آغاز هفته ایزو با تمرکز بر کسب و کارهای کوچک در برزیل


ISO week in Brazilدر هشتمین روز سپتامبر 2014 (برابر با 17 شهریور 1393)، بیش از 180 کارآفرین و تاجر در کارگاه آموزشی Sebrae با موضوع فواید استانداردسازی برای کسب کار های کوچک شرکت نموده و هفته ایزو را در برزیل آغاز کردند.

بنا به اعلام مدیر فنی این سمینار، Carlos Alberto dos Santos، ارتقا کسب و کارهای کوچک به معنی ارتقا شرکت های بیشتری است.

برزیل نزدیک به 8 میلیون شرکت کوچک دارد که 99% کسب و کارهای این کشور را تشکیل می دهند. کارگاه Sebrae از توسعه این شرکت ها پشتیانی نموده و همکاری نزدیکی با سازمان عضو برزیل در ایزو (ABNT) دارد تا بتواند از استانداردها حداکثر استفاده را داشته باشد.

مدیر فنی این سمینار گفت: “ما از رقابت کسب و کارهای کوچک به عنوان اهرم و عامل ارتقا سود جسته و فرصت هایی را برای مشارکت آنها در فعالیت های استانداردسازی فراهم می کنیم که باعث افزایش دسترسی به بازارهای جهانی هستند.”

هفته ایزو از تاریخ 8 تا 12 سپتامبر 2014 در ریودوژانیرو برزیل برگزار می شود و بیش از 500 شرکت کننده از 120 کشور در آن حضور خواهند داشت و در بحث های تعاملی که سمت و سوی محصولات، خدمات و سیستم های آتی ایزو را شکل می دهند، شرکت خواهند کرد.

این هفته، گردهمایی سرشار از هیجان و پویایی برای جامعه استانداردسازی است و رویدادهای آن عبارتند از:

  • 9 سپتامبر، افتتاحیه جلسه با محوریت کشورهای در حال توسعه (DEVCO) توسط رئیس کمیته فنی ABNT و رئیس موسسه PNUMA برزیل (UNEP)؛ آقای Mattos de Lemos
  • 10 و 11 سپتامبر و در خلال مجمع عمومی ایزو، سخنرانان عبارتند از Ricardo Schaffer- معاون وزیر صنایع و تجارت برزیل، تری هیل- رئیس ایزو، Pedro Buzatto Costa- رئیس ABNT و Mauro Kern نایب رئیس Embraer
  • 12 سپتامبر، جلسه در Maracena Stadium با سخنرانی وزیر محیط زیست برزیل آغاز خواهد شد. این جلسه فرصتی برای ذینفعان از سراسر جهان است تا در مورد موضوعات رایج حوزه محیط زیست و توسعه پایدار با یکدیگر صحبت و تبادل نظر نمایند.

امسال، سازمان استاندارد برزیل (ABNT) میزبان هفته ایزو در برزیل است.

اطلاعات هفته استاندارد در پورتال https://storify.com/isostandards/iso-week-in-brazil در دسترس است.

 منبع: سایت ایزو

 مترجم:‌ پریسا فقیهی