/۸ میلیارد پوند انگلستان است. نتایج مشابهی در کشورهای آلمان و فرانسه نیز دیده شده است. مطالعات موسسه استاندارد فرانسه که در آینده نزدیک منتشر خواهد شد، نشان خواهد داد که شرکت های سهیم در فعالیت های استانداردسازی از مزیت دسترسی بهتر به بازارهای بین المللی و رشد گردش مالی بهتر برخوردار هستند.
در طولانی مدت ، تأثیر این کمک مثبت به رشد خروجی چشمگیر است اما زمانی که استانداردها به اندازه کافی مورد توجه قرار نمی گیرند و به درستی استفاده نمی شوند، از ارزش آن کاسته می شود. در اینجا استراتژی ۲۰۲۰-۲۰۱۶ ایزو وارد عمل می شود. این استراتژی که در سپتامبر ۲۰۱۵ در مجمع عمومی ایزو در سئول به تصویب رسیده است، سمت و سوهای استراتژیک اصلی ایزو را مشخص می کند. این استراتژی، نشان می دهد که در شرایطی که فاکتورهای فناوری، اقتصادی، حقوقی، زیست محیطی، اجتماعی و سیاسی بر استانداردها و نحوه استفاده از آن ها تأثیر می گذارند، ایزو چگونه استانداردهای باکیفیت و مرتبط تدوین خواهد کرد. این استراتژی همچنین پایه ای برای برنامه عملیاتی ایزو در حوزه کشورهای در حال توسعه در سال های ۲۰۱۶-۲۰۲۰ می باشد که به مسائل اختصاصی ایزو در همکاری با کشورهای در حال توسعه می پرد ازد.
سال ۲۰۱۶ سال پرمشغله ای خواهد بود. یکی از اقداماتی که باید صورت گیرد، حصول اطمینان از این موضوع است که استانداردهایی که با همکاری ۱۶۲ کشور عضو ایزو تدوین می شوند، همیشه و همه جا مورد استفاده دولت ها، کسب و کارها و جوامع می باشد.
پیشرفت های بزرگ در حوزه های متنوعی از جمله خدمات، امنیت، محیط زیست و بهداشت و سلامت انتظار می رود. همچنین اقدامات بیشتری برای انگیختن فناوری های پیشرفته باید صورت گیرد. فناوری ها ایستا نیستند و استاندردها می توانند به تقاضا "شکل" دهند و تنها پاسخگوی آن نباشند.
این اقدامات ما را به سوی اعضای خود باز می گرداند. از زمانی که به ریاست ایزو منصوب شده ام، از بسیاری از سازمان های ملی عضو ایزو دیدن کرده ام که هر یک دروازه ای ملی برای استانداردسازی بین المللی می باشد. در بیشتر این بازدیدها، این فرصت را داشتم تا با گروه های ذینفع، مقامات بلندپایه دولتی و رسانه ها به گفتگو بنشینم. این امر سبب تقویت این باور در من شد که ما مطمئناً سهم به سزایی در جهانی سازی داریم و از ما انتظار می رود که به این کار با قدرت بیشتر ادامه دهیم. در اینجا، ایزو می تواند نقش مهمی در تقویت درون گذاشت گروه های ذینفع در فرایند توسعه ایزو داشته باشد، گروه های کمتر نمایان را تشویق به همکاری کند و از بهترین متخصصان که هر روز بر تعداد آن ها افزوده می شود، برای رویارویی با چالش های جهانی بهره بگیرد. این است هدف استراتژی ایزو. دستور کار ساده ای نیست اما آینده اقتصادها و جوامع ما به آن بستگی دارد.
در پایان، بار دیگر از تمامی افرادی که برای تدوین و نشر استانداردهای ایزو تلاش می کنند صمیمانه تشکر می کنم. این افراد نه تنها در قلب این فرایند ایستاده اند، که برای دنیای به سرعت در حال تغییر امرزو کاری حیاتی است، بلکه در ساختن دنیایی بهتر و ایمن تر نیز سهم دارند.
این مأموریت ایزو – که در آن، یکایک ما نقش حیاتی داریم – در جستجوی حذف موانع و تعصبات است تا جای آن ها را با مجموعه ای از استانداردهای مشترک پر کند، تا همگان بتوانند با استفاده داوطلبانه از آن ها به رشد و شکوفایی دست یابند. پس در سال جدید به استقبال این مأموریت جدید می رویم و از توانایی ها و ابزار جدیدی که در اختیار داریم، بهترین استفاده را خواهیم برد.
امیدوارم سال ۲۰۱۶، سالی مملو از آرامش، صلح و شکوفایی برای یکایک اعضای ایزو و خوانندگان ایزو فوکس باشد.

 منبع: ایزو فوکوس –ژانویه / فوریه ۲۰۱۶

مترجم:مریم صالحی

pdf یک استراتژی برای آغازی دوبارهprint یک استراتژی برای آغازی دوباره
share save 171 16 یک استراتژی برای آغازی دوباره

:::::::::: تماس با ما :::::::::: :::::::::: درخواست خدمات :::::::::: :::::::::: خدمات ارزیابی :::::::::: :::::::::: اعتبار دهی ::::::::::


Copyright © 2012, Pajouhesh Industrial Services Processing Co. All Rights Reserved.

شماره نمابر جدید : 42693380 21 98+