بازدید کننده محترم، برای نمایش
بهترمتون
و رنگها در  وب سایت از
مرورگرفایرفاکس استفاده
نمائید.
درصورت نیازمی توانیداین
مرورگر
را از آدرس زیر دانلود نمائید.


نمونه گواهینامه ای ایی سی

  • بازدید امروز: 324
  • بازدید دیروز: 1800
  • بازدید هفته: 6656
  • بازدید ماه: 23440
  • بازدید سال: 255144
  • کل بازدیدها: 5089257


EUROPEAN  CERTIFICATION  GROUP
New Logo/ Trade Mark for European Certification Group

مبارزه با تقلب

 مبارزه با تقلببازار محصولات تقلبی در حال گسترش و رشد سریع بوده و به یک اقتصاد زیر زمینی تبدیل شده است. سود تولیدکنندگان محصولات تقلبی هنگفت است و میلیونها مصرف کننده در معرض خطرات ناشی از محصولات پر خطر  و نا کارآمد قرار دارند. 

کیست که دچار وسوسه خرید طرح های تقلبی کیف یا ساعت نشده باشد؟ قیمت آنها در مقایسه با محصولات اصل بسیار ناچیز است که با توجه به نوع مواد مورد استفاده و سبک طراحی، از صدها تا چند هزار دلار اختلاف قیمت دارند.

علی رغم غیر قانونی بودن این فعالیت، محصولات تقلبی به تجارت بزرگی تبدیل شده اند و عملاً در همه حوزه ها از قبیل مواد غذایی، آشامیدنی، پوشاک، دارویی، لوازم الکترونیکی، قطعات خودرو، اسباب بازی، پول، بلیط سیستم حمل و نقل، دخانیات مواد و مصالح ساختمانی و خیلی موارد دیگر حضور دارند.

مشتریانی که به دنبال محصولات ارزان قیمت هستند اغلب طعمه جاعلان می شوند اما مشتریان باید به یاد داشته باشند که میان قیمت ارزان و خرید ارزان تفاوت فاحشی وجود دارد.

یکی از خطرناکترین انواع کالاهای تقلبی، داروهای تقلبی است که در سالهای اخیر تولید،‌ داد و ستد و مصرف آن افزایش یافته و با عوارض مرگباری در پی داشته است. 

در سال ۲۰۱۲، گمرکات مرزی ایالات متحده ۲۲۸۴۸ محموله های کالای تقلبی به ارزش ۱ میلیارد ۲۶ میلیون دلار را توقیف کردند. متاسفانه این رقم تنها بخش کوچکی از بازار محصولات تقلبی است و حجم قاچاق کالاهای تقلبی در سطح جهان بسیار بزرگتر و در حال گسترش است.

وسعت و بزرگی صنعت تولید کالاهای تقلبی حیرت انگیز است. به گزارش سازمان همکاریهای اقتصادی و توسعه (OECD)، ارزش کالاهای تقلبی مبادله شده در سطح بین المللی در سال ۲۰۰۷ بیش از ۲۵۰ میلیارد دلار بوده که به مراتب بزرگتر از سایر اقتصادهای زیر زمینی در جهان همچون قاچاق اسلحه، انسان و تجارت مواد مخدر بوده و به یکی از فعالیتهای عمده در جرایم سازمان یافته تبدیل شده است.

افراد زیادی تقلب در محصولات را به عنوان "جرم قرن ۲۱" قلمداد کرده اند. رشد تقلب، تابع اقتصاد جهانی و برون سپاری تولید محصولات است که زمینه تقلب و فساد را فراهم می آورد. به نظر شما ضررهای این کار چیست؟ حقیقت امر بسیار تکان دهنده است. این کار سبب ایجاد اقتصاد زیر زمینی و قطع درآمدهای دولتها برای ارایه خدمات عمومی ضروری و در نهایت فشار بیشتر بر مالیات دهندگان می شود. علاوه بر این کاهش چشمگیر سود دهی کسب و کارهای قانونی را نیز سبب می شود.

اتاق بازرگانی بین المللی (ICC)‌ برآورد نموده ارزش تبادلات کالاهای تقلبی در جهان تا سال ۲۰۱۵ از رقم ۷/۱ تریلیون دلار فراتر خواهد رفت که بیش از ۲ درصد خروجی اقتصادی فعلی جهان است.  

آقای Mike O’Neil دبیر کمیته فنی کنترل و مقابله با تقلب ISO/ TC 247، می گوید اقدامات صورت گرفته در این خصوص در ۴ حوزه اصلی انجام شده است:

۱-    اقدامات قانونی جهت تدوین و تصویب قوانین و معاهدات حمایت از حقوق مالکیت معنوی و اقدامات تنبیهی

۲-  اقدامات گمرکات کشورها جهت جلوگیری از ورود محموله های کالاهای تقلبی، اجرای قاطعانه قوانین برای متلاشی کردن شبکه های توزیع کالاهای تقلبی

۳-  تلاشهای شرکتهای صنعتی خصوصی برای توسعه فناوریها و سامانه های ضد تقلب، شناسایی محصول و ردیابی آن. این مورد می تواند شامل انجام تحقیقات و تعقیب قانونی نیز باشد

۴-    تدوین استانداردهای ملی و بین المللی در راستای حمایت از صنایع بخش خصوصی و نهادهای دولتی

استانداردهای ایزو دقیقاً چه کمکی می توانند ارایه نمایند؟

هدف استانداردهای ایزو افزایش اعتماد مشتریان است، تضمین هر چه بیشتر ایمنی شبکه توزیع و کمک به مقامات و مراجع دراتخاد خط مشی پیشگیرانه، بازدارنده و تنبیهی.

هیچ شکی نیست که همکاری بین المللی برای مقابله با جعل و تقلب ضروری است. اجرا، تقویت قوانین و کشاندن مجرمان اصلی به  محاکم قضایی به تنهایی ممکن نیست. از این رو، استانداردهای بین المللی می توانند بخشی از راه حل باشند.

 منبع: سایت ایزو

 مترجم: سعید حسنی

ویراستار: کیواندخت پیرمحمدی(isiri.org)

pdf مبارزه با تقلبprint مبارزه با تقلب
share save 171 16 مبارزه با تقلب

:::::::::: تماس با ما :::::::::: :::::::::: درخواست خدمات :::::::::: :::::::::: خدمات ارزیابی :::::::::: :::::::::: اعتبار دهی ::::::::::


Copyright © 2012, Pajouhesh Industrial Services Processing Co. All Rights Reserved.

شماره نمابر جدید : 42693380 21 98+