بازدید کننده محترم، برای نمایش
بهترمتون
و رنگها در  وب سایت از
مرورگرفایرفاکس استفاده
نمائید.
درصورت نیازمی توانیداین
مرورگر
را از آدرس زیر دانلود نمائید.


نمونه گواهینامه ای ایی سی

  • بازدید امروز: 420
  • بازدید دیروز: 1800
  • بازدید هفته: 6752
  • بازدید ماه: 23536
  • بازدید سال: 255240
  • کل بازدیدها: 5089353


EUROPEAN  CERTIFICATION  GROUP
New Logo/ Trade Mark for European Certification Group

روز جهانی اندازه شناسی (اندازه گیری ها و چالش جهانی انرژی)

۲۰ روز جهانی اندازه شناسی (اندازه گیری ها و چالش جهانی انرژی) ماه مه (برابر با سه شنبه ۳۰ اردیبهشت)، روز جهانی اندازه شناسی، پاسداشت سالروز امضای کنوانسیون متر در سال ۱۸۷۵ است که پایه و اساسی را برای سیستم هماهنگ اندازه گیری در سراسر دنیا فراهم آورد.

"اندازه گیری ها و چالش جهانی انرژی" به عنوان شعار روز جهانی امسال انتخاب شده است.

در دهه های آینده دنیا با چالش فزاینده انرژی روبرو خواهد بود.

مسئله اصلی تقاضای رو به ازدیاد انرژی خصوصا از سوی کشورهای در حال توسعه و نیز ضرورت کاهش یا محدود کردن گازهای گلخانه ای است. به علاوه تمایل به داشتن تنوع و امنیت ذخایر به همراه هزینه های رو به رشد استخراج سوخت های فسیلی، توجه ما را به استفاده از ترکیب متنوع تری از منابع انرژی که انرژی های تجدید پذیر هم در زمره آنانست، سوق می دهد. تنوع سازی به همراه پیشرفت هایی که در تولید، انتقال و کاربرد انرژی مورد انتظار می باشد به معنای آنست که فناوری موجود پیوسته به سمت محدود شدن پیش می رود.

برای مواجه با مشکلات، به بهبود و ارتقای توانایی اندازه گیری مجموعه ای از پارامترها نیاز داریم. برای مثال دقت بیشتر در اندازه گیری دمای تولید و یا سطح یک تیغه توربین بهبود بازدهی را به دنبال خواهد داشت. اندازه گیری بهتر کیفیت برق به ثبات انتقال در شبکه برق که این روزها درون داده هایی از منابع دیگر، نظیر توربین های بادی و سلول های خورشیدی نیز دارند، کمک خواهد کرد. برای اطمینان از درستی محاسبات در هنگام صادرات و واردات برق، نیاز به محاسبات الکتریکی پیچیده است.

در سراسر دنیا موسسات ملی اندازه شناسی دائماً از طریق ابداع و تایید فناوری های جدید در سطوح پیچیده مورد نیاز علم اندازه گیری را ارتقا می بخشند. همچنین با مشارکت در پروژه های مقایسه ای که توسط دفتر بین اللملی اوزان (BIPM) هماهنگ می شود، صحت نتایج اندازه گیری در سایر نقاط جهان را تضمین می نمایند.

بسیاری از تجهیزات اندازه گیری مانند ترازوها، وسایل اندازه گیری آلودگی هوا و یا کنتورهای اندازه گیری انرژی مشمول کنترل اجباری هستند. سازمان بین المللی اندازه شناسی قانونی (OIML) با تدوین دستورالعمل های بین المللی یکی از اهداف خود که هماهنگی سازی الزامات مربوط به این گونه تجهیزات در سرتا سر جهان است، را محقق می سازد.

روز جهانی اندازه شناسی مشارکت کلیه افراد در سطوح بین المللی و سازمان های ملی در طول یک سال را گرامی می دارد.

 مترجم: کیواندخت پیرمحمدی

منبع‌: سایت OIML

pdf روز جهانی اندازه شناسی (اندازه گیری ها و چالش جهانی انرژی)print روز جهانی اندازه شناسی (اندازه گیری ها و چالش جهانی انرژی)
share save 171 16 روز جهانی اندازه شناسی (اندازه گیری ها و چالش جهانی انرژی)

:::::::::: تماس با ما :::::::::: :::::::::: درخواست خدمات :::::::::: :::::::::: خدمات ارزیابی :::::::::: :::::::::: اعتبار دهی ::::::::::


Copyright © 2012, Pajouhesh Industrial Services Processing Co. All Rights Reserved.

شماره نمابر جدید : 42693380 21 98+