بازدید کننده محترم، برای نمایش
بهترمتون
و رنگها در  وب سایت از
مرورگرفایرفاکس استفاده
نمائید.
درصورت نیازمی توانیداین
مرورگر
را از آدرس زیر دانلود نمائید.


  • بازدید امروز: 558
  • بازدید دیروز: 986
  • بازدید هفته: 16114
  • بازدید ماه: 54910
  • بازدید سال: 1342432
  • کل بازدیدها: 3424493

درک برچسب های شستشوی منسوجات

 نگرانی ها در مورد شستشو؟- کمک به شما در درک برچسب های شستشوی منسوجات

 درك برچسب هاي شستشوي منسوجات

آیا تا به حال لباستان آب رفته و یا لکه ای بر روی پیراهنتان افتاده است؟ آیا تا به حال بطور اتفاقی لباسی را با اتوی بسیار داغ سوزانده یا خراب کرده اید؟ آرزو دارید که لباسهایتان عمر بیشتری داشته باشند بدون اینکه از فرم خارج شوند یا رنگشان از بین برود؟
لباسها از مواد و رنگهای مختلفی ساخته می شوند و برای دوام بیشتر و بهتر، باید بدانیم چگونه از آنها مراقبت کنیم. اولین برچسب های مراقبتی البسه در اواخر دهه ۱۹۵۰ طراحی و تعیین شدند. این برچسبها با ورود مواد جدید همانند ابریشم مصنوعی، نایلون، پلی استر و ویسکوز معرفی شدند تا به مصرف کنندگان این امکان را بدهد که از پیراهن ها و شلوارهای مورد علاقه خود به خوبی مراقبت کنند. این برچسب های مراقبتی البسه توسط مجمع جهانی برچسب گذاری مراقبتی منسوجات (GINETEX) معرفی شدند. GINETEX یک سازمان بین المللی غیرانتفاعی است که با زنجیره کلی نساجی و کلیه بخشهای حرفه ای مراقبتی وابسته همکاری دارد. این سازمان همراه با کارشناسان سایر صنایع در کمیته فنی ایزو، مسئولیت برچسب گذاری البسه را بر عهده دارد.
 
قابل فهم در همه جا
بیش از ۲۰ سال است که استاندارد ISO 3758 با عنوان منسوجات- نمادهای مورد استفاده در دستورالعمل های برچسب های مراقبتی، کمک ها و خدمات زیادی را به بخشهای عمده نساجی جهان و صنعت پوشاک ارایه داده است. این استاندارد تولید کنندگان، عرضه کنندگان و فروشندگان را در آزمونهایی که باید به منظور کنترل صدمات حین  شست و شو و خشک کردن بر روی مواد و پوشاک انجام گیرند، راهنمایی می کند. علائم درج شده بر روی برچسب های مراقبتی به مشتریان و خشکشویی ها، اطلاعاتی را در خصوص حداکثر عملیات ممکن برای شستشو، لکه بری، خشک کردن، اتوکشی و مراقبت های حرفه ای البسه ارائه می کند.
آنقدر که به نظر می رسد آسان نیست
تدوین کنندگان استاندارد با چالش های متعددی روبرو می شوند. اول، باید مطمئن شوند که برچسب های مراقبتی لباسها در سراسر دنیا ساده و قابل فهم برای عموم باشند. دوم اینکه، می بایست توصیه های فنی، جامع و دقیق را ارائه نمایند. سوم، باید فناوری، دستگاهها، و مواد شوینده و حلال هایی را در نظر داشته باشند که بازار را تسخیر نموده اند. به عنوان مثال، بحثی مطرح است که برچسب های مراقبتی چگونه می توانند پاسخگوی درخواست های روزافزون برای سازگاری با محیط زیست باشند. در انتها، آنان پذیرش جهانی استانداردها را ترویج نمایند تا از حداکثر منافع بهره مند شوند. امیدواریم با آخرین نسخه استاندارد ISO 3758 که در سال ۲۰۱۲ منتشر شد، کشورهایی همانند کانادا، ژاپن، کره جنوبی، و آمریکا بتوانند درک خود را نسبت به راه حل های پیشنهادی ایزو افزایش داده و قوانین خود را با آن سازگار کنند. دیدگاه ما این است که مصرف کنندگان در سراسر دنیا بتوانند این زبان تصویری البسه را واضح و بدون ابهام درک نمایند.
 
منبع: ISO Focus+, April 2013
مترجم:‌ مریم نعمتی
ویراستار: کیواندخت پیرمحمدی
pdf درك برچسب هاي شستشوي منسوجاتprint درك برچسب هاي شستشوي منسوجات
share save 171 16 درك برچسب هاي شستشوي منسوجات