بازدید کننده محترم، برای نمایش
بهترمتون
و رنگها در  وب سایت از
مرورگرفایرفاکس استفاده
نمائید.
درصورت نیازمی توانیداین
مرورگر
را از آدرس زیر دانلود نمائید.


نمونه گواهینامه ای ایی سی

  • بازدید امروز: 418
  • بازدید دیروز: 1800
  • بازدید هفته: 6750
  • بازدید ماه: 23534
  • بازدید سال: 255238
  • کل بازدیدها: 5089351


EUROPEAN  CERTIFICATION  GROUP
New Logo/ Trade Mark for European Certification Group

ایزو با مدیریت پایدارجنگل به کمک محیط زیست می شتابد

IEC News1 ایزو با مدیریت پایدارجنگل به کمک محیط زیست می شتابدمدیریت پایدار جنگل تبدیل به یک بحران جهانی شده، این در حالیست که تقاضای مشتریان برای محضولات چوبی خوب رو به تزاید می باشد.  نگرانی های زیست محیطی، خصوصاً بهره برداریهای غیرقانونی و متمایزنشده موجب ناپدید شده جنگل ها، انتشارکربن، ایزو را به تدوین استانداردجدیدی برای ردیابی محصولات چوبی ترغیب نموده است .

آقای Jorge Cajazeira، رئیس ISO/PC 287 از آینده استاندارد ISO 19228 بیشتر می گوید؛

چرا قطع غیرقانونی درختان مشکل بزرگیست و چگونه ردیابی محصولات چوبی به این امرکمک خواهد کرد؟

به طور خلاصه قطع غیرقانونی درختان و جنگل زدایی برانسجام و کیفیت زیست بوم  و بسیاری از جنبه های زندگی اجتماعی ما تأثیر می گذارد . اولین اثر منفی بر تنوع زیستی است زیرا بیش از ۵۰% از گونه هایی که می شناسیم در جنگل ها سکونت دارند. بعلاوه قطع درختان ازمصادیق نقص حقوق بشر و کوچ اجباری افراد از خانه ها و محدوده های مهم فرهنگی محسوب شده که موجب فرسایش و تخریب شدید زمین و افزایش بلایای طبیعی می گردد.جنگل زدایی به افزایش انتشار گازها ی گلخانه ای و حاد ترشدن تغییرات اقلیمی و ایجاد فضایی خطرناک و تنش زا برای انسانها کمک می کند. بنابراین آگاهی مردم از این حقیقت که وسایل چوبی خریداری شده ارتباطی با تخریب جنگل ها نداشته بلکه حاصل مدیریت پایدار آنان ا

مدیریت پایدار جنگل تبدیل به یک بحران جهانی شده، این در حالیست که تقاضای مشتریان برای محضولات چوبی خوب رو به تزاید می باشد.  نگرانی های زیست محیطی، خصوصاً بهره برداریهای غیرقانونی و متمایزنشده موجب ناپدید شده جنگل ها، انتشارکربن، ایزو را به تدوین استانداردجدیدی برای ردیابی محصولات چوبی ترغیب نموده است .

آقای Jorge Cajazeira، رئیس ISO/PC 287 از آینده استاندارد ISO 19228 بیشتر می گوید؛

چرا قطع غیرقانونی درختان مشکل بزرگیست و چگونه ردیابی محصولات چوبی به این امرکمک خواهد کرد؟

به طور خلاصه قطع غیرقانونی درختان و جنگل زدایی برانسجام و کیفیت زیست بوم  و بسیاری از جنبه های زندگی اجتماعی ما تأثیر می گذارد . اولین اثر منفی بر تنوع زیستی است زیرا بیش از ۵۰% از گونه هایی که می شناسیم در جنگل ها سکونت دارند. بعلاوه قطع درختان ازمصادیق نقص حقوق بشر و کوچ اجباری افراد از خانه ها و محدوده های مهم فرهنگی محسوب شده که موجب فرسایش و تخریب شدید زمین و افزایش بلایای طبیعی می گردد.جنگل زدایی به افزایش انتشار گازها ی گلخانه ای و حاد ترشدن تغییرات اقلیمی و ایجاد فضایی خطرناک و تنش زا برای انسانها کمک می کند. بنابراین آگاهی مردم از این حقیقت که وسایل چوبی خریداری شده ارتباطی با تخریب جنگل ها نداشته بلکه حاصل مدیریت پایدار آنان است، امر مهمی است.

چرا ایزو اقدام به تأسیس کمیته ای با عنوان، زنجیره توقیف محصولات چوبی کرده است؟

 کمیته پروژه ISO/PC287  به سه دلیل عمده تشکیل شد. ابتدا برای تدوین استانداردی که بتواند استانداردهای موجود در زمینه ردیابی محصولات ساخته شده از چوب درختان جنگلی وارایه اطلاعات منسجم در خصوص منشاء الوار. هدف دوم کاهش هزینه های جاری ناشی از اخذ دو یا سه گواهی نامه بوده و سومین دلیل افزایش تعداد محصولات قابل ردیابی است که برای پیشگیری از ورود چوب های غیرقانونی یا مورد مناقشه به زنجیره تولید صنعت جنگل ضروریست . نفع عمده حاصل کاملاً واضح است . این استاندارد ایزو مشتریان را مطمئن می سازد که محصولات چوبی مورد استفاده شان حاصل فعالیت های تخریبی نظیر قطع غیرقانونی درختان یا جنگل زدایی نیست .

هدف نهایی تدوین استاندارد جامعی است که تمام شرکت های فعال را از ردیابی محصولات ،از جنگل تا قفسه های خرده فروشی ها و توزیع کنندگان، مطمئن سازد.

استاندارد های زیادی دراین زمینه وجود دارد، این استاندارد جدید به چه صورت متفاوت خواهد بود؟ 

استانداردهای موجود هم مشابه و هم متفاوتند و اینجاست که مشکل بروز میکند، زنجیره فعلی سیستم های پیگیری (COC) تنها ۲۵% از جنگل های دنیا را تحت پوشش می گیرند. جنگلهای مناطق استوایی ، آسیا و یا آفریقا خارج از کنترل سیستم های مذکور قراردارند. فارغ از اندازه و منطقه، استاندارد جدید ایزو مابین نیاز به ردیابی والزامات تمامی شرکت ها توازن ایجاد می نماید. اما مهمتراز همه، تدوین یک استاندارد منفرد، تولید کنندگان را قادر خواهد ساخت که سیستم های ردیابی خود را به طریقی کارآمد و شفاف مدیریت نماید  واطلاعات مفید و موثقی را در زمینه انسجام زیست محیطی و اجتماعی محصولات چوبی به مشتریان ارایه دهند.

 منبع: سایت ایزو

 مترجم : کیواندخت پیرمحمدی

 

pdf ایزو با مدیریت پایدارجنگل به کمک محیط زیست می شتابدprint ایزو با مدیریت پایدارجنگل به کمک محیط زیست می شتابد
share save 171 16 ایزو با مدیریت پایدارجنگل به کمک محیط زیست می شتابد

:::::::::: تماس با ما :::::::::: :::::::::: درخواست خدمات :::::::::: :::::::::: خدمات ارزیابی :::::::::: :::::::::: اعتبار دهی ::::::::::


Copyright © 2012, Pajouhesh Industrial Services Processing Co. All Rights Reserved.

شماره نمابر جدید : 42693380 21 98+