بازدید کننده محترم، برای نمایش
بهترمتون
و رنگها در  وب سایت از
مرورگرفایرفاکس استفاده
نمائید.
درصورت نیازمی توانیداین
مرورگر
را از آدرس زیر دانلود نمائید.


  • بازدید امروز: 354
  • بازدید دیروز: 868
  • بازدید هفته: 9458
  • بازدید ماه: 56592
  • بازدید سال: 1337482
  • کل بازدیدها: 3485599

به همراه ایزو در مقابل فساد اداری

 به همراه ايزو در مقابل فساد اداريروز نهم دسامبر برابر با ۱۸ آذر به عنوان روز مبارزه با فساد اداری از سوی سازمان ملل متحد اعلام شده و از سال ۲۰۰۳ تاکنون این روز بهانه ایست برای جلب توجه جهانی به این پدیده پیچیده اجتماعی، سیاسی و اقتصادی، که همه کشورها را تحت تاثیر قرار می دهد. فساد اداری با کاهش نرخ توسعه اقتصادی در بی ثبات کردن دولت ها تاثیر گذار است.

سازمان بین المللی استاندارد، (ایزو) ضمن آگاهی از تاثیرات مخرب این فرآیند بر اقتصاد کشورها و اقتصاد جهانی با تاسیس یک کمیته پروژه ISO PC 278، همگامی خود را با دیگر اقدامات بین المللی در مبارزه علیه فساد اداری حفظ نموده است.

PC278 با عنوان "سیستم های مدیریت ضد جعل" یا "Anti-bribery management systems" بر آنست با تدوین استانداردها و دستورالعمل هایی، چارچوب مدیریت خاصی را برای مقابله با این اقدامات طراحی نماید.

در حال حاضر کمیته پروژه فوق یک پیش نویس کاری را در دستور کار خود دارد که پس از طی فرآیند معمول تدوین استاندارد که حداکثر دو سال به طول می انجامد. به صورت یک استاندارد یا دستورالعمل جامع منتشر خواهد شد.

۱۵ کشور استرالیا، بلژیک، کلمبیا، جمهوری چک، ساحل عاج، نیجریه، نروژ، صربستان، اسپانیا، سوئد، سوئیس، انگلستان و آمریکا عضو فعال کمیته بوده و کشورهای هلند، نیوزیلند، تایلند، مالزی، کره جنوبی، ژاپن، فنلاند، اکوادر، دانمارک، ارمنستان، آرژانتین و آلمان، با عضویت ناظر در فعالیت های آن مشارکت دارند.  کیواندخت پیرمحمدی(isiri.org)

pdf به همراه ايزو در مقابل فساد اداريprint به همراه ايزو در مقابل فساد اداري
share save 171 16 به همراه ايزو در مقابل فساد اداري