بازدید کننده محترم، برای نمایش
بهترمتون
و رنگها در  وب سایت از
مرورگرفایرفاکس استفاده
نمائید.
درصورت نیازمی توانیداین
مرورگر
را از آدرس زیر دانلود نمائید.


نمونه گواهینامه ای ایی سی

  • بازدید امروز: 94
  • بازدید دیروز: 1218
  • بازدید هفته: 6274
  • بازدید ماه: 22724
  • بازدید سال: 259544
  • کل بازدیدها: 5043243


EUROPEAN  CERTIFICATION  GROUP
New Logo/ Trade Mark for European Certification Group

دستاورد جدید زیست محیطی با ایزو ۱۴۰۰۱:۲۰۱۵

IEC news11 دستاورد جدید زیست محیطی با ایزو 14001:2015بی شک، ما هر روز بیش از روز قبل بر محیط زیست اثر می گذاریم و باید درک بهتری نسبت به این تاثیر و مدیریت آن داشته باشیم. برای پاسخ به چالش های زیست بوم این سیاره، نسخه بازنگری شده ایزو ۱۴۰۰۱ از سازمان ها برای کاهش اثراتشان بر محیط زیست و درک تاثیری که محیط زیست بر کسب و کارشان دارد، حمایت می کند.

استاندارد ایزو ۱۴۰۰۱:۲۰۱۵ که یکی از محبوبترین استانداردهای جهان در زمینه مدیریت محیط زیست است، در صدر اخبار استاندارد قرار دارد. تدوین این استاندارد گام مهمی در جهت تدوین یک استاندارد زیست محیطی منتقدانه است، استانداردی که به تنهایی همه چالش های زیست محیطی- آب، هوا، خاک، ضایعات، تنوع زیستی، خدمات زیست بوم، تغییرات آب و هوایی و ... - را پوشش می دهد و به مدیریت جامع سازمان ها کمک می کند.

برای دنیایی که مداماً با چالش های زیست محیطی مواجه است، انتشار این استاندارد خبر مسرت بخشی است. اینکه هر فرد سهم اندک خود را در حفاظت از محیط زیست به جای آورد، امروزه از یک کلمه فراتر رفته و اندک اندک به ضرورت راهبردی کسب و کار تبدیل شده است. همزمان با رویارویی اجتماع و کره خاکی با مسائلی همچون بلایای طبیعی، جنگل زدایی، ازدیاد جمعیت، مقابله با تغییرات آب و هوایی و ...، شرکت ها بیش از پیش نیاز به مدیریت چالش های زیست محیطی خود و مشارکت در جهت یافتن راه حل برای موضوعات پیش روی خود را درک می کنند.

ایزو ۱۴۰۰۱ نخستین بار در سال ۱۹۹۶، به واسطه نیاز به یک استاندارد زیست محیطی بین المللی که پیشینه آن به مجمع Earth Summit سال ۱۹۹۲ در ریودوژانیرو باز می گردد، منتشر شد.

طی سال های گذشته ایزو ۱۴۰۰۱ مصون از نقد نبوده است. نسخه جدید که تمرکز بیشتری بر عملکرد و نتایج دارد، به شرکت ها در دستیابی به پیشرفت های زیست محیطی قابل اندازه گیری کمک می کند.

برخی تغییرات در این استاندارد کلیدی هستند، آوردن مدیریت زیست محیطی به اتاق هیات مدیره و جلب تمرکز راهبردی هیات مدیره به موضوع مدیریت زیست محیطی یکی از این تغییرات و قابل توجه برای مدیران ارشد می باشد، همچنین تمرکز سازمان ها بر حفاظت از محیط زیست و تاثیرشان بر آن، استفاده پایدار از منابع، حفظ تنوع زیستی و زیست بوم ها و انتخاب معیارهایی برای ممانعت از آلودگی از جمله موضوعات مطروحه در این استاندارد هستند.

منبع: سایت ISO

مترجم:‌ پریسا فقیهی

 

pdf دستاورد جدید زیست محیطی با ایزو 14001:2015print دستاورد جدید زیست محیطی با ایزو 14001:2015
share save 171 16 دستاورد جدید زیست محیطی با ایزو 14001:2015

:::::::::: تماس با ما :::::::::: :::::::::: درخواست خدمات :::::::::: :::::::::: خدمات ارزیابی :::::::::: :::::::::: اعتبار دهی ::::::::::


Copyright © 2012, Pajouhesh Industrial Services Processing Co. All Rights Reserved.

شماره نمابر جدید : 42693380 21 98+