بازدید کننده محترم، برای نمایش
بهترمتون
و رنگها در  وب سایت از
مرورگرفایرفاکس استفاده
نمائید.
درصورت نیازمی توانیداین
مرورگر
را از آدرس زیر دانلود نمائید.


نمونه گواهینامه ای ایی سی

  • بازدید امروز: 492
  • بازدید دیروز: 1150
  • بازدید هفته: 6068
  • بازدید ماه: 21856
  • بازدید سال: 255086
  • کل بازدیدها: 5091289


EUROPEAN  CERTIFICATION  GROUP
New Logo/ Trade Mark for European Certification Group

راهنمای جدید ایزو برای اطمینان از تامین آب در زمان بروز بحران

IEC news راهنمای جدید ایزو برای اطمینان از تامین آب در زمان بروز بحرانآب، اصلی ترین منبع بقاء انسان، هنگام بروز بلایای طبیعی در معرض خطر قرار میگیرد. به منظور کمک به تداوم فعالیت و آمادگی تاسیسات آب در برابر شرایط غیر طبیعی، سازمان ایزو اقدام به انتشار ISO 24518 نمود. در این استاندارد جدید، کلیه مراحلی که باید جهت آماده سازی تاسیسات آب در مقابله با شرایط بحرانی انجام داد، فهرست شده است. این استاندارد همچنین نگاهی دارد به اقداماتی که باید در مواقع اضطراری و چگونگی برقراری مجدد خدمات انجام شوند.

کمبود آب آشامیدنی در مواقع اضطراری می تواند تبدیل به مشکلی عظیم شود. دفع ایمن فاضلاب در پیشگیری از گسترش بیماریهای واگیردار، آلوده سازی محیط زیست و جاری شدن سیلاب در مناطق شهری بسیار مهم است. به کمک این استاندارد، از کمیت و کیفیت منابع آب، مسائل بهداشتی، کارکرد سیستم فاضلاب، مقابله و بازسازی در مواقع اضطراری می توان اطمینان حاصل نمود.

استاندارد ISO 24518 اصول مدیریت بحران را با استفاده از رویکرد برنامه – اجرا – بررسی – اقدام، جهت آماده سازی تاسیسات آبی تشریح می نماید.

مسئولان بخش تامین و تاسیسات آب در کلیه سطوح و تمامی سازمانهای مرتبط با تامین آب، مدیریت بحران، مهندسین و مشاوران این حوزه می توانند از این استاندارد استفاده نمایند. با وجود آنکه استانداردهای متعددی در خصوص ایمنی آب منتشر شده اند، لیکن هیچیک به مدیریت بحران در تاسیسات آب نپرداخته اند.

این استاندارد توسط کمیته فنی ISO/TC 224 تدوین شده است و مسئولیت اداره دبیرخانه این کمیته فنی بر عهده استاندارد کشور فرانسه است.

منبع: ایزو

 مترجم: سعید حسنی

 

pdf راهنمای جدید ایزو برای اطمینان از تامین آب در زمان بروز بحرانprint راهنمای جدید ایزو برای اطمینان از تامین آب در زمان بروز بحران
share save 171 16 راهنمای جدید ایزو برای اطمینان از تامین آب در زمان بروز بحران

:::::::::: تماس با ما :::::::::: :::::::::: درخواست خدمات :::::::::: :::::::::: خدمات ارزیابی :::::::::: :::::::::: اعتبار دهی ::::::::::


Copyright © 2012, Pajouhesh Industrial Services Processing Co. All Rights Reserved.

شماره نمابر جدید : 42693380 21 98+