بازدید کننده محترم، برای نمایش
بهترمتون
و رنگها در  وب سایت از
مرورگرفایرفاکس استفاده
نمائید.
درصورت نیازمی توانیداین
مرورگر
را از آدرس زیر دانلود نمائید.


نمونه گواهینامه ای ایی سی

  • بازدید امروز: 222
  • بازدید دیروز: 1800
  • بازدید هفته: 6554
  • بازدید ماه: 23338
  • بازدید سال: 255042
  • کل بازدیدها: 5089155


EUROPEAN  CERTIFICATION  GROUP
New Logo/ Trade Mark for European Certification Group

مدیریت هویت در شبکه های مجازی

   

 مديريت هويت در شبكه هاي مجازي

 احترام به حریم خصوصی اشخاص

چگونه می­توان یک ارتباط مطمئن را در فضای اینترنت برقرار کرد؟ به نظر می­رسد با افزایش روزافزون انتقال اطلاعات در شبکه­ های اینترنتی - همچون پرداختهای مالی و ارسال رای الکترونیکی – آشکار کردن هویت، روش آسانی جهت جلب اعتماد باشد. حال منظور از هویت چیست و چگونه می­توانیم از اطلاعات شخصی خویش در اینترنت حفاظت نماییم؟

در رویکرد سنتی، هویت بر عناصرِ فرآیندی؛ که در شناسایی نقش دارند متمرکز است. برای نمونه در تراکنشهای دولت الکترونیک،‌ تنها یک شخصِ معین مسئول انجام فعالیتی همچون اظهارنامه ­های مالیاتی است. گاهی، شناسایی منحصر به فرد اشخاص در جهان به عنوان هدف بیان شده است.

انتشار و پردازش هر چه بیشتر جنبه­ های مختلف زندگی افراد در شبکه ­های اینترنتی و شناسایی منحصر به فرد اشخاص در جهان،‌ مسائلی را به دنبال خواهد داشت. آشکار شدن بیش از حد هویت شهروندان و مصرف کنندگان آنان را در معرض خطرات ناشی از مورد سؤ استفاده قرار گرفتن و محروم شدن از حریم خصوصی قرار می­دهد. بنابراین مردم برای موارد خاص همچون گفتگو در شبکه­های اجتماعی، سفارش دارو یا محصولات خاص و آگهی کردن لوازم خانگی قدیمی در سایتهای اینترنتی باید هویت (تا حدودی) متفاوتی برای خود در نظر گیرند.

استاندارد ISO/IEC 24760، فناوری اطلاعات – تکنیکهای امنیتی – چارچوب مدیریت هویت؛ با هدف تضمین مدیریت ایمن و قابل اطمینان اطلاعات هویتی ضمن احترام به حفظ حریم شخصی افراد و در نظر داشتن نیازهای اشخاص و سازمانها، با این موضوع مشکل آفرین مقابله خواهد کرد. بخش اول آن، واژه­ شناسی و مفاهیم که در سال ۲۰۱۱ منتشر شد؛ شامل بحث­های مفصلی درباره مفاهیم مختلف هویت و مدیریت هویت و موضوعات مرتبط با اعتماد است.

استاندارد ISO/IEC 24760 یک تعریف جامع جهانی از هویت ارایه می­نماید که عبارت است از "مجموعه ه­ای از ویژگیهای مرتبط با یک فرد" و شامل مفهوم هویتهای جزئی نیز می­شود اما به معنای آن نیست که یک هویت،‌ در یک دامنه مشخص می­تواند افراد را به وضوح از یکدیگر متمایز ­نماید، بلکه این ویژگی در مفهوم معین کننده هویت (شناسه) بررسی می­شود.

استاندارد ISO/IEC 24760 بهترین استاندارد منتشر شده مدیریت اطلاعات و دوستدار حفظ حریم شخصی افراد است زیرا به صراحت هویتهای جزئی را در بر می­گیرد و تمایزی آشکار میان هویت و معین کننده هویت (شناسه) ایجاد می­نماید.

سایر بخشهای این استاندارد در دست تدوین است و موضوعات آن درباره معماری مرجع، الزامات، تجربیات برتر (از طریق الگوی اطلاعات هویتی طی طول عمر)، پشتیبانی طراحی و عملیاتی کردن سیستمهای مدیریت هویت است.      

منبع: مجله ایزو فوکوس+ - آوریل ۲۰۱۳

 مترجم: سعید حسنی

   
pdf مديريت هويت در شبكه هاي مجازيprint مديريت هويت در شبكه هاي مجازي
share save 171 16 مديريت هويت در شبكه هاي مجازي

:::::::::: تماس با ما :::::::::: :::::::::: درخواست خدمات :::::::::: :::::::::: خدمات ارزیابی :::::::::: :::::::::: اعتبار دهی ::::::::::


Copyright © 2012, Pajouhesh Industrial Services Processing Co. All Rights Reserved.

شماره نمابر جدید : 42693380 21 98+