بازدید کننده محترم، برای نمایش
بهترمتون
و رنگها در  وب سایت از
مرورگرفایرفاکس استفاده
نمائید.
درصورت نیازمی توانیداین
مرورگر
را از آدرس زیر دانلود نمائید.


نمونه گواهینامه ای ایی سی

  • بازدید امروز: 646
  • بازدید دیروز: 538
  • بازدید هفته: 4726
  • بازدید ماه: 20998
  • بازدید سال: 252860
  • کل بازدیدها: 5006549


EUROPEAN  CERTIFICATION  GROUP
New Logo/ Trade Mark for European Certification Group

استخراج ایمن و پایدار معادن به مدد استانداردهای ایزو

iec news استخراج ایمن و پایدار معادن به مدد استانداردهای ایزواستخراج از معدن یک فعالیت موقت است زیرا تنها چند سال یا چند دهه می توان از یک معدن بهره برداری کرد. اما این که بعد از بسته شدن معدن چه اتفاقی می افتد و تاثیر آن بر اجتماع محلی و محیط زیست چیست، تاثیر مهمی بر رقابت فعالیت های مربوط به این صنعت دارد.

کمیته ISO/TC 82/SC 7 در زمینه مدیریت احیاء معدن اخیراً تشکیل شده تا تدوین کننده استانداردهای بین المللی باشد که به کاهش آسیب های طولانی مدت و بالقوه ناشی از فعالیت معادن کمک کرده، در نتیجه کیفیت زندگی ساکنان نواحی دارای معدن را بالابرده و به ارتقا ارتباط بین صنعت معدن و زندگی محلی کمک نماید.

در حالیکه کشورهای زیادی استانداردهای داخلی مناسب با این حوزه را دارند، امروزه خلا حضور یک رویکرد جهانی به چشم می آید. مدیریت فعالیت های مربوط به احیا بسیار پیچیده است و در حقیقت پیش از شروع استخراج از معدن آغاز شده و برای سال ها پس از استخراج آخرین سنگ معدن یا زغال سنگ نیز ادامه می یابد.

پروژه های جدید معدنکاری با دقت مورد ارزیابی و بازرسی قرار می گیرند و ارائه یک طرح احیا نیز اجباری است، اما یک استاندارد جهانی معمول در مورد نحوه مدیریت این فرایند هنوز وجود ندارد. علاوه بر آن، تقریباً هر کشوری تجربه مواجه با مشکلات مربوط به معادن غیرفعال، همچو آوار لجن و ته مانده های معدن یا پس مانده های استحکامات را دارد.

تدوین استانداردها در بخش معدن چالش بزرگی است، می توان از بسیاری از استانداردهای منطقه ای که وجود دارند به عنوان نمونه هایی برای تدوین استاندارد بین المللی جامع استفاده کرد و این یکی از وظایف کمیته فنی ایزو در آینده خواهد بود.

اولین و مهمترین قدم برای ISO/TC 82، تعیین و درک تفاوت ها براساس اهمیت نیازهاست. در حال حاضر، وجود صنعت معدن برای برآوردن نیازهای بخش انرژی ضروری است.

بهترین کارهایی که می توان با بسته شدن یک معدن انجام داد عبارتند از:

  • مدیریت احیا معدن باید توسط دولت و توسعه دهندگان همزمان پشتیبانی شده و نظرات ساکنان محلی به طور جدی در این فرآیند لحاظ گردد.
  • دولت و اپراتورهای معدن باید برای کنترل و نظارت بر محیط زیست، بهره برداری از معادن بسته شده، فعال نگه داشتن اقتصاد محلی و بودجه پروژه در زمان بسته شدن معدن تدابیر لازم را بیاندیشند.
  • دولت و اپراتورهای معدن باید برای ساکنان محلی که ممکن است با بسته شدن معدن متضرر شوند، آماده شده، یک کانال ارتباطی برای تعامل بین کلیه ذینفعان پیش بینی نمایند.

 منبع: سایت ایزو

مترجم:‌ پریسا فقیهی

 

pdf استخراج ایمن و پایدار معادن به مدد استانداردهای ایزوprint استخراج ایمن و پایدار معادن به مدد استانداردهای ایزو
share save 171 16 استخراج ایمن و پایدار معادن به مدد استانداردهای ایزو

:::::::::: تماس با ما :::::::::: :::::::::: درخواست خدمات :::::::::: :::::::::: خدمات ارزیابی :::::::::: :::::::::: اعتبار دهی ::::::::::


Copyright © 2012, Pajouhesh Industrial Services Processing Co. All Rights Reserved.

شماره نمابر جدید : 42693380 21 98+