بازدید کننده محترم، برای نمایش
بهترمتون
و رنگها در  وب سایت از
مرورگرفایرفاکس استفاده
نمائید.
درصورت نیازمی توانیداین
مرورگر
را از آدرس زیر دانلود نمائید.


نمونه گواهینامه ای ایی سی

  • بازدید امروز: 196
  • بازدید دیروز: 224
  • بازدید هفته: 3940
  • بازدید ماه: 21054
  • بازدید سال: 252470
  • کل بازدیدها: 5007295


EUROPEAN  CERTIFICATION  GROUP
New Logo/ Trade Mark for European Certification Group

برون سپاری

iec news برون سپاریشرکتهای جدید التاسیس و مترقی در حال تغییر قوانین بازی برای شرکتهایی که از الگوهای تجاری سنتی پیروی می نمایند هستند . اغلب این شرکتها به برون سپاری به عنوان عاملی در جهت ایجاد تنوع بیشتر، تخصصی تر شدن، کاهش هزینه ها و حفظ قابلیت رقابتی بیشتر در فضای کسب و کار مدرن روی آورده اند. اما انجام برون سپاری نیز چالش برانگیز است.

برون سپاری یعنی انتقال فعالیت و کار به شرکتی دیگر. در سالهای اخیر برون سپاری افزایش تصاعدی داشته و انتظار می رود روند صعودی آن تداوم یابد.

در ورای این الگو، شرکتهایی قرار دارند که در حوزه اصلی فعالیت خود متمرکز هستند و هزینه ها را کاهش دادند. اگرچه فرضیه برون سپاری دارای مزایایی است، لیکن ظهور طرف سوم می تواند نتیجه معکوس دهد و به کاهش کیفیت، مبادلات پیچیده تر، گردش مالی کندتر، مشتریان و کارکنان ناراضی منجر شود. اما راهنمای جدید می تواند به شرکتها کمک کند تا منافع بیشتری بدست آورند و گرفتار مشکلات معمول نشوند.

آقای Peter Bannink، ویرایشگر پروژه استاندارد ISO 37500؛ معتقد است این استاندارد بر روابط تجاری متمرکز است به ویژه در معاملات شرکت به شرکت به آنها کمک می کند تا نسبت به استقرار یک الگوی تجاری سازگار و موفق و انجام تبادلات مالی موفق اقدام نمایند.

دلیل تدوین استانداردی برای برون سپاری آن است که اغلب برون سپاری ها در آنسوی مرزها اتفاق می افتد و امکان انتخاب شرکتهای مورد نظر را افزایش می دهد لیکن در تفسیر واژگان، اقدامات برتر و درک موضوع سبب بوجود آمدن موانعی نیز خواهد شد. استاندارد ISO 37500 با ایجاد یک زبان و چارچوب مشترک سبب صرفه جویی در زمان و بهبود روابط تجاری می شود.

این استاندارد درباره تصمیم گیری مشترک، ارایه مشترک خدمات و نظارت مشترک بر برون سپاری و در نهایت همکاری است. در نظر است این استاندارد توسط کلیه طرفهای درگیر در برون سپاری استفاده شود. از این استاندارد در شناسایی خطرات مرتبط با برون سپاری می توان بهره برد و شرکتها با آمادگی بیشتر اقدامات لازم جهت استقرار مبادلات برون سپاری موفق را تضمین خواهند نمود. 

 منبع: سایت ایزو

 مترجم: سعید حسنی

pdf برون سپاریprint برون سپاری
share save 171 16 برون سپاری

:::::::::: تماس با ما :::::::::: :::::::::: درخواست خدمات :::::::::: :::::::::: خدمات ارزیابی :::::::::: :::::::::: اعتبار دهی ::::::::::


Copyright © 2012, Pajouhesh Industrial Services Processing Co. All Rights Reserved.

شماره نمابر جدید : 42693380 21 98+