بازدید کننده محترم، برای نمایش
بهترمتون
و رنگها در  وب سایت از
مرورگرفایرفاکس استفاده
نمائید.
درصورت نیازمی توانیداین
مرورگر
را از آدرس زیر دانلود نمائید.


نمونه گواهینامه ای ایی سی

 • بازدید امروز: 490
 • بازدید دیروز: 1150
 • بازدید هفته: 6066
 • بازدید ماه: 21854
 • بازدید سال: 255084
 • کل بازدیدها: 5091287


EUROPEAN  CERTIFICATION  GROUP
New Logo/ Trade Mark for European Certification Group

انرژی آب و دریا – از اقیانوس ها و رودخانه ها تا شبکه ها و خانه ها

 انرژي آب و دريا  از اقيانوس ها و رودخانه ها تا شبكه ها و خانه ها این مقاله به مرور برخی از فناوری هایی می پردازد که به منظور جمع آوری نیروی حاصل از اقیانوس ها و رودخانه ها در سراسر جهان، تدوین و گسترش یافته اند و همچنین نقش IEC TC 114 و دیگر کمیته ها و دبیرخانه های فنی در آماده سازی استانداردهای بین المللی برای این بخش، را توضیح می دهد.

 انجمن شبکه هوشمند جهان، که توسط سازمان های IEC، SGCC (تعاونی شبکه کشوری چین) و VDE‌ (انجمن فناوری های الکترونیکی، برقی و اطلاعاتی آلمان) برنامه ریزی شده است، جلسه ای را در تاریخ ۲۳ الی ۲۵ سپتامبر در برلین آلمان برگزار می کند که فرصتی برای آشنایی با ابعاد مختلف این شبکه هوشمند است.

انرژی دریایی

انرژی دریایی به عنوان یک منبع بالقوه عظیم و نامحدود انرژی پدیدار شده است. اقیانوس ها بیش از ۷۰% از سطح زمین را تشکیل می دهند؛ اقیانوس ها منابع کلان انرژی جنبشی حاصل از امواج و جریانات و همچنین انرژی حرارتی به شکل گرمای جذب شده از تابش آفتاب، هستند. نشریه الکترونیک IEC به مرور برخی از فناوری هایی می پردازد که در سراسر جهان تدوین شده و گسترش یافته اند و نقش کمیته TC 114 را در این میان توضیح می دهد که استانداردهای بین المللی را برای مبدل های انرژی دریایی آماده و تدوین نموده است.

پس از جمع آوری، انرژی حاصل از اقیانوس باید توسط مبدل ها به شبکه و مصرف کنندگان نهایی منتقل شود. بسیاری از سیستم ها و بخش های لازم برای این قسمت در تجهیزات فراساحلی نفت و گاز و توربین های بادی فراساحلی موجود هستند. استانداردهای بین المللی تدوین شده توسط کمیته های مختلف فنی و فرعی IEC، از این فرایند پشتیبانی می کنند.

پروژه های آبی کوچک

در بخش آب، IEC در آماده سازی استانداردهای بین المللی برای نیروگاه های آبی که تا ۱۵ MW برق تولید می کنند، نقش پیشرو را دارد. این نیروگاه ها می توانند به ویژه ظرفیت های کشورهای بزرگ و کوچک را به نحو چشمگیری افزایش داده و جوامع محروم از برق را به کامیابی برسانند.

 

منبع: سایت IEC

 مترجم:‌ پریسا فقیهی

ویراستار:‌ کیواندخت پیرمحمدی(ISIRI.org)

pdf انرژي آب و دريا  از اقيانوس ها و رودخانه ها تا شبكه ها و خانه ها print انرژي آب و دريا  از اقيانوس ها و رودخانه ها تا شبكه ها و خانه ها
share save 171 16 انرژي آب و دريا  از اقيانوس ها و رودخانه ها تا شبكه ها و خانه ها

:::::::::: تماس با ما :::::::::: :::::::::: درخواست خدمات :::::::::: :::::::::: خدمات ارزیابی :::::::::: :::::::::: اعتبار دهی ::::::::::


Copyright © 2012, Pajouhesh Industrial Services Processing Co. All Rights Reserved.

شماره نمابر جدید : 42693380 21 98+