بازدید کننده محترم، برای نمایش
بهترمتون
و رنگها در  وب سایت از
مرورگرفایرفاکس استفاده
نمائید.
درصورت نیازمی توانیداین
مرورگر
را از آدرس زیر دانلود نمائید.


نمونه گواهینامه ای ایی سی

  • بازدید امروز: 636
  • بازدید دیروز: 1150
  • بازدید هفته: 6212
  • بازدید ماه: 22000
  • بازدید سال: 255230
  • کل بازدیدها: 5091433


EUROPEAN  CERTIFICATION  GROUP
New Logo/ Trade Mark for European Certification Group

مدیریت موضوعات زیست محیطی، هدف صنایع ناوبری

 مديريت موضوعات زيست محيطي، هدف صنايع ناوبريگونه صنعت ناوبری استفاده از سرب را در اجرای هواپیما محدود ساخته است

IEC، کمیسیون بین المللی برق و الکترونیک اخیراً دومین ویرایش استاندارد IEC/TS 62239-1، مدیریت فرآیند برای صنایع ناوبری برنامه ریزی مدیریتی بخش یک: آماده سازی و نگه داری از طرح مدیریت ناوبری را منتشر نمود که ویرایش اخیر دربرگیرنده مدیریت اجزای عاری از سرب در فرایندهایی نظیر لحیم کاری اجزای برقی هواپیما است.

تاثیر صنایع الکترونیک بر صنعت ناوبری

صنایع امروزی الکترونیک تاثیر فزاینده ای بر صنعت ناوبری گذاشته اند و این کار در اروپا سرآغاز یک حرکت جهانی به سوی کاهش کاربرد مواد خطرناک و خصوصاً سرب در اجزای تولیدی شده است. هر چند سرب هنوز در لحیم کاری و روکش کردن در تمامی بخش های تجاری صنعتی برق مورد استفاده قرار می گیرد.

در سال ۲۰۰۲ اتحادیه اروپا ۲ قانون را به تصویب رساند که مطابق با آنان استفاده از مواد حاوی سرب در اغلب تجهیزات برقی و الکترونیکی را محدود یا ممنوع می کرد. این دستورالعمل از سال ۲۰۰۶ اجرایی شده است. دستورالعمل مذکور بخشی از طرح جمع آوری و بازیافت، تجهیزات برقی صنعت ناوبری که با هدف کمک به کاهش زباله های الکترونیکی ((e-west انجام می گیرد،است. صنایع ناوبری و به طور فزاینده ای دیگر صنایع به IECQ وابسته شده اند.

هدف از طراحی مدیریت اجزای ارزیابی و مدیریت این چرخه تامین اجزا است. IECQ برای تولید کنندگان این امکان را فراهم می سازد بیش از پیش با قوانین سخت گیرانه که کاربرد مواد خطرناک را محدودتر می سازد، منطبق شوند.

استثنا در کاربرد مواد عاری از سرب

صنایع هوا فضای و نظامی از الزامات فوق الذکر (عاری از سرب) مستثنی هستند اما شرکت های تولید کننده تجهیزات برقی با کاربرد عمومی ناگریزند به آغاز همکاری و تولید عاری از سرب هستند.ADHP (صنایع هوا فضا، دفاع و عملکرد سریع) یکی از معدود صنایعی هستند که مواد عاری از سرب در آنان نسبتاً جدید هستند.

IECQ

IECQ یک سیستم تایید و گواهی نامه است که تهیه و تولید طیف وسیعی از مواد و فرآیندهای مربوط به تولید اجزای برقی در بسیاری از تجهیزات و سیستم ها را در بر می گیرد.سیستم صدور گواهی نامه IECQ برای تولید کنندگان یک تاییدیه مستقل فراهم می سازد که نشان دهنده انطباق تامین کننده با استانداردها و دیگر ویژگی های IEC است.

یعنی زمانی که تامین کننده گواهی نامه IECQ را داراست، تولید کننده می تواند به انطباق اجزای تهیه شده از آن توزیع کننده با استانداردهای IEC اطمینان یابد.

منبع: سایت IEC

مترجم: کیواندخت پیرمحمدی(isiri.org)

pdf مديريت موضوعات زيست محيطي، هدف صنايع ناوبريprint مديريت موضوعات زيست محيطي، هدف صنايع ناوبري
share save 171 16 مديريت موضوعات زيست محيطي، هدف صنايع ناوبري

:::::::::: تماس با ما :::::::::: :::::::::: درخواست خدمات :::::::::: :::::::::: خدمات ارزیابی :::::::::: :::::::::: اعتبار دهی ::::::::::


Copyright © 2012, Pajouhesh Industrial Services Processing Co. All Rights Reserved.

شماره نمابر جدید : 42693380 21 98+