بازدید کننده محترم، برای نمایش
بهترمتون
و رنگها در  وب سایت از
مرورگرفایرفاکس استفاده
نمائید.
درصورت نیازمی توانیداین
مرورگر
را از آدرس زیر دانلود نمائید.


نمونه گواهینامه ای ایی سی

  • بازدید امروز: 524
  • بازدید دیروز: 1150
  • بازدید هفته: 6100
  • بازدید ماه: 21888
  • بازدید سال: 255118
  • کل بازدیدها: 5091321


EUROPEAN  CERTIFICATION  GROUP
New Logo/ Trade Mark for European Certification Group

قیمت مناسب

iec2 قیمت مناسبما در دنیایی حساس به قیمت به سر می بریم که در آن امکان مقایسه قیمت ها به منظور اخذ تصمیمی آگاهانه برای انجام خرید، یکی از حقوق مسلم مصرف کنندگان می باشد.  اما با وجود فوران کالاهای از پیش بسته بندی شده، اخذ چنین تصمیمی دیگر چندان آسان نیست. در این راستا، ایزو در حال تدوین استانداردی است که به چگونگی نمایش کمیت می پردازد.
این روزها، گاهی برخی فروشگاه ها بی شباهت به جنگل نیستند. بسته بندی های مختلف با حجم و وزن های متفاوت، مقایسه قیمت میان کالاهای یکسان را بسیار دشوار می سازد. قیمت واحد چیزی است که می تواند راهنمای مصرف کنندگان در این جنگل باشد. یک پاکت شیر ۲۵۰ میلی لیتری به ۱ دلار فروخته می شود، بنابراین مساوی خواهد بود با یک پاکت شیر ۱ لیتری که به ۴ دلار فروخته شود. اما قیمت واحد در همه جا وجود ندارد، و در جایی که وجود دارد نیز همیشه مشخص نیست و بنابراین کارایی چندانی ندارد.
پاسخ این مشکل در همگن سازی است. کمیته پروژه جدید ایزو -  ISO/PC 294 -  به همین منظور شکل گرفته است تا استانداردی برای تعیین قیمت واحد تدوین نماید. در بخش دوم، مصاحبه میان ایزوفوکوس و جان فربنک، رئیس ISO/PC 294، راهنمای قیمت واحد را می خوانید.

ایزو فوکوس: قیمت واحد هم اکنون در بسیاری از نقاط دنیا مورد استفاده است و در برخی کشورها حتی یک الزام قانونی محسوب می شود. پس چه شد که تصمیم گرفتید، کمیته ای در ایزو برای این موضوع تأسیس کنید؟  
جان فربنک: هدف یکسان سازی است. امروزه کالاها در فراتر از مرزهای یک کشور عرضه می شوند و این سیستم در همه جا به یک شکل اجرا نمی شود. در برخی مناطق قیمت واحد اصلا وجود ندارد و در برخی کشورها مثل کانادا و ایالات متحده یک الزام قانونی است، البته نه در تمامی ایالت های آن ها. برای مثال، زمانی که قوطی های کنسرو ماهی ۹۵ گرمی به قیمت ۹۹/۱ دلار، ۱۴۵ گرمی به قیمت ۷۵/۲ دلار یا ۱۸۵ گرمی به قیمت ۶۹/۳ دلار عرضه می شود، تصمیم گیری برای انجام بهترین خرید دشوار است.
در کشورهایی مانند اعضای اتحادیه اروپا، ایالات متحده و استرالیا که قیمت واحد یک الزام قانونی است، این استاندارد می تواند بدین شکل سودمند باشد که بخش هایی از آن به شکل داوطلبانه توسط خرده فروشان به کار گرفته شود. همچنین این استاندارد به مصرف کننده آموزش می دهد که چگونه از قیمت واحد به شکلی اثربخش استفاده نماید.
استانداردسازی قیمت واحد چگونه به مصرف کنندگان کمک می کند؟ آیا ممکن نیست با چنین تمهیدی، خرده فروشان قیمت ها را افزایش دهند؟
هدف از این استاندارد، ایجاد روشی برتر از طرق زیر می باشد:
  • نمایش و مشخص بودن قیمت واحد بر روی محصولات
  • طراحی برچسب و اطلاعات که روی محصول به صورت نوشته، چاپ یا الکترونیکی ظاهر شود
  • آموزش مصرف کنندگان برای استفاده از قیمت واحد
هزینه گنجاندن قیمت واحد در سیستم فعلی قیمت در فروشگاه ها، داروخانه ها و غیره حاشیه ای خواهد بود، چرا که ماژول قیمت واحد به نرم افزار فعلی اضافه می شود. شواهد نشان می دهند که این روش سبب می شود تا مصرف کنندگان در طولانی مدت صرفه جویی کرده باشند و من اطمینان دارم که در اقلام مصرفی ضروری مانند آرد، شکر و غلات، مصرف کنندگان انتخاب خرید بهتری خواهند داشت. البته ممکن است برخی از مصرف کنندگان همچنان کالای گران تر را خریداری کنند، اما این تصمیم را بر اساس اطلاعاتی که به آن ها ارائه می شود اتخاذ می کنند.
این اقدام چه تأثیری بر روی خرده فروشان خواهد د اشت؟
به باور من، استفاده از یک سیستم قیمت واحد بهتر، خرده فروشان را دارای مزیت رقابتی خواهد کرد. اعتماد مشتریان به آن ها افزایش خواهد کرد و آن ها نیز هزینه اضافی برای تحقیق و طراحی متحمل نخواهند شد. 
پذیرش این استاندارد را از جانب خرده فروشان، قانون گذاران و مصرف کنندگان چگونه می بینید؟
سازمان بین المللی مصرف کنندگان یکی از رابط (liaison) های ISO/PC 294 است. من اطمینان دارم که اگر این استاندارد به اهداف تعیین شده خود دست یابد، خرده فروشان و قانونگذاران نیز از آن پشتیبانی خواهد کرد.
انتظارات بلندمدت شما از این استاندارد چیست؟ چه تغییراتی را در صنایع ایجاد خواهد کرد؟
بسیاری از خرده فروشان از یک سیستم قیمت واحد در تمامی کشورهایی که در آن فعالیت دارند استفاده می کنند. این استاندارد کمک می کند تا از سیستم های مناسب در هر منطقه و کشور استفاده شود و بدین ترتیب مصرف کننده قدرت مقایسه قیمت داشته باشد 
منبع: ایزو فوکوس
مترجم: مریم صالحی
pdf قیمت مناسبprint قیمت مناسب
share save 171 16 قیمت مناسب

:::::::::: تماس با ما :::::::::: :::::::::: درخواست خدمات :::::::::: :::::::::: خدمات ارزیابی :::::::::: :::::::::: اعتبار دهی ::::::::::


Copyright © 2012, Pajouhesh Industrial Services Processing Co. All Rights Reserved.

شماره نمابر جدید : 42693380 21 98+