بازدید کننده محترم، برای نمایش
بهترمتون
و رنگها در  وب سایت از
مرورگرفایرفاکس استفاده
نمائید.
درصورت نیازمی توانیداین
مرورگر
را از آدرس زیر دانلود نمائید.


نمونه گواهینامه ای ایی سی

  • بازدید امروز: 640
  • بازدید دیروز: 1150
  • بازدید هفته: 6216
  • بازدید ماه: 22004
  • بازدید سال: 255234
  • کل بازدیدها: 5091437


EUROPEAN  CERTIFICATION  GROUP
New Logo/ Trade Mark for European Certification Group

چگونه روش اندازه گیری هر چیزی را بدانیم؟

iec news7 چگونه روش اندازه گیری هر چیزی را بدانیم؟آیا می توانید هرگونه نوآوری یا کشف جدید را بدون اندازه گیری متصور شوید؟ تقریباً غیر ممکن است. اما توافق صرف در مورد واحد اندازه گیری کافی نیست. این واحد باید ثابت، قابل اتکا و استاندارد شده باشد تا انجام همکاری بین المللی و قابلیت همکاری متقابل میسر شود. علمی برای مقایس ها وجود دارد که به آن اندازه شناسی می گویند.
بیستم ماه مه، به عنوان روز جهانی اندازه شناسی نامگذاری شده است. شعار امسال متاثر از روند سریع تغییرات در علم مقیاس ها و جهان پیرامون با عنوان "اندازه گیری در جهان دینامیک" انتخاب شده است. مراسم جهانی این روز توسط دفتر بین المللی اوزان و مقیاسها (BIPM) و سازمان بین المللی اندازه شناسی قانونی (OIML) برگزار شد که توجهات را به اهمیت اندازه شناسی در کشفیات علمی و نوآوری، تولیدات صنعتی، تجارت بین المللی و همچنین بهبود کیفیت زندگی و حفاظت از زمین می کشاند. بدون اندازه گیری قابل اطمینان، در جهانی مملو از عدم قطعیت و پر هرج و مرج زندگی خواهیم کرد.
استانداردسازی در اندازه شناسی محدود به تعریف واحد اندازه گیری نیست. در راهنمایISO/IEC Guide 99، واژگان بین المللی اندازه شناسی آمده است و یک منبع مشترک برای دانشمندان، مهندسان، معلمان، پزشکان، سایر اشخاص و سازمانهای مرتبط با برنامه ریزی یا اجرای انواع اندازه گیری به شمار می آید.
خیلی از استانداردهای ایزو دارای راهنمای فرایندهای مختلف اندازه گیری هستند تا از تداوم پیوستگی و انسجام در هر مکان و هر کجا اطمینان حاصل شود.
از این رو، اندازه شناسی بخش مهمی در تعیین انطباق خیلی از محصولات است و مبنایی است برای کالیبراسیون و اندازه گیری. بدون اندازه شناسی قانونی، مصرف کنندگان هیچگاه از کمیت صحیح محصولات و خدمات دریافتی اطمینان نخواهند یافت. 
سازمانهای OIML و BIPM حضور فعالی در کمیته های فنی مرتبط با اندازه شناسی ایزو دارند. روز جهانی اندازه شناسی، مراسم سالانه گرامیداشت کنوانسیون متر است که در ۲۰ مه ۱۸۷۵ در پاریس با حضور نمایندگان ۱۷ کشور برای برقراری چارچوب همکاری های بین المللی در علم اندازه گیری و کاربردهای صنعتی، تجاری و اجتماعی آن امضا شد. هدف اولیه کنوانسیون متر، تضمین انسجام جهانی در اندازه گیری بود. امروزه در جهان پویا، این اصل اهمیتی بیش از پیش دارد.


مترجم: سعید حسنی
منبع: ایزو
 

pdf چگونه روش اندازه گیری هر چیزی را بدانیم؟print چگونه روش اندازه گیری هر چیزی را بدانیم؟
share save 171 16 چگونه روش اندازه گیری هر چیزی را بدانیم؟

:::::::::: تماس با ما :::::::::: :::::::::: درخواست خدمات :::::::::: :::::::::: خدمات ارزیابی :::::::::: :::::::::: اعتبار دهی ::::::::::


Copyright © 2012, Pajouhesh Industrial Services Processing Co. All Rights Reserved.

شماره نمابر جدید : 42693380 21 98+