بازدید کننده محترم، برای نمایش
بهترمتون
و رنگها در  وب سایت از
مرورگرفایرفاکس استفاده
نمائید.
درصورت نیازمی توانیداین
مرورگر
را از آدرس زیر دانلود نمائید.


نمونه گواهینامه ای ایی سی

  • بازدید امروز: 320
  • بازدید دیروز: 1800
  • بازدید هفته: 6652
  • بازدید ماه: 23436
  • بازدید سال: 255140
  • کل بازدیدها: 5089253


EUROPEAN  CERTIFICATION  GROUP
New Logo/ Trade Mark for European Certification Group

چراغ سبز ایزو به ایمنی و بهداشت شغلی

 چراغ سبز ايزو به ايمني و بهداشت شغلي  ایزو به تازگی ایجاد کمیته پروژه جدید به منظور تدوین استاندارد بین المللی برای ایمنی و بهداشت شغلی را تصویب نموده است. مدت زیادی بود که انتظار تدوین چنین استانداردی می رفت، این استاندارد برای سازمان های دولتی، صنایع و دیگر ذی نفعان علاقمند، دستورالعمل های مفید و موثری را فراهم می نماید که موجب افزایش ایمنی کاری را در کشورهای جهان خواهند شد. کمیته پروژه ISO/PC 283، با عنوان سیستم های مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی- الزامات مسئول انجام این کار است.

براساس آمارهای سازمان بین المللی کار (ILO)، روزانه ۶۳۰۰ نفر، براثر حوادث شغلی یا بیماری های مرتبط با کار، جان خود را از دست می دهند، این رقم معادل بیش از ۳/۲ میلیون مرگ های هر سال می باشد. سالانه ۳۱۷ میلیون حادثه در حین کار اتفاق می افتد، بسیاری از این حوادث موجب غیبت طولانی مدت از کار می شوند. تعداد زیادی از این تصادفات قابل پیشگیری بوده و استاندارد آتی ایزو، برای اولین بار، یک چارچوب بین المللی را برای اقدام بهینه OH&S فراهم نموده و با این کار، باعث کاهش حوادث، صدمات و بیماری ها در سراسر جهان می شود.

دبیرخانه ISO/PC 283 به موسسه استاندارد بریتانیا (BSI) واگذار شده است و انتظار می رود اولین جلسه آن در تاریخ ۲۱ الی ۲۵ اکتبر ۲۰۱۳ در لندن برگزار گردد. وظیفه این کمیته پروژه، دگرسازی OHSAS 18001 (الزامات سیستم مدیریت OH&S) خواهد بود. دبیر ISO/PC 283، Charles Corrie اظهار داشت: "براساس گزارش ILO، سالانه بار اقتصادی ناشی از اقدامات بهداشتی و ایمنی کاری ضعیف، به میزان ۴% تولید ناخالص داخلی جهان تخمین زده می شود. کارفرمایان با هزینه های سالانه بازنشستگی، از دست دادن کارمندان ماهر، غیبت و حق بیمه های بالای مربوط به حوادث و بیماری های کاری روبرو هستند. استاندارد‌ آتی ایزو دارای پتانسیل افزایش مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی در سطح جهانی می باشد."کمیته پروژه ایزو، کارشناسان و ذی نفعان علاقمند در زمینه مدیریت OH&S را گردهم می آورد. کار این کمیته تدوین استانداردی است که رویکردهای سیستم مدیریت عام را که دارای پیشروانی همچون ISO 9001:2008 در زمینه مدیریت کیفیت یا ISO 14001:2004 در زمینه مدیریت محیط زیست هستند و قابل تعمیم به دیگر موضوعات است را دنبال می کند.

 منبع: سایتISO

 مترجم:‌ پریسا فقیهی ( ISIRI.org )

ویراستار:‌ کیواندخت پیرمحمدی

pdf چراغ سبز ايزو به ايمني و بهداشت شغليprint چراغ سبز ايزو به ايمني و بهداشت شغلي
share save 171 16 چراغ سبز ايزو به ايمني و بهداشت شغلي

:::::::::: تماس با ما :::::::::: :::::::::: درخواست خدمات :::::::::: :::::::::: خدمات ارزیابی :::::::::: :::::::::: اعتبار دهی ::::::::::


Copyright © 2012, Pajouhesh Industrial Services Processing Co. All Rights Reserved.

شماره نمابر جدید : 42693380 21 98+