بازدید کننده محترم، برای نمایش
بهترمتون
و رنگها در  وب سایت از
مرورگرفایرفاکس استفاده
نمائید.
درصورت نیازمی توانیداین
مرورگر
را از آدرس زیر دانلود نمائید.


نمونه گواهینامه ای ایی سی

  • بازدید امروز: 442
  • بازدید دیروز: 1800
  • بازدید هفته: 6774
  • بازدید ماه: 23558
  • بازدید سال: 255262
  • کل بازدیدها: 5089375


EUROPEAN  CERTIFICATION  GROUP
New Logo/ Trade Mark for European Certification Group

به روز رسانی استاندارد اندازه گیری تابش اشعه

IEC news3 به روز رسانی استاندارد اندازه گیری تابش اشعهیونیزه کردن پرتوها سبب نجات زندگی شود اما می تواند آسیب های جدی نیز وارد نماید. اندازه گیری درست میزان قرار گرفتن در معرض پرتوها در هر موقعیتی، در بطن این استاندارد ایزو قرار دارد که به تازگی تجدید نظر شده است.

از این تششعات در طیف گسترده ای از تنظیمات و صنایع از قبیل تشخیص پزشکی و پرتو درمانی، انرژی هسته ای، سیستم های اشعه ایکس در فرودگاه ها و حتی اکتشافات زمین شناسی نیز استفاده می شود.

این بدان معنی است که بسیاری از مردم به درجات مختلف در ساعات کاری در معرض تابش هستند. با این حال، تعیین محدوده ایمن تماس بسیار پیچیده است زیرا هر یک از اعضای بدن واکنش متفاوتی دارد. برای مثال، باید از پوست بدن در برابر واکنشهای بافتی مانند ایجاد زخم محافظت نمائیم یا استفاده بیش از حد از لنز سبب بروز آب مروارید می شود.

علاوه بر این پیچیدگی قرار گرفتن در معرض تابش، چه موضعی باشد و یا سایر موارد مانند نفوذ ضعیف اشعه در مواد نیز مهم است.

برای محافظت از افرادی که که در معرض این تششعات قرار دارند، محدودیتهایی توسط کمیسیون بین المللی حفاظت رادیولوژی (ICRP) توصیه شده است. استاندارد ISO 15382:2015 حفاظت رادیولوژی  روشهای نظارت دوز بر عدسی چشم، پوست و اندام، میزان در معرض قرار گرفتن اندامها به این اشعه ها را اندازه گیری می نماید. این استاندارد به تازگی تجدید نظر شده است و محدودیتهای جدید در مورد دوز معادل برای عدسی چشم که توسط کمیسیون بین المللی حفاظت رادیولوژی توصیه شده را لحاظ نموده است.

این استاندارد به حوزه پزشکی نیز تسری داده شده و به منظور بهبود نظارت معمول بر افرادی که بیشتر در معرض تششعات هستند کمک خواهد کرد.

 

منبع: ایزو

مترجم: سعید حسنی

pdf به روز رسانی استاندارد اندازه گیری تابش اشعهprint به روز رسانی استاندارد اندازه گیری تابش اشعه
share save 171 16 به روز رسانی استاندارد اندازه گیری تابش اشعه

:::::::::: تماس با ما :::::::::: :::::::::: درخواست خدمات :::::::::: :::::::::: خدمات ارزیابی :::::::::: :::::::::: اعتبار دهی ::::::::::


Copyright © 2012, Pajouhesh Industrial Services Processing Co. All Rights Reserved.

شماره نمابر جدید : 42693380 21 98+