بازدید کننده محترم، برای نمایش
بهترمتون
و رنگها در  وب سایت از
مرورگرفایرفاکس استفاده
نمائید.
درصورت نیازمی توانیداین
مرورگر
را از آدرس زیر دانلود نمائید.


نمونه گواهینامه ای ایی سی

  • بازدید امروز: 682
  • بازدید دیروز: 1150
  • بازدید هفته: 6258
  • بازدید ماه: 22046
  • بازدید سال: 255276
  • کل بازدیدها: 5091479


EUROPEAN  CERTIFICATION  GROUP
New Logo/ Trade Mark for European Certification Group

به هنگام خرید کالاهای دست دوم چه انتظاراتی باید داشته باشید

iec1 به هنگام خرید کالاهای دست دوم چه انتظاراتی باید داشته باشیداز کجا مطمئن باشین، کتری دست دومی که خریداری می کنیم، به هنگام استفاده در آشپزخانه منفجر نمی شود؟ خرید کالاهای دست دوم ممکن است دردسر آفرین باشد، اما استاندارد ISO/TS 20245 کمک می کند تا این کالاهای ارزان قیمت، ناامیدکننده نباشند.
  زمانی که یک ماشین لباسشویی دست دوم خریداری می کنید، وجود چند خراش و خط روی بدنه قابل انتظار است اما مسلما انتظار ندارید که نشتی آب داشته باشد یا به هنگام منفجر شود. هر کالا، نو یا دست دوم، انتظار می رود تا ایمن باشد، نقصی نداشته باشد و برای مدت زمان مناسبی دوام داشته باشد. خواه از روی نیاز، یا در جهت مبارزه با مصرف گرایی، تجارت کالاهای دست دوم در چند دهه اخیر، به خصوص در کشورهای در حال توسعه و کشورهایی در حال گذار اقتصادی رونق گرفته است. اما آیا این بدین معناست که کیفیت را فدای قیمت کنیم؟

با این پیش فرض که کالاهای دست دوم نباید خارج از آنچه برای کالای نو تعریف شده است، خطری را متوجه سلامت انسان یا محیط زیست سازند، ایزو اقدام به تدوین استاندارد ISO/TS 20245 کرده است که مقررات مربوط به کالاهای دست دوم صادراتی/وارداتی را شامل می شود. استاندارد تجارت فرامرزی کالاهای دست دوم، اولین الزامات فنی بین المللی در حوزه کالاهی دست و دوم است که میان کشورها تجارت می شود. این استاندارد شامل نحوه ارزیابی و دسته بندی کالاها به چهار گروه A (خیلی خوب)، B (خوب)، C (متوسط) و D(ضعیف) است. این معیارهای قابل اندازه گیری سبب می شوند تا سلامت مصرف کننده و محیط زیست هر دو تأمین باشد. در بخش دوم، پرسش و پاسخ میان ایزوفوکوس و رای دالماج، رئیس کمیته پروژه ISO/PC 245 را می خوانید.

ایزوفوکوس: با افزایش چشمگیر تجارت کالاهای دست دوم، چه اقداماتی باید در جهت حفاظت از مصرف کننده صورت گیرد؟
 رای دالمج: هنگامی که خود را در آینه تماشا می کنید، اغلب متوجه جای پای گذر عمر بر چهره خود نمی شوید. این موضوع درباره کالاهایی که استفاده می کنیم نیز صدق می کند. ماشین چمن زنی ما ممکن است پس از سال ها استفاده، پس از ۵ بار تلاش روشن شود، روی کت و شلوارمان ممکن است برق اتو افتاده باشد یا رایانه شخصی مان کند شده باشد. با این وجود این ما چنین کالاهایی را از سمساری ها و سایت هایی مانند ایی بی و آمازون خریداری می کنیم. علت این است که قیمت ارزان گاهی سبب می شود تا هشدارها را نبینیم. مشتری به هنگام خرید کالای دست دوم باید از خود چند سوال ساده بپرسد: کالا را برای چه کاری استفاده خواهم کرد؟ انتظار دارم چه مدت زمانی دوام داشته باشد؟ تنها به گفته های دیگران اکتفا نکنید و از فروشگاه معتبر خرید کنید.
 این استاندارد بین المللی چگونه می تواند از مصرف کنندگان در برابر کالاهای غیر ایمن و خطرناک محافظت کند؟
 بازار دست دوم سبب شده است تا افرادی که توان خرید کالاهایی مانند یخچال، تلویزیون و کامپوتر نو را ندارند، بتوانند از چنین محصولاتی بهره مند شوند. بدین ترتیب طیف وسیعی از مصرف کنندگان به وجود آمده اند که باید در برابر کالاهای غیراستاندارد و غیرایمن دست دوم محافظت شوند. در این خصوص، استاندارد بین المللی با وضع معیارهای مشخص می توانند چنین وظیفه ای را بر عهده گیرد.
 

لطفا توضیح دهید که عملکرد ISO/PC 245 چگونه می تواند سبب افزایش اعتماد مصرف کننده شود؟

 در حال حاضر، انجمن ها و سازمان های بسیار خوبی با روش های بسیار خوبی برای تجارت کالاهای دست دوم وجود دارند. هر چند این روش ها جهانی نیستند. این کمیته تلاش می کند تا این روش ها را جهان شمول کند. بدین ترتیب اعتماد مصرف کنندگان افزایش می یابد. به همین دلیل است که مشارکت تمام طرف ها در این کمیته حائز اهمیت است. به منظور ارزیابی عملکرد استانداردISO/TS 20245 ، ایزو نظرسنجی آن لاینی برای مصرف کنندگان استانداردها روی سایت خود قرار داده است.
 بازخورد حاصل از این نظرسنجی درباره چه تأثیری در تدوین استاندارد آتی می گذارد؟
 با وجود این که تعداد بازخوردها محدود بوده است، دریافتیم که استفاده از کد بین المللی محصول و همین طور کنوانسیون بازل که در جهت کاهش نقل و انتقال ضایعات خطرناک از مرزها طراحی شده است، ضرورت دارد. این استاندارد نباید تنها مختص کالاهای مصرفی باشد، بلکه سایر انواع محصولات را نیز در بر گیرد.
 مترجم: مریم صالحی
 منبع: ایزو فوکوس

 

 
pdf به هنگام خرید کالاهای دست دوم چه انتظاراتی باید داشته باشیدprint به هنگام خرید کالاهای دست دوم چه انتظاراتی باید داشته باشید
share save 171 16 به هنگام خرید کالاهای دست دوم چه انتظاراتی باید داشته باشید

:::::::::: تماس با ما :::::::::: :::::::::: درخواست خدمات :::::::::: :::::::::: خدمات ارزیابی :::::::::: :::::::::: اعتبار دهی ::::::::::


Copyright © 2012, Pajouhesh Industrial Services Processing Co. All Rights Reserved.

شماره نمابر جدید : 42693380 21 98+