بازدید کننده محترم، برای نمایش
بهترمتون
و رنگها در  وب سایت از
مرورگرفایرفاکس استفاده
نمائید.
درصورت نیازمی توانیداین
مرورگر
را از آدرس زیر دانلود نمائید.


  • بازدید امروز: 1672
  • بازدید دیروز: 1112
  • بازدید هفته: 9390
  • بازدید ماه: 61254
  • بازدید سال: 1344674
  • کل بازدیدها: 3481141

ایمنی محصول – تغییر عملکردهای نامناسب به عادات خوب

 ايمني محصول   تغيير عملكردهاي نامناسب به عادات خوب

 ایمنی محصول - تغییر عملکردهای نامناسب به عادات خوب

طراحی، کیفیت و سلامت، اجزای اصلی در ایمنی محصول می باشند. نقص در هر یک از این  مولفه ها عامل ایجاد خطر است که سبب وارد آمدن خسارت می شود.

بنابراین چگونه می توانیم عدم خلاء در هر یک از موارد فوق را ضمانت نماییم؟ پاسخ بسیار ساده است. با تبدیل آن ها به عادت.

نکته کلیدی، تبدیل فعالیت های بهینه به عادات رایج و آموزش افراد به محافظت از خود و اطرافیان، بدون درگیری ذهنی می باشد.استانداردهای ایزو منبع نوین ترین فعالیت های بهینه ای است که توسط کارشناسان و ذینفعان انتخاب شده اند. ضروری است یک سازمان برای انطباق با استاندارد، مجموعه ای از اقدامات را در راستای آموزش عادات صحیح به طور مداوم اجرا نماید.

با نگاهی دقیق تر به این سه اصل، در طراحی، تمرکز بر به کار گیری مواد مناسب در کاربردهای ویژه است که در این خصوص استانداردها دستورالعمل هایی را برای انتخاب مواد و اطمینان از طراحی مناسب ارایه نموده اند.سیستم کنترل کیفیت برای ضمانت محصولات و فرایند تولید منطبق با الزاماتی که توسط مهندسین طراحی شده، امری الزامی است و در نهایت اقدامات امنیتی عوامل خطری را که در مکانیسم تولید خلل ایجاد می نمایند، شناسایی می کند.برخی از این خطرات شناخته شده و حاصل تجربیات گذشته اند، مانند حوادث و شکست های گذشته و برخی دیگر نیز نیاز به تفکر و تعمق بر وقایع ناخوشایندی دارند که تمایلی به رخ دادن آن ها نداریم.

سیستم کنترل کیفیت، ابزار سنجش پیشگیرانه ای برای جلوگیری از به کار گیری ابزارهای بی کیفیتی است که استفاده از آنها عواقب ناگواری را در بر خواهد داشت.

یکی از نقش های سیستم امنیتی محافظت از داده ها و تایید فرضیاتی است که سیستم کیفیت را حمایت می کند.استاندارد در دست تدوین ISO 34001، استاندارد جدید مدیریت امنیت در زمینه اقدامات ضد جعل و کنترل، خطراتی را که خارج از محدوده سیستم کنترل است، مورد بررسی قرار می دهد.این استاندارد با استفاده از اصول کاهش خطر که در استاندارد ISO 31000 ارایه شده، ۹ حوزه وسیع تهدید را شامل شده و مولفه بنیادینی را برای ایمنی محصول فراهم می آورد.

امید است استاندارد ISO 34001 هدایتگر فعالیتی بهینه باشد و عادات مناسب را برای نسل آینده تفهیم نماید.

 منبع:‌ ایزوفوکوس+ - مه/ژوئن ۲۰۱۳

مترجم:‌ فاطمه مزینانی

ویراستار: کیواندخت پیرمحمدی

pdf ايمني محصول   تغيير عملكردهاي نامناسب به عادات خوبprint ايمني محصول   تغيير عملكردهاي نامناسب به عادات خوب
share save 171 16 ايمني محصول   تغيير عملكردهاي نامناسب به عادات خوب