بازدید کننده محترم، برای نمایش
بهترمتون
و رنگها در  وب سایت از
مرورگرفایرفاکس استفاده
نمائید.
درصورت نیازمی توانیداین
مرورگر
را از آدرس زیر دانلود نمائید.


نمونه گواهینامه ای ایی سی

  • بازدید امروز: 410
  • بازدید دیروز: 1800
  • بازدید هفته: 6742
  • بازدید ماه: 23526
  • بازدید سال: 255230
  • کل بازدیدها: 5089343


EUROPEAN  CERTIFICATION  GROUP
New Logo/ Trade Mark for European Certification Group

محاسبه کربن فوت پرینت محصولات – در جستجوی روشن کردن مطلب

 محاسبه کربن فوت پرینت محصولات – در جستجوی روشن کردن مطلبکدام بیشتر می ارزند: یک کیلو توت فرنگی یا یک استیک؟ کدام گرانتر هستند: یک بطری ماالشعیر یا یک قوطی شامپو؟

اگر به دنبال جواب بر حسب یورو یا دلار باشید و همچنین اگر تصمیم گرفته شود که خرید در کدام کشور و فروشگاه زنجیره ای انجام پذیرد، این سوال منصفانه خواهد بود. اما، پاسخ به سوال با در نظر گرفتن گرم های دی اکسید کربن (CO2) چطور خواهد بود؟

محاسبه هزینه یک محصول براساس گرم های کربن، به عنوان کربن فوت پرینت آن محصول شناخته می شود، که مقیاسی کاربردی است و می تواند در مورد نحوه عملکردمان و به ویژه الگوی مصرفی، که بر میزان گازهای گلخانه ای در جو تاثیر گذار است، به ما ایده دهد.

از آنجا که co2 و دیگر گازهای گلخانه ای بر تغییرات آب و هوایی اثرگذارند، انتخاب محصولاتی با کربن فوت پرینت پائین در مقایسه با محصولات مشابه با میزان کربن فوت پرینت بالاتر، یکی از راه هایی است که یک مصرف کننده می تواند با گام برداشتن در آن، تغییر ایجاد کند.

در یک فوت پرینت چه چیزی وجود دارد؟

چگونه می توان مقدار کربن فوت پرینت را محاسبه نمود؟ چه چیزهایی در این محاسبه لحاظ می شوند؟ یک مصرف کننده،  چگونه می تواند به گفته تولید کننده اعتماد کند؟

نتایج حاصله برای کربن فوت پرینت، به صورت گسترده ای به محتویات محصول حین محاسبه و روش محاسبه آن بستگی دارند.

در جستجوی روشن کردن مطلب

این عدم قطعیت، انگیزه تدوین ویژگی فنی جدید بین المللی تحت عنوان ISO/TS 14067 شد.رابط تیم کارشناسی تدوین کننده این ویژگی فنی، Jose Alcorta گفت:‌"محاسبه کربن فوت پرینت یک محصول امر کاملاً پیچیده ای است اما، مورد اعتماد بودن نتایج، به ویژه برای مصرف کنندگان، بسیار با اهمیت است". در حال حاضر، ISO/TS 14067 در بخش فروش استانداردهای ایزو (ISO store)، در دسترس اعضای ایزو و علاقمندان می باشد. 

 

 منبع: سایتISO

مترجم:‌ پریسا فقیهی(isiri.org)

pdf محاسبه کربن فوت پرینت محصولات – در جستجوی روشن کردن مطلبprint محاسبه کربن فوت پرینت محصولات – در جستجوی روشن کردن مطلب
share save 171 16 محاسبه کربن فوت پرینت محصولات – در جستجوی روشن کردن مطلب

:::::::::: تماس با ما :::::::::: :::::::::: درخواست خدمات :::::::::: :::::::::: خدمات ارزیابی :::::::::: :::::::::: اعتبار دهی ::::::::::


Copyright © 2012, Pajouhesh Industrial Services Processing Co. All Rights Reserved.

شماره نمابر جدید : 42693380 21 98+