بازدید کننده محترم، برای نمایش
بهترمتون
و رنگها در  وب سایت از
مرورگرفایرفاکس استفاده
نمائید.
درصورت نیازمی توانیداین
مرورگر
را از آدرس زیر دانلود نمائید.


نمونه گواهینامه ای ایی سی

  • بازدید امروز: 698
  • بازدید دیروز: 1150
  • بازدید هفته: 6274
  • بازدید ماه: 22062
  • بازدید سال: 255292
  • کل بازدیدها: 5091495


EUROPEAN  CERTIFICATION  GROUP
New Logo/ Trade Mark for European Certification Group

روز جهانی اندازه شناسی۲۰۱۳

نقش اندازه گیری ها در زندگی روزانه

پیام استفان پاتورای، رییس سازمان بین المللی اوزان و مقیاس ها (BIML)و مارتین میلتون رییس دفتر بین المللی اندازه شناسی قانونی (BIPM)

 روز جهاني اندازه شناسي2013لحظه ای مکث کنید و به یک روز عادی، مثلاً همین دیروز، بیندیشید. چند بار کاری انجام دادید که به اندازه گیری نیاز بوده؟ قطعاً، به طور معمول از خود چنین سئوالی نخواهید کرد، اما چند لحظه فکر کنید. به ساعتتان نگاهی انداخته اید (زمان را سنجیده اید) خوراکی خریده اید یا (غذا) درست کرده اید (وزنشان را اندازه گیری کرده اید)، باک ماشینتان را پر از بنزین کرده اید (حجمش را اندازه گیری کرده اید) یا فشار خونتان را گرفته اید (فشار اندازه گیری شده است)؟ این نوع کارها و بسیاری از فعالیتهای بی شمار دیگر در زندگی روزمره مان شامل انواع مختلف اندازه گیری می شود. این سنجشها کاربردهای مختلفی دارند و آنقدر به این موارد عادت کرده ایم که بسیاری آنها را بدیهی می دانیم. بر اساس نتایج این اندازه گیری ها تصمیماتی اتخاذ می کنیم، درست همانگونه که به سادگی و به طور خودکار، پدال ترمز خودرو را وقتی که سرعت از حد مجاز بیشتر شد، فشار می دهیم یا مصرف غذاهای شیرین را به خاطر فشار خون بالا، کاهش می دهیم. قیمت بسیاری از چیزهایی را که می خریم با اندازه گیری محاسبه می شود مثلا برق، آب، خوراک، سوخت و غیره. شاید متعجب شوید اگر بدانید اندازه گیری دقیق چقدر در زندگی روزمره حائز اهمیت است. گاهی آگاهانه در مورد آن فکر می کنیم، اما اغلب اندازه گیری ها چنان نقش ضروری در زندگیمان دارند که ناخودآگاه به آنها اعتماد می کنیم. ولی با در نظر گرفتن نقشی که فناوری های مدرن امروزه در حیات ما ایفا می کنند، دقت و قابل اعتماد بودن این سنجشها بستگی به بهبود مستمر دارد. اما احتمالا، تنها عده ای از ما که با اندازه گیری سروکار دارند از میزان وابستگی فناوری مدرن به سیستم های بین المللی که تضمین کننده قابلیت اعتماد اندازه گیری هایی که انجام می­ دهیم، آگاهند. به عنوان مدیران دو سازمان جهانی اندازه شناسی (BIPM و BIML) هدف ما، پیوستن به یکدیگر و کارکردن با شما ، به منظور بالا بردن سطح آگاهی از اهمیت نقشی که اندازه شناسی در زندگیمان ایفا می کند، می باشد. (۳۰ اردیبهشت)۲۰ مه، سالگرد امضای کنوانسیون متر در سال ۱۸۷۵، روزیست که جامعه جهانی اندازه شناسی، روز جهانی اندازه شناسی را جشن می گیرد، سال ۲۰۱۳ را سال "اندازه گیری در زندگی روزمره"انتخاب کردیم تا توجه ها را به سوی تاثیر اندازه گیری ها بر آنچه که ما شهروندان در زندگی روزمره با آن سروکار داریم، جلب کنیم. در بزرگداشت روز جهانی اندازه شناسی ۲۰۱۳ به ما بپیوندید: از کسانی که در عرصه های اندازه شناسی فعالیت می کنند، دعوت می کنیم که این روز مهم را با ما گرامی داشته و به دیگران کمک کنیم تا سهم سازمان های ملی و بین المللی که در طول سال از طرف آنها در این زمینه فعالیت می کنند را بشناسند.
 
منبع:‌ سایت BIPM
مترجم: احد محمدی لیواری
pdf روز جهاني اندازه شناسي2013print روز جهاني اندازه شناسي2013
share save 171 16 روز جهاني اندازه شناسي2013

:::::::::: تماس با ما :::::::::: :::::::::: درخواست خدمات :::::::::: :::::::::: خدمات ارزیابی :::::::::: :::::::::: اعتبار دهی ::::::::::


Copyright © 2012, Pajouhesh Industrial Services Processing Co. All Rights Reserved.

شماره نمابر جدید : 42693380 21 98+