بازدید کننده محترم، برای نمایش
بهترمتون
و رنگها در  وب سایت از
مرورگرفایرفاکس استفاده
نمائید.
درصورت نیازمی توانیداین
مرورگر
را از آدرس زیر دانلود نمائید.


نمونه گواهینامه ای ایی سی

  • بازدید امروز: 694
  • بازدید دیروز: 1150
  • بازدید هفته: 6270
  • بازدید ماه: 22058
  • بازدید سال: 255288
  • کل بازدیدها: 5091491


EUROPEAN  CERTIFICATION  GROUP
New Logo/ Trade Mark for European Certification Group

ساختن سازه های مقاوم در برابر زلزله به مدد یک استاندارد جدید ایزو

 ساختن سازه هاي مقاوم در برابر زلزله به مدد يك استاندارد جديد ايزو

به مدد استاندارد جدید ایزو کشورهای در حال توسعه، ایمنی سازه ها را قبل و بعد از زمین لرزه ارزیابی می کنند. استاندارد ISO 28841:2013 با عنوان دستورالعمل برای ارزیابی زلزله و نوسازی ساختمان های بتنی به صورت ویژه برای کشورهایی تدوین شده است که فاقد قوانین ملی ساختمان در این زمینه هستند.توسعه و اجرای قوانین ملی ساختمان، بر داشتن داده های دقیق در مورد ویژگی های منطقه (فیزیکی، اندازه شناسی، زمین شناسی، لرزه شناسی) مبتنی است. اما، بسیاری از کشورها فاقد مجموعه ای از چنین اطلاعاتی هستند که می تواند منبع بسیار قوی باشد.

تنها راه حل

استاندارد ISO 28841:2013 تنها راه حلی است که می تواند اطلاعات کافی را فراهم نماید که به طراحان اجازه می دهد بدون داده های اضافه و بدون استفاده از ابزارهای فریبنده و محاسباتی از این استاندارد استفاده کنند. به هر حال، دستورالعمل ها برای ساختارهای مرتبط ساده و ویژگی های ساختمانی نظیر کاربری فضا و تعداد طبقاتی که باید در نظر گرفته شوند، می باشند. رئیس پروژه تدوین استاندارد فوق، آقای Hisef Farbiarz اظهار داشت:‌ "این استاندارد به جای داشتن امکان تجزیه و تحلیل کامل ساختار یک ساختمان، شامل دستورالعمل هایی برای ارزیابی آسیب پذیری لرزه ای با محاسبه معتبر و ساده ساختمان های صدمه ندیده و نیز ارزیابی میزان ریسک و خطر ساختمان های آسیب دیده است. استفاده از این استاندارد به تضمین اینکه ساختمان در محدوده اطراف خود ایمن می باشد، کمک می کند."این استاندارد می تواند قبل از زمین لرزه برای ارزیابی آسیب پذیری یک ساختمان، و نیز بعد از واقعه برای تصمیم گیری در مورد تعمیرات لازم به منظور حصول اطمینان از ایمن بودن سازه مورد استفاده قرارگیرد.استاندارد مشابه دیگر برای پل های بتنی، با عنوان ISO 28842:2013، دستورالعمل برای طراحی آسان شده برای پل های بتنی مسلح در حال حاضر در دسترس می باشد. هر دو استاندارد ISO 28841 و ISO 28842 به استاندارد ISO 15673:2005 با عنوان دستورالعمل برای طراحی آسان شده بتن مسلح برای ساختمان ها اشاره دارند.  

 

منبع: سایتISO

isiri.org

 مترجم:‌ پریسا فقیهی

ویراستار: کیواندخت پیرمحمدی

pdf ساختن سازه هاي مقاوم در برابر زلزله به مدد يك استاندارد جديد ايزوprint ساختن سازه هاي مقاوم در برابر زلزله به مدد يك استاندارد جديد ايزو
share save 171 16 ساختن سازه هاي مقاوم در برابر زلزله به مدد يك استاندارد جديد ايزو

:::::::::: تماس با ما :::::::::: :::::::::: درخواست خدمات :::::::::: :::::::::: خدمات ارزیابی :::::::::: :::::::::: اعتبار دهی ::::::::::


Copyright © 2012, Pajouhesh Industrial Services Processing Co. All Rights Reserved.

شماره نمابر جدید : 42693380 21 98+