بازدید کننده محترم، برای نمایش
بهترمتون
و رنگها در  وب سایت از
مرورگرفایرفاکس استفاده
نمائید.
درصورت نیازمی توانیداین
مرورگر
را از آدرس زیر دانلود نمائید.


نمونه گواهینامه ای ایی سی

  • بازدید امروز: 346
  • بازدید دیروز: 1150
  • بازدید هفته: 5922
  • بازدید ماه: 21710
  • بازدید سال: 254940
  • کل بازدیدها: 5091143


EUROPEAN  CERTIFICATION  GROUP
New Logo/ Trade Mark for European Certification Group

بازنگری استاندارد ISO 22000 در خصوص مدیریت ایمنی مواد غذایی

IEC News4 بازنگری استاندارد ISO 22000 در خصوص مدیریت ایمنی مواد غذاییاطمینان از غذای سالم در سرتاسر زنجیره غذایی نگرانی عمده جوامع امروزی که در آن غذا برای رسیدن به مصرف کننده نهایی حتی از چندین کشور نیز می گذرد می باشد. 

از زمان انتشار نخستین استاندارد ISO 22000 در خصوص مدیریت ایمنی مواد غذایی در سال ۲۰۰۵، کلیه نقش آفرینان در زنجیره مواد غذایی، شامل تولید کنندگان، مصرف کنندگان و دولتها با الزامات جدید در ایمنی غذا مواجه شده اند که مؤکد ضرورت بازنگری در این استاندارد است. جلسه گروه کاری کمیته فنی ISO/TC 34/SC 17/WG 8 در تاریخ ۲۳ الی ۲۵ فوریه ۲۰۱۵ در شهر دوبلین –ایرلند برگزار شد.

نظر سنجی انجام شده از کاربران این استاندارد در سال گذشته حاکی از شکافها در ویرایش جدید است. برخی عبارات و اصطلاحات خاص به طور بالقوه گمراه کننده هستند: چندین مورد بی دلیل تکرار شدند و بعضی از مفاهیم نیز نیاز به تشریح بیشتر دارند. علاوه بر این، بنگاه های اقتصادی کوچک و متوسط به طور شایسته ادغام نشده بودند و شناخت از ارزیابی ریسک باید هر چه بیشتر بهبود یابد. این نکات که توسط کاربران مطرح شدند در فرایند بازنگری مورد توجه قرار خواهند گرفت.

بر اساس بازخوردهای دریافتی، گروه بازنگری با موضوعات ذیل مواجه خواهد بود:

-    تشریح مفاهیم کلیدی، به ویژه نقاط کنترل حیاتی که باید مدیریت شوند، برنامه عملیاتی ضروری، رویکردها به ریسک، جمع آوری محصولات از بازار و سایر اقدامات کنترلی بیرونی

-         به روز رسانی عبارات و اصطلاحات

 منبع: ایزو

 مترجم: سعید حسنی

 

pdf بازنگری استاندارد ISO 22000 در خصوص مدیریت ایمنی مواد غذاییprint بازنگری استاندارد ISO 22000 در خصوص مدیریت ایمنی مواد غذایی
share save 171 16 بازنگری استاندارد ISO 22000 در خصوص مدیریت ایمنی مواد غذایی

:::::::::: تماس با ما :::::::::: :::::::::: درخواست خدمات :::::::::: :::::::::: خدمات ارزیابی :::::::::: :::::::::: اعتبار دهی ::::::::::


Copyright © 2012, Pajouhesh Industrial Services Processing Co. All Rights Reserved.

شماره نمابر جدید : 42693380 21 98+