اخبار SMIIC


برگزاری هشتمین نشست هیات مدیره موسسه استاندارد و اندازه شناسی کشورهای اسلامی در 2 ژوئن (12 خرداد) و ششمین مجمع عمومی این سازمان در اسلام آباد پاکستان مهم ترین رویدادهای پیش روی می باشند. پیش بینی می شود که هیأت های نمایندگی از کلیه اعضا در مجمع عمومی شرکت نمایند.

همچنین مجمع جهان حلال OIC-SMIIC با همکاری سازمان SMIIC، انجمن محصولات و خدمات حلال پاکستان (HAP) در روز 4 ژوئن برگزار خواهد شد. پیش بینی شده 150 نماینده از 40 کشور در این گردهمایی شرکت کنند. اهداف این رویداد عبارتند از:

- دعوت از سخنرانان ممتاز تا اطلاعات جامعی را در اختیار شرکت کنندگان قرار دهند.

- مطرح ساختن پاکستان در تجارت کالاهای حلال و آگاهی سازی تجار از بازار تجارت یک میلیارد دلاری حلال

- معرفی تلاش های دولت در زمینه دستیابی به نتایج صادراتی مطلوب

- مجمع بر موضوعات و چالش های تجارت حلال، صدور گواهی نامه، تایید صلاحیت و بازاریابی متمرکز خواهد بود و نقش واحدهای تجاری در افزایش این گونه از کسب و کار و نیز اقدامات و سرمایه گذاری که دولت پاکستان در این زمینه می تواند انجام دهد، را برجسته خواهد ساخت.

- این کنفرانس فرصت بی نظیری برای تولید کنندگان، صادر کنندگان (اعم از صادر کنندگان مواد غذایی و محصولات کشاورزی) سازمان های دولتی، واحدهای تجاری، موسسات تحقیقاتی و دانشگاه و رسانه ها فراهم می آورد.

بازدید هیأت تایلندی

یک هیأت 70 نفره تایلندی متشکل از نمایندگان دانشگاه Chulalangkorn، استاندارد تایلند و موسسه استانداردهای حلال آن کشور از سازمان مرکزی SMIIC بازدید کردند. پس از آشنایی مختصر با فعالیت ها ودستاوردهای SMIIC، تاریخچه تأسیس، عملکرد و فعالیت های دانشگاه Chulalangkorn توسط نمایندگان آن ارایه شد. همچنین موسسه استاندارد تایلند علاقه مندی خود را برای پذیرش استانداردهای OIC/SMIIC و در صورت امکان عضویت در موسسه استاندارد و اندازه شناسی کشورهای اسلامی ابزار داشتند.

منبع: سایت SMIIC

مترجم: کیواندخت پیرمحمدی(isiri.org)