بازدید کننده محترم، برای نمایش
بهترمتون
و رنگها در  وب سایت از
مرورگرفایرفاکس استفاده
نمائید.
درصورت نیازمی توانیداین
مرورگر
را از آدرس زیر دانلود نمائید.


نمونه گواهینامه ای ایی سی

  • بازدید امروز: 644
  • بازدید دیروز: 1150
  • بازدید هفته: 6220
  • بازدید ماه: 22008
  • بازدید سال: 255238
  • کل بازدیدها: 5091441


EUROPEAN  CERTIFICATION  GROUP
New Logo/ Trade Mark for European Certification Group

مرگ قاره جنوبگان

iec iran4 مرگ قاره جنوبگان ورقه یخی بزرگ بخش غربی قاره جنوبگان در مراحل اولیه فروریختن است، این هشدار حاصل دو مطالعه جدید دانشمندان در این منطقه است. دلیل آن نیز به نظر می رسد گرمایش زمین ناشی از فعالیت های بشر و سوراخ لایه اوزون باشند که بادهای قاره جنوبگان را تغییر داده و منجر به گرم شدن آب و بلعیدن پایه یخ توسط آن شده است.

 بنا به گفته یخچال شناس ناسا، Eric Rignot، یخ تاق[۱] هایی که یخچال های طبیعی را به سنگ بستر متصل می سازد، دچار شکاف شده اند. این خبر بدی است، زیرا ذوب شدن یخ ها می تواند در صد سال آینده منجر به بالاآمدن سطح آب دریاها تا ۱۲ فوت شود. علاوه بر آن، سرعت این تخریب از پیش بینی دانشمندان سریعتر است.

"فروریختن پدیده ای است که عکس العمل های زنجیره ای توفق ناپذیر را در پی دارد. به منظور پیشگیری از وقوع این فاجعه، اتخاذ یک رویکرد فعالانه در مدیریت موضوعات زیست محیطی ضروری است. با مجموعه ISO 14000، ایزو در چالش تغییرات آب و هوایی با شمارش گازهای گلخانه ای و رسیدگی به آنها، همچنین اندازه گیری اثر کربن محصولات پیشرو است و با این کار به سازمان ها در فعالیت های مربوط به اقدامات بهینه زیست محیطی موفق و معمول کمک می کند.

زمانی که افراد زیادی از استانداردها استفاده کنند، نتیجه نیز به نفع ایشان خواهد بود. بنابراین محدودیت استفاده از سوخت های فسیلی تنها باعث توقف ذوب شدن یخ ها نخواهد شد، بلکه سرعت وقوع فاجعه را کاهش خواهد داد.  

 منبع: مجله ایزوفوکوس- شماره ۱۰۵

 مترجم:‌ پریسا فقیهی

[۱] یخ تاق (grounding line): بستری ضخیم و شناور از یخ است و در محلی شکل می گیرد که یخچال های طبیعی یا یخسازها به سوی کناره ها یا سطح اقیانوس جریان یابند (ویکیپدیا).
 
pdf مرگ قاره جنوبگان print مرگ قاره جنوبگان
share save 171 16 مرگ قاره جنوبگان

:::::::::: تماس با ما :::::::::: :::::::::: درخواست خدمات :::::::::: :::::::::: خدمات ارزیابی :::::::::: :::::::::: اعتبار دهی ::::::::::


Copyright © 2012, Pajouhesh Industrial Services Processing Co. All Rights Reserved.

شماره نمابر جدید : 42693380 21 98+