بازدید کننده محترم، برای نمایش
بهترمتون
و رنگها در  وب سایت از
مرورگرفایرفاکس استفاده
نمائید.
درصورت نیازمی توانیداین
مرورگر
را از آدرس زیر دانلود نمائید.


  • بازدید امروز: 464
  • بازدید دیروز: 868
  • بازدید هفته: 9568
  • بازدید ماه: 56702
  • بازدید سال: 1337592
  • کل بازدیدها: 3485709

چگونگی اندازه گیری و ارزیابی ساختارهای جوامع هوشمند

 چگونگی اندازه گیری و ارزیابی ساختارهای جوامع هوشمندشهرها و جوامع انسانی منابع طبیعی را جذب و مصرف می کنند. گزارش فنی ایزو با موضوع ساختار جوامع هوشمند که اخیراً منتشر شده، در بردارنده توصیه های عملی برای مقابله با این روند نگران کننده است.

مشکل به وضوح مشخص است: خدمات شهری نظیر سیستم های انرژی، لوله کشی آب، دفع زباله و حمل و نقل نیازمند ساختارهای عظیم اند که وجودشان برای توسعه اقتصادی و اجتماعی ضروری است، اما این سیستم ها همزمان می توانند هزینه گزافی برای محیط زیست در پی داشته باشند.

در ساختارهای جوامع هوشمند تأثیرات زیست محیطی، بازده اقتصادی و کیفیت زندگی معیارهایی هستند که برای ساختن شهرهای پر رونق و پایدار مد نظر قرار می گیرند.

در حال حاضر روش های ارزیابی و اندازه گیری بی شماری وجود دارد که موازی کاری و عدم شفافیت را برای دولت ها، طراحان شهری، سرمایه گذاران و مجریان در برنامه ریزی و تهیه ساختارهای جوامع هوشمند، به همراه دارد.

هدف از گزارش فنی جدید ایزو، ISO/TR 37150:2014 با عنوان "ساختارهای جوامع هوشمند بازنگری فعالیت های فعلی مربوط"، از میان برداشتن ابهامات از طریق بازنگری اقدامات مربوط و ارایه راه حل های بهتر به ذی نفعان است.

منبع: سایت ایزو مترجم: کیواندخت پیرمحمدی(isiri.org)

pdf چگونگی اندازه گیری و ارزیابی ساختارهای جوامع هوشمندprint چگونگی اندازه گیری و ارزیابی ساختارهای جوامع هوشمند
share save 171 16 چگونگی اندازه گیری و ارزیابی ساختارهای جوامع هوشمند