بازدید کننده محترم، برای نمایش
بهترمتون
و رنگها در  وب سایت از
مرورگرفایرفاکس استفاده
نمائید.
درصورت نیازمی توانیداین
مرورگر
را از آدرس زیر دانلود نمائید.


نمونه گواهینامه ای ایی سی

  • بازدید امروز: 528
  • بازدید دیروز: 1150
  • بازدید هفته: 6104
  • بازدید ماه: 21892
  • بازدید سال: 255122
  • کل بازدیدها: 5091325


EUROPEAN  CERTIFICATION  GROUP
New Logo/ Trade Mark for European Certification Group

انجام حرکت بین المللی برای ساخت اسباب بازیهای ایمن شد

اتفاقات ناگواری که منجر به یک انجام حرکت بین المللی برای ساخت اسباب بازیهای ایمن شد

 Toys 212x300 انجام حركت بين المللي براي ساخت اسباب بازيهاي ايمن شددر ۱۱ آگوست ۲۰۰۷ جسد Zhang Shuhong رییس شرکت چینی Lee Der تولیدکننده اسباب بازی در ساختمان شرکت یافت شد. وی احتمالاً به دلیل فراخوان جمع آوری بیش از یک میلیون اسباب بازی آلوده به مواد سمی و رنگ اقدام به خودکشی نمود. این مقاله به تشریح فعالیتهای صورت گرفته توسط سازمان همکاریهای اقتصادی آسیا اقیانوسیه (APEC)، انجمن صنعت اسباب بازی آمریکا، سازمان ایزو و سایر نهادها برای هماهنگ سازی بین­المللی استانداردهای ایمنی اسباب بازی، افزایش شفافیت و کاهش موانع تجاری مربوط به استانداردهای ایمنی اسباب بازی و اقدامات مربوطه خواهد پرداخت.

 

علت این فراخوانی­های عظیم چیست؟

 بحران ناشی از فراخوان جمع آوری محصولات در سال ۲۰۰۷ آسیبهایی را به شرکت صنعتی Lee Der وارد نمود. این یکی از موارد متعددی بود که در آن سال گریبانگیر بسیاری از سازندگان اسباب بازی و در حدود یک میلیارد اسباب بازی شد. از میان فاکتورهای مربوط به استاندارد که منجر به این فراخوانی عظیم شد می­توان به تحمیل ویژگیهای ایمنی متعدد از سوی کشورهای واردکننده به صادرکنندگان یاد کرد.مقدار سرب، یکی از نمونه­ های بارز است. سازندگان اسباب بازی در تامین ویژگیهای مربوط به نشت سرب، حداکثر میزان قابل قبول و رتبه بندی آن با دشواریهایی مواجه بودند. نبود قوانین یا ضعف قوانین محصولات مصرفی به آن معنی است که برای این اسباب­ بازیها در برخی از کشورها فراخوان جمع آوری اعلام شد. این امر موجب افزایش نگرانیها در میان ذینفعان به ویژه سازمانهایی که به طور مستقیم با کودکان و مصرف کنندگان در ارتباط بودند، شد. از این رو، APEC با کمک انجمن صنعت اسباب بازی آمریکا اقداماتی را برای تقویت ایمنی کالاهای مصرفی انجام داد. نتیجه این اقدامات انجام یک پروژه دو ساله با عنوان اقدامات ایمنی اسباب بازی با مسئولیت راهبری آمریکا بود.

اهداف کلیدی آن عبارت بودند از:

 ·افزایش شفافیت

 ·تشویق همگرایی بیشتر میان استانداردهای ایمنی اسباب بازی

 ·کاهش موانع غیر ضروری در تجارت

 مولفه­ های اصلی این اقدام ابتکاری، گفتگوی هماهنگ کنندگان قوانین درباره ایمنی اسباب بازی و گفتگوی آزاد کلیه ذینفعان درباره ایمنی اسباب بازی بود. اقدام نخست انجام یک تحقیق میان کشورهای عضو APEC در خصوص قانون گذاری ایمنی اسباب بازی و تدوین استاندارد بود. نتایج این تحقیق نشان دهنده تنوع رژیمهای قانونی در منطقه APEC بود. اغلب کشورهای عضو APEC به استاندارد ISO 8124-1:2012 ایمنی اسباب بازیها قسمت ۱: جنبه­ های ایمنی مربوط به قسمتهای فیزیکی و مکانیکی، استناد نمودند. سایر منابع عبارت بودند از استانداردهای ASTM F963، ویژگیهای استاندارد ایمنی مصرف کنندگان برای ایمنی اسباب بازیها و EN-71 ایمنی اسباب بازیها.

کشورهای مختلفی به اعلام فراخوان جمع آوری اسباب بازی در اتحادیه اروپا و آمریکا توجه دارند. اما قانون گزاران در برخی از کشورهای در حال توسعه با بی توجه به این مسائل اعلام می­دارند این محصولات صرفاً در ایالات متحده یا کانادا توزیع شده­ اند. بازخوردهایی که از کشورهای حاضر در این فعالیت بدست آمده نشان می­دهد که مسئولیت ایمنی اسباب بازی دیگر محدود به یک کشور خاص نیست. در میان نتایج اقدام ابتکاری APEC برای ایمنی اسباب بازی، یک سند مرجع که نشان دهنده سیستمهای مختلف ایمنی اسباب بازی در منطقه با تاکید بی

pdf انجام حركت بين المللي براي ساخت اسباب بازيهاي ايمن شدprint انجام حركت بين المللي براي ساخت اسباب بازيهاي ايمن شد
share save 171 16 انجام حركت بين المللي براي ساخت اسباب بازيهاي ايمن شد

:::::::::: تماس با ما :::::::::: :::::::::: درخواست خدمات :::::::::: :::::::::: خدمات ارزیابی :::::::::: :::::::::: اعتبار دهی ::::::::::


Copyright © 2012, Pajouhesh Industrial Services Processing Co. All Rights Reserved.

شماره نمابر جدید : 42693380 21 98+