بازدید کننده محترم، برای نمایش
بهترمتون
و رنگها در  وب سایت از
مرورگرفایرفاکس استفاده
نمائید.
درصورت نیازمی توانیداین
مرورگر
را از آدرس زیر دانلود نمائید.


نمونه گواهینامه ای ایی سی

  • بازدید امروز: 646
  • بازدید دیروز: 1150
  • بازدید هفته: 6222
  • بازدید ماه: 22010
  • بازدید سال: 255240
  • کل بازدیدها: 5091443


EUROPEAN  CERTIFICATION  GROUP
New Logo/ Trade Mark for European Certification Group

ابزاری جهان شمول در خدمت سیاست گذاری عمومی

iec news10 ابزاری جهان شمول در خدمت سیاست گذاری عمومیبسیاری از سازمانها با ممیزان و بازرسان که به صورت مستقل به ارزیابی انطباق یا رعایت استانداردها و مقررات نظارت دارند آشنا هستند. اما چگونه باید مطمئن شد که آنها این وظیفه را به درستی و منصفانه انجام می دهند؟ این نقش تایید صلاحیت است که به صورت کاملا مستقل، شایستگی های فنی و بی طرفی سازمان هایی را که ارایه دهنده خدمات ارزیابی انطباق مطابق با استانداردهای شناخته شده هستند را تأیید نمایند.
برای بالا بردن درجه اهمیت تایید صلاحیت، مجمع بین المللی تایید صلاحیت (IAF) و اتحادیه بین المللی تایید صلاحیت آزمایشگاهی (ILAC) هر سال در ۹ ژوئن مراسمی را برای روز جهانی تایید صلاحیت برگزار می کنند. موضوع امسال "بهره گیری از تأیید صلاحیت برای حمایت از سیاست گذاری عمومی" می باشد.
استانداردها و ارزیابی انطباق می توانند ابزاری در دست سیاستگذاران عمومی برای بهبود مقررات، حفاظت محیط زیست، امنیت عمومی، مبارزه با کلاهبرداری، بازارهای عادلانه و کارآمد و اعتماد عموی باشند.
صدور گواهی، کالیبراسیون، آزمون، بازرسی، اعتبارسنجی و راستی آزمایی، همگی زیرمجموعه ای از فعالیتهای ارزیابی انطباق می باشند. این خدمات سرمایه ای بزرگ برای بخش دولتی محسوب می شود چرا که راهی برای کمک به مسئولین جهت دستیابی به اهداف سیاسی خود می باشند. برای مثال، تایید صلاحیت می تواند کمکی برای وزارت دادگستری جهت اطمینان از اینکه آزمایشگاههای پزشکی قانونی در آزمایشDNAقابل اعتماد بوده و بهترین شیوه ها را رعایت می کنند، باشد. حوزه های دیگری که از تأیید صلاحیت بهره مند می شوند شامل بهداشت، ایمنی، حفاظت از محیط زیست و ساخت و ساز و ... می باشند.
ILAC و IAF تاکید دارند که دولت ها و قانونگذاران می توانند از تایید صلاحیت و سایر ابزارهای ارزیابی انطباق برای موارد زیر استفاده نمایند:

  • کمک به بهبود عملکرد کسب و کار، کاهش ریسک و افزایش تجارت
  • ارائه و اجرای ساختن سیاست ها
  • وضع مقررات
  • پیشرفت در حرفه خود

همانطور که آقای سین مک کرتین (Sean MacCurtain)، دبیر کمیته ISO در ارزیابی انطباق (CASCO)، می گوید: "تایید صلاحیت، لایه ای از اعتماد را به جعبه ابزار ISO/CASCO می افزاید". این جعبه ابزار شامل استانداردهای متعدد در خصوص سازمان ها و شیوه های ارزیابی انطباقی است کهISO با همکاری اعضا و شرکای خود از جمله ILAC و IAF تدوین کرده است. این استانداردها حوزه هایی از قبیل عملکرد آزمایشگاهها، نشان انطباق، تایید صلاحیت، و به رسمیت شناختن متقابل نتایج ارزیابی انطباق را پوشش می دهد.
به لطف استفاده از استانداردهای ملی و بین المللی است که دولت ها، مسئولین بازارهای عمومی و مصرف کنندگان می توانند به نتایج کالیبراسیون و آزمون، گزارشات بازرسی و صدور گواهی اعتماد داشته باشند.
ISO، IAF، ILAC و سازمان بین المللی مستقل صدور گواهی، نمونه های عینی درباره نقش تایید صلاحیت در سیاست گذاری عمومی ارائه می دهند. از پزشکی قانونی در بریتانیا گرفته تا حمایت از برنامه های داوطلبانه موثر در ایالات متحده، بهبود ایمنی غذا در استرالیا و موارد بی شمار دیگر.
منبع: ایزو
مترجم: آرزو تقوایی

pdf ابزاری جهان شمول در خدمت سیاست گذاری عمومیprint ابزاری جهان شمول در خدمت سیاست گذاری عمومی
share save 171 16 ابزاری جهان شمول در خدمت سیاست گذاری عمومی

:::::::::: تماس با ما :::::::::: :::::::::: درخواست خدمات :::::::::: :::::::::: خدمات ارزیابی :::::::::: :::::::::: اعتبار دهی ::::::::::


Copyright © 2012, Pajouhesh Industrial Services Processing Co. All Rights Reserved.

شماره نمابر جدید : 42693380 21 98+