بازدید کننده محترم، برای نمایش
بهترمتون
و رنگها در  وب سایت از
مرورگرفایرفاکس استفاده
نمائید.
درصورت نیازمی توانیداین
مرورگر
را از آدرس زیر دانلود نمائید.


نمونه گواهینامه ای ایی سی

  • بازدید امروز: 372
  • بازدید دیروز: 1150
  • بازدید هفته: 5948
  • بازدید ماه: 21736
  • بازدید سال: 254966
  • کل بازدیدها: 5091169


EUROPEAN  CERTIFICATION  GROUP
New Logo/ Trade Mark for European Certification Group

استانداردها و ماه ملی اهدا خون

  استانداردها و ماه ملی اهدا خون هر سال در ماه ژانویه، ماه ملی اهدا خون در آمریکا، نقش حیات بخش اهدا کنندگان خون و زمانی که این افراد به نجات جان میلیون های بیمار تحت جراحی، هموفیلی ها، قربانیان تصادفات و دیگر اختصاص می دهند، گرامی داشته می شود.

پس از ورود اهدا کننده به مرکز اهدا خون، مجموعه ای از آزمایش های ساده برروی ایشان انجام می شود تا از سلامت اهداکننده اطمینان حاصل شود. یکی از این تست های معمول، اندازه گیری فشار خون است، افرادی با فشار خون پائین یا بالا اغلب از این کار منع می شوند. استاندارد تدوین شده توسط IEC دستور العمل مهمی را در ارتباط با اندازه گیری فشار خون، ارائه می کند:‌ IEC 80601-2-30 Ed. 1.1 b:2013، تجهیزات الکتریکی پزشکی- بخش ۲-۳۰: الزامات ویژه برای ایمنی پایه و عملکرد اساسی فشارسنج های غیرتهاجمی خودکار. این استاندارد ایمنی و عملکرد روش اندازه گیری فشار خون را پوشش می دهد که نیازی به سوراخ کردن شریان ندارد. این استاندارد توسط کمیته فنی IEC/TC 62 با عنوان تجهیزات پزشکی مورد استفاده در اقدامات پزشکی تدوین شده است.  

پس از محرز شدن اینکه یک فرد می تواند خون دهنده باشد، اقدام بعدی استخراج و نگهداری خون است. برای حمایت از این امر، سازمان بین المللی استاندارد (ISO)، مجموعه ای از الزامات را برای استفاده از ست های یکبار مصرف تزریق تنظیم نموده و دستورالعمل کیفیت و ویژگی های اجرایی مواد مورد استفاده در ست های تزریق را نیز ارائه کرده است. استاندارد ISO 1135-4:2012، وسایل تزریق برای استفاده پزشکی- بخش ۴: ست های تزریق یکبار مصرف توسط کمیته فنی ISO/TC 76، وسایل نقل و  انتقال و تزریق برای مصارف داروئی و پزشکی و ANSI/AAMI تدوین شده است.

ANSI/AAMI BF 64:2012، فیلترهای کاهش گویچه های سفید استانداردی است که به پشتیبانی از تلاش های صورت گرفته برای ایمن نگه داشتن تزریق کمک می کند. لکوسیت ها (گویچه های سفید) که به عنوان گلبول سفید نیز شناخته می شوند، از قابلیت ایجاد واکنش های ناسازگاری در نوزادان، خانم های باردار و دیگران برخوردارند. این استاندارد دستورالعمل هایی را برای عمل آوری خون طی تزریق ارائه نموده و شامل واژگان فنی برای فیلترهای قابل عرضه برای کاهش گویچه های سفید است.

 منبع: سایتANSI

 مترجم:‌ پریسا فقیهی

ویراستار: کیواندخت پیرمحمدی(isiri.org)

pdf  استانداردها و ماه ملی اهدا خون print  استانداردها و ماه ملی اهدا خون
share save 171 16  استانداردها و ماه ملی اهدا خون

:::::::::: تماس با ما :::::::::: :::::::::: درخواست خدمات :::::::::: :::::::::: خدمات ارزیابی :::::::::: :::::::::: اعتبار دهی ::::::::::


Copyright © 2012, Pajouhesh Industrial Services Processing Co. All Rights Reserved.

شماره نمابر جدید : 42693380 21 98+