بازدید کننده محترم، برای نمایش
بهترمتون
و رنگها در  وب سایت از
مرورگرفایرفاکس استفاده
نمائید.
درصورت نیازمی توانیداین
مرورگر
را از آدرس زیر دانلود نمائید.


نمونه گواهینامه ای ایی سی

  • بازدید امروز: 446
  • بازدید دیروز: 1800
  • بازدید هفته: 6778
  • بازدید ماه: 23562
  • بازدید سال: 255266
  • کل بازدیدها: 5089379


EUROPEAN  CERTIFICATION  GROUP
New Logo/ Trade Mark for European Certification Group

بازنگری ایزو ۱۴۰۰۱ به مرحله نهایی رسید

iec news1 بازنگری ایزو 14001 به مرحله نهایی رسیدایزو ۱۴۰۰۱ در زمینه نظام های مدیریت محیط زیست به مرحله پیش نویس نهایی استانداردهای بین المللی راه یافت، مرحله ای که پس از کسب ۹۲% نظر موافق با پیش نویس نهایی در پایان سال ۲۰۱۴ آغاز شد.

هر سه تا پنج سال، استانداردهای ایزو تحت بازنگری قرار می گیرند تا از مرتبط و به روز بودن آنها اطمینان حاصل شود. ایزو در پورتال خود ویدئوی مصاحبه با دکتر Anne-Marie Warris رئیس کمیته فرعی بازنگری ایزو ۱۴۰۰۱ را قرار داده که ایشان در آن تغییرات اصلی را گام به گام توضیح می دهد. برای دیدن این ویدئو به نشانی زیر مراجعه فرمائید:‌

http://www.iso.org/iso/home/news_index/news_archive/news.htm?refid=Ref1928  

طبق اظهار دکتر Warris، "ایزو ۱۴۰۰۱ یک استاندارد زیست محیطی حیاتی است که همه موضوعات مربوط به محیط زیست شامل آب، هوا، اقلیم و خاک را در خود جای داده و لازم است سازمان ها به صورت جامع در مورد این مسائل بیاندیشند."

این بازنگری گام مهمی در ارزیابی استاندارد است و نسبت به نسخه قبلی پیشرفت کرده است. برخی از این تغییرات براساس ارزیابی مصرف کنندگان است که توسط کمیته تدوین کننده انجام شده و بیش از ۵۰۰۰ پاسخ از ۱۱۰ کشور در این زمینه جمع آوری شده است. در نتیجه، نسخه جدید تمرکز بیشتری بر موارد زیر دارد:

·        مدیریت زیست محیطی راهبردی

·        پیشروبودن

·        حفاظت از محیط زیست

·        عملکرد زیست محیطی

·        تفکر چرخه زندگی

در حال حاضر ایزو ۱۴۰۰۱ در مرحله تهیه پیش نویس نهایی استاندارد بین المللی است و این به این معناست که استاندارد براساس نظرات دریافتی در مرحله DIS تنظیم خواهد شد و در اجلاس توکیو از تاریخ ۲ الی ۷ فوریه ۲۰۱۵ به بحث و مشورت گذاشته می شود. نتیجه این نشست، تهیه پیش نویس نهایی خواهد بود که به رای گذاشته می شود و پس از کسب آرا لازم در اواخر سال ۲۰۱۵ تحت عنوان استاندارد بین المللی به بازار عرضه خواهد شد.

 منبع: سایت ایزو

مترجم:‌پریسا فقیهی

pdf بازنگری ایزو 14001 به مرحله نهایی رسیدprint بازنگری ایزو 14001 به مرحله نهایی رسید
share save 171 16 بازنگری ایزو 14001 به مرحله نهایی رسید

:::::::::: تماس با ما :::::::::: :::::::::: درخواست خدمات :::::::::: :::::::::: خدمات ارزیابی :::::::::: :::::::::: اعتبار دهی ::::::::::


Copyright © 2012, Pajouhesh Industrial Services Processing Co. All Rights Reserved.

شماره نمابر جدید : 42693380 21 98+