بازدید کننده محترم، برای نمایش
بهترمتون
و رنگها در  وب سایت از
مرورگرفایرفاکس استفاده
نمائید.
درصورت نیازمی توانیداین
مرورگر
را از آدرس زیر دانلود نمائید.


نمونه گواهینامه ای ایی سی

  • بازدید امروز: 526
  • بازدید دیروز: 1150
  • بازدید هفته: 6102
  • بازدید ماه: 21890
  • بازدید سال: 255120
  • کل بازدیدها: 5091323


EUROPEAN  CERTIFICATION  GROUP
New Logo/ Trade Mark for European Certification Group

ماه افزایش آگاهی در مورد سرطان ریه: پشتیبانی استانداردها از تلاش برای مقابله با مصرف سیگار

 ماه افزايش آگاهي در مورد سرطان ريه: پشتيباني استانداردها از تلاش براي مقابله با مصرف سيگار هر سال، ماه نوامبر به عنوان ماه افزایش آگاهی در زمینه سرطان ریه در نظر گرفته می شود که بخشی از تلاش های جهانی برای تقویت آگاهی در مورد این نوع سرطان و موضوعات مرتبط با آن می باشد. بیش از ۲۵% از مرگ و میرهای ناشی از سرطان به سرطان ریه نسبت داده می شوند. در این رابطه، موسسه ملی استاندارد آمریکا (ANSI) نگاهی داشته به تنوع استانداردهایی که براساس اجماع نظر داوطلبانه تدوین شده و سایر مدارک مرتبط با این موضوع که از بهداشت ریه و تلاش برای مقابله با مصرف سیگار، با قدرت پشتیبانی کرده اند.

 اغلب سرطان ریه ارتباط نزدیکی با مصرف سیگار دارد، تقریباً ۹۰% از مرگ های ناشی از این نوع سرطان به دلیل مجاورت طولانی مدت با دود سیگار می باشد. دود سیگار حاوی بیش از ۶۰ نوع ماده سرطانزای مختلف - عامل اصلی در اعتیاد به سیگار- و نیز مونواکسید کربن است. با ورود دود به بدن انسان، مونواکسید کربن از حمل اکسیژن کافی توسط گلبول های قرمز ممانعت کرده، به بافت ها و سلول های مفید آسیب می رساند. گزارش فنی ISO/TR 22305، سیگار- اندازه گیری نیکوتین- ذرات خشک آزاد، نیکوتین، آب و مونواکسید کربن موجود در دود سیگار- آنالیز داده های حاصل از تحقیقات مشترکی که ارتباط بین تکرار، قابلیت تولید مجدد و رواداری را گزارش می کنند، توسط کمیته فنی ISO/TC 126، محصولات تنباکو تدوین شده و رواداری کنترل های انجام شده در مورد مونواکسید کربن را نشان می دهد که توسط تولیدکنندگان مختلف سیگار اعلام شده اند.

 در حالی که مصرف سیگار به طور معنی داری احتمال ابتلا به سرطان پیشرونده ریه را افزایش می دهد، سیگاری ها تنها افراد در معرض خطر نیستند، دود سیگار این افراد می تواند امکان خطر را به وجود آورد. در معرض دود سیگار بودن را نیز با بررسی هوای داخل اتاق از نظر موادی شیمیایی که اغلب در دود تنباکو یافت می شوند، از جمله نیکوتین، می توان اندازه گیری کرد. استاندارد ASTM D5075-01 (20120)e l، استاندارد روش آزمودن نیکوتین و ۳-اتینوپریدین در هوای داخل اتاق، روش آزمون نمونه برداری از نیکوتین و ۳-اتینوپریدین (۳-EP) در هوای داخل از طریق جذب سطحی این مواد شیمیایی بر روی ماده جاذب رزین و تعیین پسایند آن از طریق کروموتوگرافی گاز، را ارائه می کند.با آنکه اثرات منفی مصرف سیگار بر سلامت افراد ثابت شده، طبیعت اعتیادآور نیکوتین، ترک سیگار را برای بسیاری مشکل می سازد. در سال های اخیر، موارد جایگزین نیکوتین، از جمله آدامس، قرص های مکیدنی، افشانه های بینی و استنشاقی به شکل قابل توجهی به افراد سیگاری برای ترک کمک کرده اند. برای مطبوع تر کردن این محصولات، اکثر آدامس ها و قرص های مکیدنی حاوی شیرین کننده ها، از جمله شکر هستند. AFPA 61-2008, NFPA 61:‌ استانداردهایی برای جلوگیری از آتش سوزی و انفجار گرد و غبار در تجهیزات فرآوری مواد غذایی و کشاورزی، نسخه ۲۰۰۸، دستورالعمل هایی را به منظور تسهیل فرآیند، نگهداری یا حمل شکر و دیگر مواد کشاورزی به صورت انبوه را با توجه به کاهش ریسک انفجارات گرد و غبار و آتش سوزی ارائه می نماید. این استانداردها توسط انجمن ملی حمایت در برابر آتش (NFPA) که عضو ANSI است، تدوین شده است.

NFPA همچنین نقش مهمی در مقابله با دیگر ریسک های ناشی از سیگار و مرگ و میرهای حاصل از آن از طریق همکاری با ائتلاف برای سیگارهای مقاوم در برابر آتش دارد. این ائتلاف، سازمان بومی غیرانتفاعی است که بر کاهش آتش سوزی های ناشی از سیگار و خطرات وابسته به آن متمرکز است. اعضای آن که عضو ANSI نیز می باشند، عبارتند از:

-انجمن بین المللی ASTM

-مرکز شورای شیمی آمریکا برای صنایع پلی اورتان

-انجمن بین المللی BIFMA

-شورای بین المللی کد

-انجمن ملی آب پاشی بر آتش

این انجمن از تولیدکنندگان سیگار درخواست نموده تا تنها سیگارهای منطبق با دستورالعمل های ذکر شده در ASTM E2187-09، استاندارد روش آزمون برای اندازه گیری قدرت اشتعال سیگار را تولید کنند که توسط ASTM تدوین شده و مقیاس استاندارد قابلیت یک سیگار در اشتعال رختخواب یا مبلمان پارچه ای را ارائه می نماید.

*پینوشت مترجم: روبان سفید صدفی، نشان حمایت از تحقیقات مربوط به سرطان ریه و فعالیت های صورت گرفته برای مقابله با شیوع آن می باشد.  

 منبع: سایتISO

 مترجم:‌ پریسا فقیهی

ویراستار: کیواندخت پیرمحمدی(isiri.org)

 

pdf ماه افزايش آگاهي در مورد سرطان ريه: پشتيباني استانداردها از تلاش براي مقابله با مصرف سيگار print ماه افزايش آگاهي در مورد سرطان ريه: پشتيباني استانداردها از تلاش براي مقابله با مصرف سيگار
share save 171 16 ماه افزايش آگاهي در مورد سرطان ريه: پشتيباني استانداردها از تلاش براي مقابله با مصرف سيگار

:::::::::: تماس با ما :::::::::: :::::::::: درخواست خدمات :::::::::: :::::::::: خدمات ارزیابی :::::::::: :::::::::: اعتبار دهی ::::::::::


Copyright © 2012, Pajouhesh Industrial Services Processing Co. All Rights Reserved.

شماره نمابر جدید : 42693380 21 98+