بازدید کننده محترم، برای نمایش
بهترمتون
و رنگها در  وب سایت از
مرورگرفایرفاکس استفاده
نمائید.
درصورت نیازمی توانیداین
مرورگر
را از آدرس زیر دانلود نمائید.


نمونه گواهینامه ای ایی سی

  • بازدید امروز: 628
  • بازدید دیروز: 1150
  • بازدید هفته: 6204
  • بازدید ماه: 21992
  • بازدید سال: 255222
  • کل بازدیدها: 5091425


EUROPEAN  CERTIFICATION  GROUP
New Logo/ Trade Mark for European Certification Group

اهمیت بازی کودکان

 اهميت بازي كودكانبخش اول

شرکت Mattel بزرگترین تولید کننده اسباب بازی در جهان به دلیل رسوایی های مربوط به عدم رعایت نکات ایمنی در طراحی و تولید محصولات خود در کشور چین با چالشهای سختی مواجه شد. در آگوست سال ۲۰۰۷، این شرکت مجبور شد تا برخی از اسباب بازیهای تولیدی را به دلیل نچسباندن کامل قطعات آهن ربا و وجود میزان بالای سرب در آنها که تهدیدی جدی برای سلامت کودکان است را از بازار جمع آوری نماید. اما شرکت Mattel چگونه توانست از این رسوایی رهایی یابد و اعتبار و جایگاه نخست خود را در بازارهای جهانی حفظ نماید؟

مجله ISO focus درباره تعهدات این شرکت نسبت به رعایت کیفیت، خط مشی ایمنی، استفاده از استانداردها و پیروی از الزامات و مقررات بین ­المللی محصولات گفتگویی با آقای David Kosnoff، نایب رئیس بخش کیفیت محصولات و انطباق با مقررات شرکت Mattel، داشته است.  

: ISO focus شرکت Mattel در حدود ۱۹ میلیون قطعه اسباب بازی تولیدی از ماه آگوست تا سپتامبر ۲۰۰۷ را فراخوان نمود، این بزرگترین فراخوانی در تاریخ این شرکت به شمار می­آید. اغلب رسانه­ ها از سرعت عمل مطلوب Mattel تقدیر کرده اند. راهبرد ایمنی و کیفیت شرکت Mattel از سال ۲۰۰۷ چه تغییراتی داشت؟ چه مواردی بهتر شده است؟

David Kosnoff: بگذارید از آنچه که تغییر نکرده یعنی تعهد تزلزل ناپذیر ما به کیفیت و ایمنی محصولات، آغاز نمائیم.  سلامت، ایمنی و تندرستی کودکان اولویت اصلی شرکت Mattel است. از این رو در کیفیت و ایمنی محصولات، الزامات قانونی و استانداردهای کارخانه ای رعایت می شوند. با تعهدی که نسبت به تولید اسباب بازیهای مورد اطمینان والدین داریم و تلاشهای بی وقفه روزانه در پی کسب اعتماد مصرف کنندگان هستیم.

از سال ۲۰۰۷ تلاشهای فراوانی برای ارتقای پروتکلهای مربوط به انطباق و روشهای تولید محصولات انجام شده تا مطمئن شویم در شرکت Mattel از بهترین استانداردهای ایمنی تبعیت می شود. با توجه به اینکه صنعت اسباب بازی به ویژه در زمینه مواد شیمیایی قانونمند تر شده است، توانایی ها و ظرفیتهای آزمایشگاهی این شرکت به طور چشمگیری افزایش یافته و تجهیزات، امکانات و پرسنل کاملاً آموزش دیده به خدمت گرفته شده اند. 

تمامی آزمایشگاه های این شرکت گواهی تایید صلاحیت آزمایشگاهی استاندارد ISO/ IEC 17025 را دریافت نمودند و از کلیه کارخانه های تولید کننده محصولات Mattel درخواست شده تا گواهی استاندارد مدیریت کیفیت ISO 9001 را کسب نمایند.

محصولاتی که در کارخانه های خودتان یا کارخانه های طرف قرار داد تولید می کنید در سطح جهان به فروش می رسانید. در این فرآیند جهانی چگونه از کیفیت و ایمنی محصولات تولیدی در زنجیره تامین اطمینان حاصل می نمایید؟

شرکت Mattel از چندین روش برای تضمین موفقیت سیستم مدیریت کیفیت خود بهره می گیرد. کیفیت و ایمنی با طراحی صحیح آغاز می شود. طراحی اسباب بازی های به گونه ای است که الزامات استانداردهای ایمنی اسباب بازی مانند ISO 8124، ASTM F963 و EN 71 در آن رعایت شوند. در مرحله بعد ابزارهای مختلفی برای ارزیابی و تایید این طراحی ها به کار می روند.

ما سفارش محصولات خود را به تولید کنندگان معتبر می دهیم. کارخانه های شرکت Mattel و کارخانه های طرف قرارداد همگی دارای گواهینامه ISO 9001 هستند. اکثر آنها نیز گواهینامه های ISO 14001 و OSHAS 18000 را دریافت نموده اند. در برنامه های آزمایشی موارد مربوط به طراحی و روشهای تولید مجدد مورد ارزیابی و تایید قرار می گیرند که شامل آزمون قابلیت اطمینان داخلی و استانداردهای ایمنی بیرونی هستند. اغلب کارخانه های بزرگ ما دارای امکانات آزمایشگاهی هستند که با آزمایش مواد اولیه،‌روند کار و بررسی محصولات تکمیل شده، اجرای برنامه های تضمین کیفیت (QA) و کنترل کیفیت (QC) را تسهیل می نمایند. این آزمایشگاه ها سبب افزایش ظرفیت و سرعت شده اند. برای اطمینان از داشتن ظرفیتهای مناسب، Mattel از آنان درخواست نموده تا گواهینامه ISO/ IEC 17025 را دریافت کنند. کلیه محصولات به جهت رعایت الزامات و استانداردهای مربوطه در تولید آنها باید مورد تایید قرار گیرند و تنها در این صورت تولید کامل آنها آغاز خواهد شد.

ما بر مجموعۀ سیستمهای مدیریت کیفیت کارخانه ها و تجربه حرفه ای مهندسان خود متکی هستیم تا از  رعایت مقدمات اولیه کیفیت در چرخه تولید اطمینان یابیم. علاوه بر فعالیتهای روزانه تضمین کیفیت (QA) و کنترل کیفیت (QC)، به صورت دوره ای نیز از خط تولید نمونه برداری به عمل می آید و کیفیت محصولات مورد سنجش قرار می گیرند. از این رو از رعایت مستمر کلیه الزامات در تولید اسباب بازی اطمینان کامل داریم.

منبع: مجله ایزوفوکوس- شماره ۱۰۰

مترجم:‌سعید حسنی

ویراستار:  کیواندخت پیرمحمدی(isiri.org)

pdf اهميت بازي كودكانprint اهميت بازي كودكان
share save 171 16 اهميت بازي كودكان

:::::::::: تماس با ما :::::::::: :::::::::: درخواست خدمات :::::::::: :::::::::: خدمات ارزیابی :::::::::: :::::::::: اعتبار دهی ::::::::::


Copyright © 2012, Pajouhesh Industrial Services Processing Co. All Rights Reserved.

شماره نمابر جدید : 42693380 21 98+