بازدید کننده محترم، برای نمایش
بهترمتون
و رنگها در  وب سایت از
مرورگرفایرفاکس استفاده
نمائید.
درصورت نیازمی توانیداین
مرورگر
را از آدرس زیر دانلود نمائید.


نمونه گواهینامه ای ایی سی

  • بازدید امروز: 248
  • بازدید دیروز: 224
  • بازدید هفته: 3992
  • بازدید ماه: 21106
  • بازدید سال: 252522
  • کل بازدیدها: 5007347


EUROPEAN  CERTIFICATION  GROUP
New Logo/ Trade Mark for European Certification Group

اهدای اولین جایزه ایزو به به خانم Hulda Oliveira

 اهداي اولين جايزه ايزو به به خانم Hulda Oliveiraاولین جایزه ایزو، با هدف ارج نهادن به خدمات افراد خارج از مجموعه ایزو و مشارکت آنان در فعالیتهای استانداردسازی، به خانم Hulda Oliveira، به پاس اقدامات ارزنده وی اهدا شد.  

خانم Hulda Oliveira تحلیلگر فنی شرکت Sebrae است که ماموریت آن کمک به ایجاد شرایط رقابتی برابر برای کسب و کارهای کوچک و ترویج کارآفرینی است. هدف این شرکت، تقویت اقتصاد ملی برزیل است که در آن کسب و کارهای خرد و کوچک رقم حیرت انگیز ۹۹% از مجموع تشکیلات اقتصادی و ۲۵% از تولید ناخالص ملی را تشکیل می دهند. سازمانهای غیر انتفاعی در سطوح مختلف همچون فناوری اطلاعات و امور مالی حمایتهای خود را اعمال داشته اند، به ویژه پروژه­ ای که ایشان طی چند سال اخیر مسئولیت هدایت آن را عهده دار بوده بیشتر بر راههای دسترسی به نوآوری و فناوری با مدد استانداردها متمرکز بوده است.  

ارزیابی دانش فنی

ارزیابی دانش فنی کسب و کارهای خرد و کوچک (MSEs) کشور برزیل، یکی از بزرگترین چالشهای خانم Oliveira بود، وی معتقد است از استانداردها می توان در این زمینه کمک گرفت. استانداردها نشان دهنده مرزهای دانش فنی هستند. اگر کسب و کارهای خرد و کوچک (MSEs) به این اسناد دسترسی داشته باشند و نحوه استفاده از آنها را بدانند، می توانند این دانشها را به تجارت خود وارد سازند.

وی همچنین اذعان داشت استانداردها همیشه پاسخگوی نیازهای خاص بخش کسب و کارهای خرد و کوچک (MSEs) نیستند و کارآفرینان بنگاه های اقتصادی کوچک، حضور خود در این فرآیند و شکل دهی آن را مشکل ارزیابی می کنند. به همین علت Sebrea (با مشارکت استاندارد برزیل (ABNT) و عضو آن کشور در سازمان ایزو) پروژه ای را سازماندهی کردند تا کسب و کارهای خرد و کوچک (MSEs) به شناخت بهتری از مزایای به کارگیری استانداردها، شناسایی نیازهای استانداردسازی و حضور در فرآیند تدوین استانداردها به دست یابند.

در نتیجه این فعالیتها، ‌حوزه های کاری جدید تعریف و ۱۰ کمیته کاری پروژه در استاندارد برزیل تشکیل شد تا نسبت به تدوین استانداردهای خاص مورد نیاز بخش کسب و کارهای خرد و کوچک (MSEs) اقدام نمایند. به عنوان نمونه در گفتگو با زنبورداران برزیلی، آنان سئوالات فراوانی از قبیل نحوه ساخت کندو، نوع چوب مصرفی، ابعاد و شکل ظاهری کندو را مطرح کردند. خانم Oliveira اضافه می کند ما با همکاری مشترک توانستیم بهترین روش ممکن برای ساخت کندوی زنبور عسل را مشخص نمائیم و در حال حاضر این اطلاعات در قالب یک استاندارد به زنبورداران کشور ارایه شده است. از زمان اجرای این استاندارد شاهد افزایش قابل توجه محصول عسل هستیم.

حمایت از اجرای طرح

خانم Oliveira در پی یافتن روشهای دیگری برای کمک هر چه بیشتر به کسب و کارهای خرد و کوچک (MSEs) به منظور کسب درک بهتری از استانداردها است، زیرا وی معتقدست اجرای طرح برای شرکتهای کوچک چالش برانگیز خواهد بود و می افزاید در حال حاضر با توجه به آماده سازی مقدمات برگزاری جام جهانی فوتبال سال ۲۰۱۴ در برزیل با هتلها و مراکز پذیرش مسافران جهت اجرای استاندارد ISO 22000 سیستمهای مدیریت ایمنی غذا، در حال مذاکره هستیم. اگرچه اجرای آن برای بنگاههای اقتصادی کوچک بسیار دشوار خواهد بود.

 

ورود به عرصه بین المللی

 به عنوان بخشی از این جایزه، وی مبلغ ۲۰۰۰۰ فرانک سوئیس را دریافت می کند تا در آینده صرف تامین هزینه های مالی پروژه هایی از این دست نماید و امیدوار است دستاوردهای فعالیتهای خود در Sebrae و برزیل را در عرصه بین المللی ارایه کند. در سال آینده وی موارد مشابهی را در دیگر کشورها با هدف ایجاد راهکارهایی جهت حمایت از کسب و کارهای کوچک در تدوین و استفاده از استانداردها مورد تحقیق قرار خواهد داد. نتایج این تحقیق در مجمع عمومی سال آینده ایزو در ریو دو ژانیرو برزیل ارایه خواهد شد.

 

منبع: سایت ایزو

مترجم: سعید حسنی

ویراستار: کیواندخت پیرمحمدی(isiri.org)

pdf اهداي اولين جايزه ايزو به به خانم Hulda Oliveiraprint اهداي اولين جايزه ايزو به به خانم Hulda Oliveira
share save 171 16 اهداي اولين جايزه ايزو به به خانم Hulda Oliveira

:::::::::: تماس با ما :::::::::: :::::::::: درخواست خدمات :::::::::: :::::::::: خدمات ارزیابی :::::::::: :::::::::: اعتبار دهی ::::::::::


Copyright © 2012, Pajouhesh Industrial Services Processing Co. All Rights Reserved.

شماره نمابر جدید : 42693380 21 98+