بازدید کننده محترم، برای نمایش
بهترمتون
و رنگها در  وب سایت از
مرورگرفایرفاکس استفاده
نمائید.
درصورت نیازمی توانیداین
مرورگر
را از آدرس زیر دانلود نمائید.


نمونه گواهینامه ای ایی سی

  • بازدید امروز: 140
  • بازدید دیروز: 1218
  • بازدید هفته: 6320
  • بازدید ماه: 22770
  • بازدید سال: 259590
  • کل بازدیدها: 5043289


EUROPEAN  CERTIFICATION  GROUP
New Logo/ Trade Mark for European Certification Group

عصر هیدروژن

 عصر هيدروژنهیدروژن، برخلاف انرژی حاصل از سوزاندن سوخت های فسیلی، منبع مهم انرژی است که می تواند برای تولید انرژی بدون تاثیر منفی بر محیط زیست سوزانده شود. گاز هیدورژن به آسانی می تواند از طریق تجزیه آب به عناصر تشکیل دهنده آن، هیدورژن و اکسیژن تولید شود.

در مقاله جدید مجله شیمی که در اوایل امسال به چاپ رسید، دانشمندان دانشگاه گلاسکو نحوه موفقیت خود را در مورد تکرار روشی توضیح دادند که در آن گیاهان از انرژی خورشید برای تبدیل آب به مولکول های تشکیل دهنده آن، هیدروژن و اکسیژن، در زمان ها و مکان های فیزیکی جداگانه استفاده می کنند.دانشمندانی که از اهمیت این کشف خبر دادند، اعلام نمودند که با این روش می توان هیدروژن را به منبع کاربردی تر انرژی تبدیل کرد. این کشف برای صنعت به چه معناست؟ آیا بالاخره عصر هیدروژن پیش روی ماست؟ در مجله ISO Focus گزارشی از نشست با دکتر Andrei Tchouvelev، رئیس جدید کمیته فنی ISO/TC 197، فناوری هیدروژن، به چاپ رسیده که در آن در مورد ایده های محرک فکر در مورد آینده هیدروژن و مهمترین چالش ها برای استانداردها بحث شده است.

ISO Focus: باید چه اتفاقی بیافتد تا فناوری های مربوط به هیدروژن به صورت گسترده تر مورد استفاده قرار گیرند؟

Andrei: سرعت عصر هیدروژن، به صورت گسترده ای به خط مشی های انرژی و محیط زیست در سطوح محلی، منطقه ای و بین المللی بستگی دارد.افرادی هستند، از جمله خود من، که ادعا می کنند هیدروژن فاقد حالت برابری (a state of quality) است. هیدروکربن ها هنوز هم از یارانه های پیدا و پنهان دولت ها بهره مند می شوند. هیدروژن، شامل سلول های سوختی هیدروژنی، راه حل بدیهی چالش های اقتصادی و زیست محیطی است.

ISO Focus: به عنوان رئیس جدید ISO/TC 197، اولین حوزه هایی که بر آن تمرکز خواهید نمود، کدامند؟ آیا موضوعات جدید یا متفاوتی وجود دارد که علاقمند باشید در حوزه استانداردهای بین المللی قرار گیرند؟

به عنوان رئیس جدید، خوشبختانه Jim Ferrero از BNQ، از دبیرخانه این کمیته با من همراه است. من و Jim نه سال است که با هم در کمیته متناظر ISO/TC 197 کانادا کار می کنیم.

در سپتامبر ۲۰۱۲، متوجه شدیم که باید بر دو حوزه کلیدی تمرکز داشته باشیم:‌

 اجتماعی: برای افزایش همکاری، کار تیمی و نظریات فنی

  فنی: برای افزایش کیفیت فنی محصولات این کمیته

با پشتیبانی قوی شرکت کنندگان در این کمیته فنی، در حال حاضر توانسته ایم ساختار جدیدی را اجرا نمائیم که به این دو حوزه کلیدی اهمیت دهد. همکاری، کار تیمی، اقدامات بهینه و مبتنی بر شواهد، چهار کلمه کلیدی هستند که کار ما را پیش می برند. این مقیاس ها به ما نه تنها اجازه می دهند همکاری داخلی را افزایش دهیم، بلکه با جذب کردن ارتباطات جدید و ترویج ارتباطات قدیمی، مشارکت ذی نفعان را ارتقا می بخشیم.استانداردسازی ابزاری قدرتمند و یک شمشیر دولبه است. می تواند پرورش دهنده نوآوری باشد، اما اگر نادرست استفاده شود، می تواند مانع فرایند نیز باشد. به نظر من در حال حاضر باید برروی استانداردهای اجزا (خودروها) تمرکز داشته باشیم که الزامات قویاً منفصل از شرایط محلی هستند. زمانی که استانداردسازی به مرحله پشتیبانی از زیرساخت های اجرایی رسید، هدایت به موقع دانش و اقدام بهینه به عنوان ابزار کاربردی برای صنعت و تنظیم کنندگان عمل خواهد کرد.

چگونه علاقه خود را به فناوری های هیدورژنی گسترش می دهید؟ کدام امکانات این فناوری، شما را بیشتر به وجد می آورد؟

سی سال پیش، به عنوان دستیار فناوری و علوم پروفسور Valery Legasov استخدام شدم. دو مقاله نوشتم، یکی در مورد تولید هیدروژن از طریق الکترولیز آب و دیگری در مورد ایمنی هیدروژن، بعدها این دو، حوزه هایی بودند که فعالیت حرفه ای من، متمرکز بر آنها بود. امکانات جالب توجه هیدروژن به عنوان یک حامل انرژی جهانی، از ابتدا مرا شیفته خود نمود. مدل اقتصادی کلاسیک هیدروژن که در سال های ۱۹۷۰ گسترش یافت، عبارت بود از جفت شدگی (اتصال) انرژی هسته ای و الکترولیز آب برای تولید هیدروژن در ساعات غیر از اوج مصرف که تقاضا برای برق کم بود. پس از آن ، از هیدروژن برای تولید برق در زمان ساعات اوج مصرف ، استفاده می شد که هزینه ها نیز بالاتر است. این مدل که به عنوان peak shaving[1] نیز معروف است، از تحت فشار قرار گرفتن نیروگاه هسته ای جلوگیری کرده و به جایگزینی هیدروکربن ها (نفت و گاز) در زمان اوج تولید برق کمک می کند . هیدروژن روشی کامل و هوشمند برای نگهداری منابع انرژی تجدیدپذیر  (RES) است که می تواند بعدها ترویج شده یا با افزایش تقاضا ، در محل (on site) مورد استفاده قرار گیرد . هیچ گزینه دیگری چنین ترکیب بی مانندی از نگهداری انرژی و فرصت های شغلی موجود در حوزه انرژی را فراهم نمی کند.

 

منبع: سایت ISO

مترجم:‌ پریسا فقیهی

ویراستار:‌ کیواندخت پیرمحمدی(isiri.org)


[1] فرایند کاهش میزان انرژی خریداری شده از شرکت برق حین ساعات اوج مصرف که قیمت ها بالاتر است. (منبع:‌ http://www.northernpacificpower.com)

pdf عصر هيدروژنprint عصر هيدروژن
share save 171 16 عصر هيدروژن

:::::::::: تماس با ما :::::::::: :::::::::: درخواست خدمات :::::::::: :::::::::: خدمات ارزیابی :::::::::: :::::::::: اعتبار دهی ::::::::::


Copyright © 2012, Pajouhesh Industrial Services Processing Co. All Rights Reserved.

شماره نمابر جدید : 42693380 21 98+