بازدید کننده محترم، برای نمایش
بهترمتون
و رنگها در  وب سایت از
مرورگرفایرفاکس استفاده
نمائید.
درصورت نیازمی توانیداین
مرورگر
را از آدرس زیر دانلود نمائید.


نمونه گواهینامه ای ایی سی

  • بازدید امروز: 618
  • بازدید دیروز: 1150
  • بازدید هفته: 6194
  • بازدید ماه: 21982
  • بازدید سال: 255212
  • کل بازدیدها: 5091415


EUROPEAN  CERTIFICATION  GROUP
New Logo/ Trade Mark for European Certification Group

ویژگیهای استاندارد DIN 10794 برای غذای سالم ردیابی باکتریهای خطرناک

 ويژگيهاي استاندارد DIN 10794 براي غذاي سالم رديابي باكتريهاي خطرناكباکتری اشریشیا کُلی که بطور اختصار E.coli نیز نامیده می‌شود، نوعی باسیل ‌است که بطور شایع در روده جانوران خونگرم وجود دارد. بیشتر سویه‌های اشریشیا کلی، بی‌ خطر و بخشی از فلور عادی روده هستند. اما برخی از سروتیپ‌ های ایکولی که موجب مسمویتهای شدید می شوند، تهدیدی برای سلامت انسان به شمار می آیند. این تیپ ها با نامهای (VTEC) و (STEC) یا اشریشیا کلی انتروهموراژیک (EHEC) هستند. ابتلا به این باکتریها می تواند حتی مهلک باشد.

در اوایل تابستان سال ۲۰۱۱، شیوع یکی از موارد بسیار نادر و خطرناک EHEC، نگرانیهای بسیاری را میان مصرف کنندگان، شرکتها، مقامات آلمانی و سرتاسر اروپا بوجود آورد. نتایج بررسیها حاکی از آن بود که بذر شنبلیله وارداتی از مصر‌ آلوده به EHEC و عامل شیوع این بیماری بود.   

کمیته فنی DIN SPEC 10794 (DIN CEN ISO/ TS 13136) درباره تشخیص میکروبیولوژیکی سم شیگا، تولید کننده STEC در غذای انسان و خوراک حیوانات؛ به شدت در حال پیگیری این میکروبهای خطرناک در سطح بین المللی است. به مدد این اسناد، گونه های سمی ایکولی شناسایی شدند. ویژگیهای فنی که شامل روش سریع شناسایی در کلیه حوزه های تولید و انتقال غذا است، در قوانین ایمنی غذا اتحادیه اروپا مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

ابتلا به انواع مختلف باکتری E.coli از طریق دهان و تماس مستقیم با مواد غذایی آلوده یا حیوانات بیمار روی می دهد. در گذشته مواد غذایی مختلف در انتشار این باکتری نقش داشته اند. علاوه بر بذر شنبلیله که در بالا به آن اشاره شد، گوشت نپخته و سایر گوشتها، شیر غیر پاستوریزه، مواد غذایی خام (همچون اسفناج و سالاد)، آب میوه و پنیر غیر پاستوریزه از مواردی هستند که در انتقال بیماری نقش داشته اند.

با انجام چند دستور العمل ساده می توان خطر ابتلا به این بیماری را،‌ از طریق غذای آلوده یا تماس با افراد بیمار به حداقل رساند. در منزل با رعایت بهداشت و تمیزی دستها و پیروی از دستورالعملها و قوانین اولیه نگهداری و طبخ غذا، می شود خطر ابتلا را به طور چشمگیری کاهش داد.

 منبع: سایت موسسه استاندارد آلمان

 مترجم: سعید حسنی

ویراستار: کیواندخت پیرمحمدی(isiri.org)

pdf ويژگيهاي استاندارد DIN 10794 براي غذاي سالم رديابي باكتريهاي خطرناكprint ويژگيهاي استاندارد DIN 10794 براي غذاي سالم رديابي باكتريهاي خطرناك
share save 171 16 ويژگيهاي استاندارد DIN 10794 براي غذاي سالم رديابي باكتريهاي خطرناك

:::::::::: تماس با ما :::::::::: :::::::::: درخواست خدمات :::::::::: :::::::::: خدمات ارزیابی :::::::::: :::::::::: اعتبار دهی ::::::::::


Copyright © 2012, Pajouhesh Industrial Services Processing Co. All Rights Reserved.

شماره نمابر جدید : 42693380 21 98+