بازدید کننده محترم، برای نمایش
بهترمتون
و رنگها در  وب سایت از
مرورگرفایرفاکس استفاده
نمائید.
درصورت نیازمی توانیداین
مرورگر
را از آدرس زیر دانلود نمائید.


نمونه گواهینامه ای ایی سی

  • بازدید امروز: 300
  • بازدید دیروز: 1800
  • بازدید هفته: 6632
  • بازدید ماه: 23416
  • بازدید سال: 255120
  • کل بازدیدها: 5089233


EUROPEAN  CERTIFICATION  GROUP
New Logo/ Trade Mark for European Certification Group

ایمنی و بهداشت چشم کودکان

iec iran3 ایمنی و بهداشت چشم کودکانایمنی و بهداشت چشمان کودکان و اهمیت انجام معاینات چشم پزشکی برای حفاظت از قدرت بینایی نسل آینده بر همگان آشکار است. موسسه ملی استاندارد آمریکا (ANSI) و فدراسیون اعضای این موسسه چندین استاندارد در زمینه محصولات و فناوریهایی که منجر به افزایش ایمنی و بهداشت چشم می شود را تدوین کرده اند. 

اقدام مهمی که برای تضمین حفاظت از قوه بینایی کودکان بر عهده والدین قرار دارد، انجام منظم معاینات ادواری چشم است. این معاینات سبب می شود تا از بروز بیماریهای جدی و بالقوه چشم و آسیبهای مرتبط با آن در سنین ابتدایی جلوگیری شود و بعضاً این موارد تحت درمان قرار گیرند و از خطرات احتمالی در سنین بزرگ سالی کاسته شود. استاندارد ANSI Z80.21-2010 راهنمای مربوط به تابلوهای مورد استفاده در مطب چشم پزشکان برای معاینه چشم،‌همچنین تصاویر الکترونیکی و کانونی را تنظیم می کند. این استاندارد توسط شورای بینایی آمریکا و عضو تائید صلاحیت شده موسسه ملی استاندارد آمریکا تدوین شده است.

علی رغم تنوع علل بروز اختلالات بینایی مانند عوامل ژنتیکی، آلودگی باکتریایی، اثرات جانبی مصرف داروها، یکی از عوامل مهم اثر گذار بر انسانها فارغ از سابقه بیماری و ژنتیک، تابش اشعه ماوراء بنفش خورشید است. خوشبختانه دو استاندارد بین المللی ایزو در این زمینه وجود دارد. استاندارد ISO 12311:2013 و استاندارد ISO 12312-1:2013 که توسط کمیته فنی ISO/ TC 94/SC6  تدوین شده اند.

انجام منظم معاینات چشم و استفاده از عینکهای آفتابی مناسب نقش فراوانی در سلامت چشمان کودکان دارند. پس از گذشت دوران کودکی و رسیدن به دوره بزرگسالی مشکلات عدیده ای در رابطه با ایمنی چشمان بوجود خواهد آمد. استاندارد CSA Z94.3-2007 (R2014)‌دستورالعمل های حفاظت از چشم و پوشش محافظ صورت در محیطهای آموزشی مانند کارگاه های آموزش نجاری و محل کار را ارایه می دهد.

این استاندارد سایر خطرات همچون فلزات مذاب، ذرات معلق در هوا، پاشیدن مایعات و غیره را نیز شامل می شود. البته کودکان صرفاً در محیطهای آموزشی و ورزشی در معرض خطر اصابت اجسام با چشم قرار ندارند. استاندارد ASTM F1776-12 الزامات ابزارهای پوششی چشم،‌صورت و سر برای بازیکنان پینت بال را ارایه می کند.

معاینات منظم و مراقبت خوب از چشم، یک مسیر طولانی برای محافظت از قوه بینایی کودکان است. این استانداردها متحدان ارزشمندی در انجام امور و پشتیبانی از فعالیتها و فناوریهای لازم برای حفاظت از ایمنی و بهداشت چشم به شمار می آیند.

 مترجم: سعید حسنی

 منبع: وبسایت موسسه ملی استاندارد آمریکا

 
pdf ایمنی و بهداشت چشم کودکانprint ایمنی و بهداشت چشم کودکان
share save 171 16 ایمنی و بهداشت چشم کودکان

:::::::::: تماس با ما :::::::::: :::::::::: درخواست خدمات :::::::::: :::::::::: خدمات ارزیابی :::::::::: :::::::::: اعتبار دهی ::::::::::


Copyright © 2012, Pajouhesh Industrial Services Processing Co. All Rights Reserved.

شماره نمابر جدید : 42693380 21 98+