بازدید کننده محترم، برای نمایش
بهترمتون
و رنگها در  وب سایت از
مرورگرفایرفاکس استفاده
نمائید.
درصورت نیازمی توانیداین
مرورگر
را از آدرس زیر دانلود نمائید.


نمونه گواهینامه ای ایی سی

  • بازدید امروز: 464
  • بازدید دیروز: 1800
  • بازدید هفته: 6796
  • بازدید ماه: 23580
  • بازدید سال: 255284
  • کل بازدیدها: 5089397


EUROPEAN  CERTIFICATION  GROUP
New Logo/ Trade Mark for European Certification Group

کوچک اما هوشمند؛ بهره وری انرژی

iso 9001 کوچک اما هوشمند؛ بهره وری انرژیبسیاری فکر می کنند سیستم مدیریت انرژی تنها مختص فعالیت های بزرگ است، اما یک کارخانه لبنیاتی کوچک در مولداوی، دستاوردهای قابل توجهی در یک سرمایه گذاری خرد کسب نموده است.

Lactis یک کارخانه لبنیاتی کوچک در شهر ریسکانی مولداوی است که با ۱۸۵ نفر پرسنل به بهترین نحو ممکن فرآوری شیر و تولید محصولات لبنی با کیفیت عالی نظیر پنیر و کره، را انجام می دهد. اما با افزایش هزینه های انرژی، مدیریت این کارخانه تصمیم گرفت تا با چالش کاهش مصرف انرژی رو به رو شود و برای دستیابی به این هدف، از ایزو ۵۰۰۰۱، سیستم های مدیریت انرژی استفاده نمود.

تنها در طول یک سال و با سرمایه گذاری مالی اندکی، توانستند کاهش مصرف برق را تا ۴% و گاز طبیعی را تا ۲۲% مدیریت کنند که نتیجه آن بازگشت سه برابر سرمایه بود.

مدیرعامل این مجموعه اظهار داشت با این کار پس انداز مالی این شرکت افزایش یافته و نتایج خوب دیگری همچون بهبود عملکرد زیست محیطی و اجتماعی نیز به دست آمد که کاهش مصرف منابع و آلودگی را در پی داشت.

تغییرات ایجاد شده در این شرکت شامل تنظیم رویه ها به منظور بهره وری نظارت بر مصرف انرژی می شد و نتیجه آن تعیین زمان های مصرف غیرمعمول و زیاد انرژی و روشن ماندن بلااستفاده دستگاه ها بود. 

با تغییر در رویه، استفاده بهینه از یکی از دو دیگ بخار میسر شد که نتیجه آن خاموش کردن دیگ دوم بود. علاوه بر آن با مشخص شدن اینکه با تغییر فصل، نیاز به آب برای خنک کردن هم تغییر می کند، معلوم شد دستگاه مورد استفاده در این کارخانه بزرگتر از اندازه لازم است و بنابراین با یک سرمایه گذاری اندک و تهیه خنک کننده کوچک تر برای فصل زمستان، ظرف چندماه سرمایه افزایش یافت.

نتایج شگفت انگیزی به دست آمد، در سال ۲۰۱۴ مصرف انرژی ۲% و گاز طبیعی تا ۵% کاهش یافت. همچنین فهرست طویلی از فعالیت هایی که باید اجرا شوند نیز تهیه شد که البته در مورد برخی موارد به سرمایه گذاری کلان نیاز است. اما در هر صورت، این شرکت به کار خود در زمینه بهره وری انرژی در فعالیت هایش ادامه خواهد داد و با پروژه های بزرگتر و  نتایج چشمگیرتری دست و پنجه نرم خواهد کرد.

منبع: سایت ایزو

 مترجم:‌پریسا فقیهی

 

pdf کوچک اما هوشمند؛ بهره وری انرژیprint کوچک اما هوشمند؛ بهره وری انرژی
share save 171 16 کوچک اما هوشمند؛ بهره وری انرژی

:::::::::: تماس با ما :::::::::: :::::::::: درخواست خدمات :::::::::: :::::::::: خدمات ارزیابی :::::::::: :::::::::: اعتبار دهی ::::::::::


Copyright © 2012, Pajouhesh Industrial Services Processing Co. All Rights Reserved.

شماره نمابر جدید : 42693380 21 98+