بازدید کننده محترم، برای نمایش
بهترمتون
و رنگها در  وب سایت از
مرورگرفایرفاکس استفاده
نمائید.
درصورت نیازمی توانیداین
مرورگر
را از آدرس زیر دانلود نمائید.


نمونه گواهینامه ای ایی سی

  • بازدید امروز: 340
  • بازدید دیروز: 1800
  • بازدید هفته: 6672
  • بازدید ماه: 23456
  • بازدید سال: 255160
  • کل بازدیدها: 5089273


EUROPEAN  CERTIFICATION  GROUP
New Logo/ Trade Mark for European Certification Group

اهمیت بازی کودکان

 اهميت بازي كودكانبخش دوم

مصرف کنندگان محصولات شما شامل طیف وسیعی هستند، از کودکان تا پدر بزرگها و مادر بزرگهای آنان. نقش استانداردهای بین المللی در تسهیل برقراری رابطه شرکت Mattel با مشتریان و حمایت از راهبرد شرکت در جمع آوری محصولات چگونه است؟

ایمنی مصرف کنندگان اولویت بسیار مهم شرکت Mattel است. در این شرکت یک زیرساخت جامع، طراحی و اجرا شده که ایمنی لازم برای ساخت اسباب بازیهای شادی و ایمن را تضمین می نماید.

استانداردهای بین المللی چارچوبی را جهت اجرای برنامه های کیفیت و ایمنی سخت گیرانه شرکت Mattel ارایه می نماید. استانداردها در کلیه مراحل توسعه محصول نقش دارند: از مرحله ایده پردازی و طراحی (شامل نحوه شکل گیری تصورات کودک هنگام بازی با اسباب بازیها و نقش آنها در خلق تخیلات کودکانه و بهره گیری از این الگوهای بازی که شاید در استانداردها به آن پرداخته نشده باشد) تا انتخاب مواد اولیه و تولید،‌ چینش اسباب بازیها در قفسه های فروشگاهها و سرانجام اتاق کودکان.

استانداردهای ایزو سنگ بنای برنامه جهانی کیفیت و ایمنی شرکت Mattel هستند و ابزاری مهم جهت شکل گیری روابط و ایجاد احساس وفاداری میان مشتریان فارغ از سن و سال آنان است. 

 اسباب بازیها عمدتاً از مواد پلاستیکی ساخته شده اند که هیچگاه تصور "سبز" از آن نمی رود. توسعه پایدار در راهبرد شرکت Mattel چگونه ادغام شده است؟

 

شرکت Mattel به عنوان بزرگترین شرکت تولید کننده اسباب بازی در جهان،‌ توسعه پایدار را سرمایه گذاری برای آینده، نسل فعلی و بعد که بقای تجارتش به آن وابسته است می داند - در سالهای نخست فعالیت،‌ پیش از آنکه مباحث "توسعه پایدار" و "تولید ناب" جزیی از مسایل عادی دنیای تجارت شوند – شرکت Mattel به دنبال اجرای برنامه ها، پروژه ها و اتخاذ راهبردهایی بود که بتوانند نیازهای زیست محیطی را مورد بررسی قرار دهند.

در سالهای اخیر، منابع قابل توجهی صرف شناسایی اثرات وارده بر تجارت و موضع گیری درست شرکت در قبال این مسائل و فرصتها به گونه ای قابل سنجش، است. اهداف و مقاصد قابل ارزیابی که هم راستا با تجارت شرکت باشد، تعریف شده و فعالیتهای جهانی مرتبط با توسعه پایدار را با کاهش اثرات بر محصولات و بسته بندی، کاهش گازهای گلخانه ای و ترویج فرهنگ رشد پایدار به پیش می رانیم.

با کاهش انتشار گازهای آلاینده در زنجیره تامین و جستجو جهت استفاده از مواد جدید و ابتکاری،‌ تشویق کارکنان به ترویج کردن آینده پایدار و توجه به اثرات محصولات تولیدی بر کره زمین و انسانها، همچنان به دنبال ساخت اسباب بازیهای مفرح هستیم.  

شرکت Mattel در کمیته های فنی ایزو به خصوص کمیته فنی ایمنی اسباب بازیها ISO/ TC 181،‌ عضویت فعال دارد. انتظار دارید چه تحولاتی به ویژه در زمینه استانداردهای اسباب بازی و به طور کل استانداردسازی بین المللی روی دهد؟

ما در این اقتصاد جهانی زندگی، کار و ایفای نقش می نماییم. ایمنی کودکان و خانواده ها در سرتاسر دنیا برای شرکت Mattel با اهمیت است. مهم نیست اسباب بازیها در کجا و توسط چه کسی تولید می شوند،‌ بلکه معتقدیم باید با استانداردهای بین المللی مانند استاندارد ISO 8124 ایمنی اسباب بازیها مطابقت داشته باشند. تاکید شرکت Mattel بر ایمنی اسباب بازیها ما را ملزم به حضور موثر در تدوین استانداردهای کمیته فنی ISO/TC 181 و سایر کمیته های فنی می کند. وجود استانداردهای یکسان برای تمام اسباب بازیها در جهان را توصیه می کنیم و برای ما به عنوان شهروند حقوقی، همکاری و انتقال دانش و تجربه به سایرین در مورد ایمنی محصولات از موارد بسیار با اهمیت به شمار می رود.  

یکی از چالشهای اقتصاد جهانی عدم پذیرش یا به رسمیت شناختن استانداردهای ایزو توسط کلیه بازارهای جهانی است. گاهی یک کشور یا منطقه نسبت به تعیین الزامات خاص خود اقدام می نماید که با استانداردهای موجود سازگاری و همخوانی ندارد،‌ بازاریابی و فروش در بازارهای گوناگون دشوار و هزینه بر است – و چنانچه این استانداردها با هنجارهای بین المللی مغایرت داشته باشند می توانند تهدیدی بالقوه علیه حقوق مصرف کنندگان باشند.

شرکت Mattel از کلیه کشورهای جهان درخواست می نماید تا به سوی استانداردهای یکپارچه ایمنی اسباب بازیها که مبتنی بر آخرین علوم و فناوریها هستند، گام بردارند تا حقوق مصرف کنندگان در کلیه نقاط دنیا حفظ گردد. ایمنی کودکان در هر کجایی که باشند هدفی است که همه ما در آن سهیم هستیم.

منبع: مجله ایزوفوکوس- شماره ۱۰۰

مترجم:‌ سعید حسنی

ویراستار:  کیواندخت پیرمحمدی(isiri.org)

pdf اهميت بازي كودكانprint اهميت بازي كودكان
share save 171 16 اهميت بازي كودكان

:::::::::: تماس با ما :::::::::: :::::::::: درخواست خدمات :::::::::: :::::::::: خدمات ارزیابی :::::::::: :::::::::: اعتبار دهی ::::::::::


Copyright © 2012, Pajouhesh Industrial Services Processing Co. All Rights Reserved.

شماره نمابر جدید : 42693380 21 98+