بازدید کننده محترم، برای نمایش
بهترمتون
و رنگها در  وب سایت از
مرورگرفایرفاکس استفاده
نمائید.
درصورت نیازمی توانیداین
مرورگر
را از آدرس زیر دانلود نمائید.


نمونه گواهینامه ای ایی سی

  • بازدید امروز: 102
  • بازدید دیروز: 224
  • بازدید هفته: 3846
  • بازدید ماه: 20960
  • بازدید سال: 252376
  • کل بازدیدها: 5007201


EUROPEAN  CERTIFICATION  GROUP
New Logo/ Trade Mark for European Certification Group

چیزی بیش از بطری های پلاستیکی

IEC News7 چیزی بیش از بطری های پلاستیکیبخش اول:

با توجه به مصرف ۲۵۰ میلیون تن پلاستیک در سراسر دنیا، تضمین بالاترین سطح ایمنی ممکن، یکی از اولویت های اصلی صنعت می باشد. در ادامه، کلودیو سلاتا، رئیس جدید کمیته فنی ایزو ماشین آلات لاستیک و پلاستیک، درباره این صنعت، رشد نمایی آن و اهمیت استانداردهای یکنواخت و سازگار در این زمینه صحبت می کند.

چه چیزی سبک تر، مقاوم تر و کاراتر از مواد معمولی است؟ مسلماً پلاستیک. با رشد سرسام آور مصرف پلاستیک در سال های اخیر، ماشین آلات تولید لاستیک و پلاستیک نیز توسعه یافته اند. در گذشته ای نه چندان دور، ساخت ماشین آلات لاستیک و پلاستیک محدود به چند کشور بود که هر یک نیز الزامات ایمنی خاص خود را داشتند. امروزه، این ماشین آلات ممکن است در هر نقطه از دنیا تولید شوند و بزرگ ترین گردانندگان این صنعت چین، هند و برزیل هستند.

کلودیو سلاتا فرد باتجربه ای در صنعت است. او در زمانی که قطع انگشت، حادثه ای رایج بود، ایمنی ماشین آلات لاستیک و پلاستیک را به یک عامل کلیدی در حرفه خود تبدیل کرد. او امروز رئیس جدید کمیته فنی ISO/TC 270، ماشین آلات لاستیک و پلاستیک است که اداره دبیرخانه آن به عهده کشور ایتالیا می باشد. او همچنین مشاور انجمن تولیدکنندگان قالب و ماشین آلات لاستیک و پلاستیک (ASSOCOMAPLAST) است.

ایزوفوکوس: عوامل کلیدی گرداننده بازار ماشین آلات لاستیک و پلاستیک کدام هستند؟ این عوامل چگونه بر تولید و فروش جهانی تأثیر می گذارند؟

کلودیو سلاتا: صنعت ماشین آلات لاستیک و پلاستیک از زمان پیدایش در دهه ۱۹۵۰ تا کنون، و به ویژه در ده سال اخیر، رشد بسیاری داشته است. در حالی که در ابتدا، تولیدکنندگان آلمانی، ایتالیایی، ژاپنی و آمریکایی بازار جهان را تسخیر کرده بودند، به تدریج جای خود را به کشورهایی مانند چین، برزیل و هند دادند. علت این امر رشد صنعتی و افزایش تقاضا به خصوص در صنایع خوردوسازی، لوازم خانگی و اسباب بازی می باشد.

مسائل کلیدی و بخش های به سرعت رشدکننده در صنعت امروز کدام هستند؟

مصرف سرانه پلاستیک به طور سالانه در سراسر دنیا در حال افزایش است اما نرخ رشد در مناطق جغرافیایی مختلف متفاوت است. برای مثال، در اسکاندیناوی، مصرف سرانه پلاستکی در حدود ۱۰۰ کیلوگرم در سال است و در ایالات متحده بیش از ۹۰ کیلوگرم در سال است. این در حالی است که این ارقام در چین و هند به ترتیب ۵۲ و ۹ کیلوگرم در سال می باشد.

با توجه به ارقام یاد شده می توان انتظار داشت تا مصرف کلی که در سال ۲۰۱۴ در حدود ۲۵۰ میلیون تن در دنیا بوده است، با رشد صنعتی کشورهایی نظیر چین و هند، افزایش ناگهانی داشته باشد.

نگرانی دیگر، کاربرد معمول مواد پلاستیکی خام است. برای مثال، در صنعت خودروسازی، قطعات پلاستیکی در سال ۲۰۰۰ در حدود ۱۰۰ کیلوگرم در هر خودرو بود و اکنون ۱۵۰ کیلوگرم است. مثال آشکار دیگر بسته بندی نوشیدنی و مواد غذایی است. پلاستیک بهترین ویژگی ها را برای نگهداری مواد غذایی دارد و نسبت به فلز، شیشه و غیره بسته بندی بسیار سبک تری به دست می دهد.

 منبع: ایزوفوکوس- شماره ۱۱۰

 مترجم: مریم صالحی
pdf چیزی بیش از بطری های پلاستیکیprint چیزی بیش از بطری های پلاستیکی
share save 171 16 چیزی بیش از بطری های پلاستیکی

:::::::::: تماس با ما :::::::::: :::::::::: درخواست خدمات :::::::::: :::::::::: خدمات ارزیابی :::::::::: :::::::::: اعتبار دهی ::::::::::


Copyright © 2012, Pajouhesh Industrial Services Processing Co. All Rights Reserved.

شماره نمابر جدید : 42693380 21 98+